Арменски сладкиш

  • 1 497
  • 2
  •   1
Отговори
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Не съм сигурна, че сладкишът е арменски, но под това заглавие го знам и под него ще го публикувам.Предварително се извинявам, ако рецептата се повтаря, но поне под това име не я намерих с търсачката.

Необходими продукти за блата:
1ч.ч.кисело мляко с 1ч.л.сода
1ч.ч.захар
1яйце
1/2ч.ч.олио
1ч.л.оцет
1 1/2 ч.ч.брашно
1 ванилия
1ч.ч. орехи/нарязани на едро , да хрупат Simple Smile/

Забърква се всичко/аз го правя с вилица/ и се пече в предварително загрята фурна на 180 гр.
Не съм засичала време, проверявайте с клечка.Като се изпече блата се остава да изстине и след това се маже с крем.

За крема:1пак.масло/125гр./,3 с.л. какао, 4 с.л. пудра захар и 1 яйце.Разбърквата ги в тази последователност/какаото и пудрата захар се смесват, преди да се прибавят към маслото/.Този шоколадов крем се приготвя без термична обработка, с него директно се маже изстиналия блат.
Аз го окрасявам със ситно смлени орехи, но вие може да си го окрасите както сметнете за добре Simple Smile.

Това е любимият сладкиш на съпруга ми , наистина е вкусен и е лесен за приготвяне.Приятен апетит Hug.

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 11:37 от Аелис

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А снимка имаш ли, звучи страхотно, а ако го видим ще е още по-добре.

# 2
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Нямам снимка Cry. Но си изглежда добре, като сладкиш, намазан с шоколад Simple Smile.За окраса използвам само ситно смлени орехи, пропуснала съм да го напиша, сега ще се поправя Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт