Клизма

  • 66 297
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 978
Зная, че преди гладуване или някакво пречистване е добре да се прави клизма за очистване на деб. черво. Някой знае ли как точно се прави?

# 1
  • Мнения: 5 500
Клизма се прави ако не може по естествен начин да се изчиства дебелото черво, а това става с влакнести плодове, зеленчуци, разхлабителни чайове, билкови разхл. таблетки, рициново масло, или най-накрая клизма.
Доколкото знам в аптеките продават специални приспособления за клизма.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 328
Мда...наричат се иригатори. Ако ще я правите у дома, действайте много, ама много внимателно.

# 3
  • Мнения: 978
Съгласна съм, но все пак има ли някой който да е ползвал иригатор и да ми каже как става номера. Embarassed ?

# 4
Без клизма тялото не може да се пречисти добре от токсините, независимо от всичко друго. С иригатора от аптеките не може да стане добре, но ако го правиш в домашни условия- правят се няколко процедури, желателно е с кафе. Прави се в легнало положение, има разни тънкости...Най-добре е да се направи в клиника, ама къде- не знам.

# 5
  • Мнения: 7 186
Мисля,че сама няма да се справиш с клизмата.Иначе не е нищо сложно,но най-добре да извикаш за съдействие ако имаш приятелка мед.сестра или да се свържеш с някой хоспис,там извършват всякакви медицински услуги в дома,мисля,че няма да е скъпо,защото манипулацията е елементарна.

# 6
  • Мнения: 781
Аз си правих клизма преди време,но тя беше с друга цел - не бях ходила по голяма нужда от9-10 дена,взех си дамски душ от аптечката и го напълних с топла вода в която имаше разтворен сапун,но малко и в клекнало състояние си изтисках съдържанието в дупето и след 5-6 минутки се изходих както никога до сега Rolling Eyes ,много е неприятно, но има страхотен ефект,особено за запеци като мен Embarassed

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Не става ли с подвижен душ? Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 781
Ами трябва да има малко сапун вътре,той дразни лигавицата и затова има такава реакция на дебелото черво! Embarassed

# 9
  • Варна
  • Мнения: 956
Докато беше бременна сестра ми редовно си правеше клизми, точно с иригатор купен от аптеката Wink
Само първия път каза, че е кофти #Crazy  - после се свиква Laughing

Уреда Grinning  си има нещо, като кофичка и маркуч с накрайник.
Пълниш го с топла вода и сапун и..... Embarassed  си го слагаш, като внимаваш кофичката да е по-нагоре, за да има наляга не водата.

# 10
С иригаторите от аптеката не може да се постигне търсеният ефект при пречистване на тялото, помагат само за запека.

# 11
  • Мнения: 2 596
Има свещички в аптеките за деца са уж. Не помня точно как се казваха, но като питаш те ще ти кажат. С тях сама си направих клизма преди да родя, така че в родилното не ми правиха.

# 12
  • Мнения: 498
Действа и едно парченце сапун, напъхва се добре и след 5 мин. гледайте какво става  Embarassed

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: White Raven
Зная, че преди гладуване или някакво пречистване е добре да се прави клизма за очистване на деб. черво. Някой знае ли как точно се прави?


такаааа, сега да ти споделя, какво ми препоръча един ирисов диагностик, след прегледа, точно за прочистване на дебелото черво: клизми(няма да споменавам точната бройка  Embarassed ) с билкова отвара(не с какво да е;) ). Значи прави се клизмата и се заема стойка "свещ" за 5 мин.(ама ме е ясно как ще стане номера  Sick ) и  така.
Така, че е вярно твърдението,че по тоз начин се чисти дебело черво. Човека ми обясни, че от дебело черво при аутопсии са вадени до 20кг. шлаки. Значи образно - и през водопровода тече вода, но по стените на тръбата е пълно с налепи, ръжда, и т.н...елементи  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: Erica
Не става ли с подвижен душ? Rolling Eyes
Няма как да го пъхнеш #Shocked ,с дамски душ става,но трудно Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт