Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора
Мили дами, изправена съм пред тази дилема,до сега съм ползвала само противозачатъчни таблетки,но след като родих сина ми гинекологът ми предложи ,ако не смятам в близките няколко години да имам второ дете да ми постави спирала.Не бързам за второ дете и мисля че спиралата е разумен вариант,но изпитвам някакъв страх.Моля споделете опит.
Цитирай

София

спиралата действа на всяка по различен начин , аз не съм си слагала но майка ми си сложи и имаше много усложненеия и я махнаха след няма и месец, една комшийка си сложи лятото то не бяха температури , кръвотечения 20 дни антибиотици и тя я махна , обаче пък има и жени който са доволни ,за всяка си е индивидуално няма как да знаеш на теб как ще ти подейства преди да си сложиш.
ако все пак се решиш аз ти желая да нямаш проблеми   bouquet
Цитирай

София - Слънчев бряг

Имах две спирали, една след друга, сега съм на хапчета и много ми харесва, чак ме е яд, че не ги открих по-рано, а ми казаха, че като мина 35 трябвало да ги спирам. На спиралата плюс е, че слагаш и нямаш грижи да помниш, но предизвиква доста по-силно и дълго течение, дава по-малък процент сигурност и има риск от извънматочна бременност.
Цитирай

Варна - Бургас

Не съм ползвала никога нито едното, нито другото, но имам приятелки, които са със спирали и от тях знам, че много зависи кой ще ти поставя спиралата, а и каква ще е тя всъщност. Но дори и да отидеш на най-добрия специалист, и да си купиш най-доброто на пазара, пак не е гаранция, че всичко ще е о.к. Да не говорим за последствията, които може да има на един по-късен етап, напр. срастване. Моя позната забременя със спирала иположението беше опасно, защото спирала + плод - нали се сещаш, наблюдаваха я непрекъснато.
Хапчетата ми се струват по-добрата алтернатива, още повече, че сега има такива, които не водят до проблема, от който повечето от жените се страхуват - напълняването.
Цитирай

на по- добро място

аз съм със спирала от няколко месеца,чувствам се добре,е да увеличи се продължителността на менструацията ми,но само това.Преди това бях си сложила , но явно не беше поставена добре и организмът мия отхвърли.Но упорито настоявах за още един опит със спирала- и всичко е ок
аз лично не бих пила противозачатъчни
Цитирай

на по- добро място

Моя позната забременя със спирала иположението беше опасно
моя позната пък забременя с противозачатъчни.Чувала съм че няма метод даващ 100% гаранция
Цитирай

Варна - Бургас

Моя позната забременя със спирала иположението беше опасно
моя позната пък забременя с противозачатъчни.Чувала съм че няма метод даващ 100% гаранция

да, може, но при пиене на противозачатъчни и забременяване, доколкото знам, няма риск за майката и плода, а при спирала и забременяване, такъв е налице
Цитирай

София

....., дава по-малък процент сигурност и има риск от извънматочна бременност.
Напротив спиралата е по сигурна от хапчетата,а извънматочната бременност е възможна и със спирала,и с хапчета,и без тях.
Аз също пиех хапчета,но запачнаха едни болки в гърдите,почти постоянни,като се поразрових и прочетох че противозачатъчните хапове са предпоставка за възникване на рак на гърдата,на секундата ги спрях.
Сега съм със спирала от 2 години,да чукна на дърво,проблеми никакви,освен малко по обилният цикъл,но пък е супер слагаш и забравяш за случая.Ходи се на профилактични прегледи веднъж на 6 месеца,за да се види спиралата как е и това е.Много жени пренебрегват ниско долу чести болки,ако не се отиде на време на лекар,може да настъпят усложнения.Това е, Милади теб от какво те е страх точно?
Цитирай
Страх ме е от поставянето,болезнено ли е?Също така от това че е чуждо тяло в организма ми и незнам как ще го понесе.Също от евентуални усложнения.
Цитирай

на по- добро място

Страх ме е от поставянето,болезнено ли е?Също така от това че е чуждо тяло в организма ми и незнам как ще го понесе.Също от евентуални усложнения.

поставянето не е най-приятната манипулация, но не е и болка за умиране,освен това трае минутка Smileнезнам какво имаш предвид под евентуални усложнения, но след поставянето на спиралата се пие антибиотик за да се избегне евентуална инфекция.А за това че е чуждо тяло-права си, но не можеш да разбереш как ще реагира организма ти преди да пробваш със спирала.Аз вече имам една ,която не понесох, кървях, имах болки в кръста,но сега с втората се чувствам добре
пробвай Hug
Цитирай

София

аз се бях замислила за спирала, а тук като чета се разколебавам newsm78
Цитирай

София

Здравейте! Аз също съм пред тази дилема, защото когато дъщеря ми беше на 7 месеца забраменях и си наложи аборт. Лекарят ми предложи да избера дали да си сложа спирала или да пия хапчета. Майка ми е забраменявала със спирала, пък и наистина си е чуждо тяло. От друга страна пък противозачатъчни съм пила и от последните (лошото, че не си спомням как се казваха newsm78) качих 6-7 кг, с които се борих в продължение на също толкова години. Лекарят ми предложи Ясмин, ама поради по-горната причина ме е страх да го започна.
Вие на какво сте се спряли и имате ли впечатление от това хапче?  Thinking
Цитирай

София

аз когато отидах съвсем случайно на преглед , бях на 19год, след обстоен преглед лекарката каза че сам много добре и да не пия никакви хапчета, а да ползвам презервативи и аз така направих. после се замислих дали не го е казала нарочно, защото така се предпазвам от болести, но вече съм свикнала по този начин. аз никога не сам имала гинекологични проблеми.
Цитирай

Аз си сложих спирала преди 10 месеца и съм много доволна,а хапчета никога не съм пила,защото ме е страх да не напълнея.За поставянето бях чувала,че е много болезнено и мн.ме беше страх,но явно зависи от лекарят който я поставя,защото аз почуствах само някаква лека болка за секунда-две. Трябва и консултация с лекар за марката, моят ми каза,че имало някакви Копър-Т,които се произвеждат в Китай или Тайланд (не съм сигурна къде беше) и имал пациентки с такива,които имали проблеми.
Цитирай

София

Аз също се замислям, и най-вероятно другата година ще си сложа спирала.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора