Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 дек. 2007, 11:09 ч.

Арменски сладкиш

• 1 363
  • 2
  •   1
Отговори
  • Пазарджик/Лондон
Не съм сигурна, че сладкишът е арменски, но под това заглавие го знам и под него ще го публикувам.Предварително се извинявам, ако рецептата се повтаря, но поне под това име не я намерих с търсачката.

Необходими продукти за блата:
1ч.ч.кисело мляко с 1ч.л.сода
1ч.ч.захар
1яйце
1/2ч.ч.олио
1ч.л.оцет
1 1/2 ч.ч.брашно
1 ванилия
1ч.ч. орехи/нарязани на едро , да хрупат Simple Smile/

Забърква се всичко/аз го правя с вилица/ и се пече в предварително загрята фурна на 180 гр.
Не съм засичала време, проверявайте с клечка.Като се изпече блата се остава да изстине и след това се маже с крем.

За крема:1пак.масло/125гр./,3 с.л. какао, 4 с.л. пудра захар и 1 яйце.Разбърквата ги в тази последователност/какаото и пудрата захар се смесват, преди да се прибавят към маслото/.Този шоколадов крем се приготвя без термична обработка, с него директно се маже изстиналия блат.
Аз го окрасявам със ситно смлени орехи, но вие може да си го окрасите както сметнете за добре Simple Smile.

Това е любимият сладкиш на съпруга ми , наистина е вкусен и е лесен за приготвяне.Приятен апетит Hug.

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 11:37 от Аелис

# 1
  • На небето
А снимка имаш ли, звучи страхотно, а ако го видим ще е още по-добре.

# 2
  • Пазарджик/Лондон
Нямам снимка Cry. Но си изглежда добре, като сладкиш, намазан с шоколад Simple Smile.За окраса използвам само ситно смлени орехи, пропуснала съм да го напиша, сега ще се поправя Simple Smile.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт