СИРАЛА ИЛИ ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ!

  • 4 958
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Мили дами, изправена съм пред тази дилема,до сега съм ползвала само противозачатъчни таблетки,но след като родих сина ми гинекологът ми предложи ,ако не смятам в близките няколко години да имам второ дете да ми постави спирала.Не бързам за второ дете и мисля че спиралата е разумен вариант,но изпитвам някакъв страх.Моля споделете опит.

# 1
  • Мнения: 134
спиралата действа на всяка по различен начин , аз не съм си слагала но майка ми си сложи и имаше много усложненеия и я махнаха след няма и месец, една комшийка си сложи лятото то не бяха температури , кръвотечения 20 дни антибиотици и тя я махна , обаче пък има и жени който са доволни ,за всяка си е индивидуално няма как да знаеш на теб как ще ти подейства преди да си сложиш.
ако все пак се решиш аз ти желая да нямаш проблеми   bouquet

# 2
  • Мнения: 768
  Имах две спирали, една след друга, сега съм на хапчета и много ми харесва, чак ме е яд, че не ги открих по-рано, а ми казаха, че като мина 35 трябвало да ги спирам. На спиралата плюс е, че слагаш и нямаш грижи да помниш, но предизвиква доста по-силно и дълго течение, дава по-малък процент сигурност и има риск от извънматочна бременност.

# 3
  • Мнения: 148
Не съм ползвала никога нито едното, нито другото, но имам приятелки, които са със спирали и от тях знам, че много зависи кой ще ти поставя спиралата, а и каква ще е тя всъщност. Но дори и да отидеш на най-добрия специалист, и да си купиш най-доброто на пазара, пак не е гаранция, че всичко ще е о.к. Да не говорим за последствията, които може да има на един по-късен етап, напр. срастване. Моя позната забременя със спирала иположението беше опасно, защото спирала + плод - нали се сещаш, наблюдаваха я непрекъснато.
Хапчетата ми се струват по-добрата алтернатива, още повече, че сега има такива, които не водят до проблема, от който повечето от жените се страхуват - напълняването.

# 4
  • Мнения: 1 029
аз съм със спирала от няколко месеца,чувствам се добре,е да увеличи се продължителността на менструацията ми,но само това.Преди това бях си сложила , но явно не беше поставена добре и организмът мия отхвърли.Но упорито настоявах за още един опит със спирала- и всичко е ок
аз лично не бих пила противозачатъчни

# 5
  • Мнения: 1 029
Моя позната забременя със спирала иположението беше опасно
моя позната пък забременя с противозачатъчни.Чувала съм че няма метод даващ 100% гаранция

# 6
  • Мнения: 148
Моя позната забременя със спирала иположението беше опасно
моя позната пък забременя с противозачатъчни.Чувала съм че няма метод даващ 100% гаранция

да, може, но при пиене на противозачатъчни и забременяване, доколкото знам, няма риск за майката и плода, а при спирала и забременяване, такъв е налице

# 7
  • София
  • Мнения: 5 289
....., дава по-малък процент сигурност и има риск от извънматочна бременност.
Напротив спиралата е по сигурна от хапчетата,а извънматочната бременност е възможна и със спирала,и с хапчета,и без тях.
Аз също пиех хапчета,но запачнаха едни болки в гърдите,почти постоянни,като се поразрових и прочетох че противозачатъчните хапове са предпоставка за възникване на рак на гърдата,на секундата ги спрях.
Сега съм със спирала от 2 години,да чукна на дърво,проблеми никакви,освен малко по обилният цикъл,но пък е супер слагаш и забравяш за случая.Ходи се на профилактични прегледи веднъж на 6 месеца,за да се види спиралата как е и това е.Много жени пренебрегват ниско долу чести болки,ако не се отиде на време на лекар,може да настъпят усложнения.Това е, Милади теб от какво те е страх точно?

# 8
Страх ме е от поставянето,болезнено ли е?Също така от това че е чуждо тяло в организма ми и незнам как ще го понесе.Също от евентуални усложнения.

# 9
  • Мнения: 1 029
Страх ме е от поставянето,болезнено ли е?Също така от това че е чуждо тяло в организма ми и незнам как ще го понесе.Също от евентуални усложнения.

поставянето не е най-приятната манипулация, но не е и болка за умиране,освен това трае минутка Simple Smileнезнам какво имаш предвид под евентуални усложнения, но след поставянето на спиралата се пие антибиотик за да се избегне евентуална инфекция.А за това че е чуждо тяло-права си, но не можеш да разбереш как ще реагира организма ти преди да пробваш със спирала.Аз вече имам една ,която не понесох, кървях, имах болки в кръста,но сега с втората се чувствам добре
пробвай Hug

# 10
  • Мнения: 327
аз се бях замислила за спирала, а тук като чета се разколебавам newsm78

# 11
  • Мнения: 1 179
Здравейте! Аз също съм пред тази дилема, защото когато дъщеря ми беше на 7 месеца забраменях и си наложи аборт. Лекарят ми предложи да избера дали да си сложа спирала или да пия хапчета. Майка ми е забраменявала със спирала, пък и наистина си е чуждо тяло. От друга страна пък противозачатъчни съм пила и от последните (лошото, че не си спомням как се казваха newsm78) качих 6-7 кг, с които се борих в продължение на също толкова години. Лекарят ми предложи Ясмин, ама поради по-горната причина ме е страх да го започна.
Вие на какво сте се спряли и имате ли впечатление от това хапче?  Thinking

# 12
  • Мнения: 327
аз когато отидах съвсем случайно на преглед , бях на 19год, след обстоен преглед лекарката каза че сам много добре и да не пия никакви хапчета, а да ползвам презервативи и аз така направих. после се замислих дали не го е казала нарочно, защото така се предпазвам от болести, но вече съм свикнала по този начин. аз никога не сам имала гинекологични проблеми.

# 13
  • Мнения: 113
 Аз си сложих спирала преди 10 месеца и съм много доволна,а хапчета никога не съм пила,защото ме е страх да не напълнея.За поставянето бях чувала,че е много болезнено и мн.ме беше страх,но явно зависи от лекарят който я поставя,защото аз почуствах само някаква лека болка за секунда-две. Трябва и консултация с лекар за марката, моят ми каза,че имало някакви Копър-Т,които се произвеждат в Китай или Тайланд (не съм сигурна къде беше) и имал пациентки с такива,които имали проблеми.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 718
Аз също се замислям, и най-вероятно другата година ще си сложа спирала.

# 15
  • Мнения: 842
Аз си сложих спирала, когато синът ми беше на 6 месеца някъде, но организмът ми я отхвърли още първия месец. Сега се замислям дали пак да не пробвам.

# 16
  • Мнения: 491
Аз пих хапчета преди да забременея и сега пак,не съм напълнявала,и не съм имала някакви странични ефекти.Много съм доволна.Спиралата малко страшно ми звучи.

# 17
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
Скоро гледах в "Искрено и лично"-след 35 години не се препоръчват противозачатъчните Thinking

# 18
  • Мнения: 229
Сега много се рекламира някаква нова спирала Марела, която даже намалявала обилността на цикъла и го редуцирала до зацапване. Но моят гинеколог днес ми каза, че въпреки че пишат, че не води до напълняване, определено "издувала" жените в началото. Т.е. за мен не става.
Преди да забременя съм пила хапчета Ясмин (към момента ги водят най-добрите, догодина кой знае какви други ще излязат на пазара и ще отрекат тези), но имах доста кофти проблем с тях - занижено либидо, чак до пълна липса на такова. А и не ми се струва да не се отразяват на килограмите...  newsm78
Може ли който е доволен от спирала/хапчета, да сподели какви по-точно са те.
Проблемът с контрацепцията си е сериозен, защото като си семеен, някак не върви да се пазиш с презервативи или с метода "пай' се". А за второ дете определено още ми е рано...

# 19
Аз реших да започна с хапчета "Линдинет 20",гинеколожката ми каза че са от ново поколение по-добри от "Ясмин".страх ме е от спиралата.А и този ефект с по-обилния цикъл хич не ми харесва.Хапчетата го намаляват и правят цикъла по-лек.Сега ги започнах като минат няколко месеца ще пиша дали съм доволна

# 20
  • Мнения: 2 865
Hexina - и аз имах абсолютно същия проблем с хапчета (в случая трирегол) и затова ги спрях на втория месец от употребата им. Даже и гадене се появи от хапчетата.

Преди повече от година сложих медна спирала и нямам оплаквания по отношение на цикъла - не е станал по-обилен или по-продължителен. Имам оплаквания като зацапване от време на време в първата половина на периода между две М., но мисля че се дължи на формата на самата спирала, която е по-особена, не е стандартната Копер-Т. Мисля в скоро време да я сменям с най-обикновената и евтина Копер-Т, която според моята гинеколожка се понася по-добре.

За Мирената - тя е хормонална (съдържа левоноргестрел) и ме притесниха странични ефекти като окосмяване и затова не я предпочетох.

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 14:19 от Arizona

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Против хоромоните newsm11

# 22
  • Мнения: 22
Здравеите момичета ,аз сьщо смятам да си слагам спирала ,но на прегледа миналата седмица генеколожката ми каза,че ще я сложи когато ми дойде цикьла.Та се питам аз ли нещо не сьм разбрала или наистина се слага по време на менструация(ще бьде тьпо да си взема час и да се изтипосам така )лМоля тези които имат да кажат

# 23
Аз пих известно време Ясмин - но имах много силно главоболие от тях и се наложи да ги спра .

# 24
Да - така е .И на мен ми казаха на 3 ден от цикъла .

# 25
  • Мнения: 1 029
Здравеите момичета ,аз сьщо смятам да си слагам спирала ,но на прегледа миналата седмица генеколожката ми каза,че ще я сложи когато ми дойде цикьла.Та се питам аз ли нещо не сьм разбрала или наистина се слага по време на менструация(ще бьде тьпо да си взема час и да се изтипосам така )лМоля тези които имат да кажат

да,слага се по време на цикъла

# 26
  • Мнения: 1 949
Аз реших да започна с хапчета "Линдинет 20",гинеколожката ми каза че са от ново поколение по-добри от "Ясмин".страх ме е от спиралата.А и този ефект с по-обилния цикъл хич не ми харесва.Хапчетата го намаляват и правят цикъла по-лек.Сега ги започнах като минат няколко месеца ще пиша дали съм доволна

И аз започнах да поя Линдинет20. За сега се чувствам перфектно.
Опитах да сложа спирала, но гинекологът не можа да ми я сложи, тъй като както той каза "влиза до някъде и се спира". Предположи, че матката ми е наклонена, което не се видя на нормалния ехограф.  newsm78 Направо ме хвърли в музиката тоя човек  newsm78
Може би трябва да ида на 3Д да се види точно какъв е проблема.

# 27
  • Мнения: 22
Благодаря за уточнението  bouquet

# 28
  • Мнения: 136
Не се притеснявай от спиралата. В момента съм със втората си спирала. Между първата и втората спирала съм пила противозачатъчни. От лияен опит ти казва, че със спиралата и много по лесно. Единственият недостатък е, че при поставянето и при маханет боли, на пък става бързо. Родила съм две деца и мисля, че винаги ще ползвам спирала. Не бих и помислила за протовозачатъчни.

# 29
  • Мнения: 132
Нито едното,нито другото е за предпочитане

# 30
  • Мнения: 101
Здравейте, smile3521 ще споделя и аз за спиралата и за противозачатъчните.
През август 2007г. моята гинеколожка ми постави спирала NOVA T 380.И от както я сложих цикълът ми стана по продължителен и болезнен.Преди 3 месеца ходих при нея да ме види ,защото имах силни болки в десния яйчник.Прегледа ме и каза,че имам киста .Даде ми да пия антибиотик и ми предписа и противозачатъчни ЯСМИН-да ги пия два месеца и цикълът ми цял да се нормализира.Започнах аз противозачатъчните и вместо да ми регулират цикъла-стана точно обратното.Започнаха силни болки менструацията ми продължаваше около 20 дни  с обилно течение и кръвоизливи.Обаждах се на гинеколожката и тя ме успокояваше че е нормално от противозачатъчните.И така повече не и се обадих.Бях доволна от нея но вече не искам и да чуя за нея.Смених генеколога-по препоръки на мой познат доктор.Отидох на преглед при новият ми гинеколог преди 2 дни.При прегледа се оказва че спиралата не е захваната добре за матката а и не е оставен конец за да се извади.И така вчера ходих да ми махат спиралата с пълна упойка я махнаха .Гадно беше с тази упойка но друг безболезнен начин нямаше за махане.Докторът каза ,че няма киста и яйчниците ми са добре.Проблемът е бил в спиралата.Сега чакам  да станат готови резултатите от спиралата за да  почвам да лекувам инфекцията,която се е получила от спиралата.Докторът категорично ми заяви че повече спирала на мене не трябва да ми се слага,а и по принцип той самият бил много против спиралите.....И така вече съм без спирала и се надявам да се оправя по бързо.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ  bouquet

# 31
  • Мнения: 1 179
Докторът категорично ми заяви че повече спирала на мене не трябва да ми се слага,а и по принцип той самият бил много против спиралите.....

Можеш ли да ми дадеш координати на този доктор, че и аз искам да сменям моя. Може на лични. Благодаря предварително!  Hug

# 32
  • Мнения: 516
Спиралата е по-малкото зло от двете, според мен. Била съм 2 пъти и не съм имала проблеми, но няма гаранция, че ще понесе на всеки. А съм абсолютно против хормоните! Наскоро четох и мнението на хомеопатите по този въпрос, не одобряват и двата метода, но най-вече противозачатъчните.

# 33
  • Мнения: 1 179
Спиралата е по-малкото зло от двете, според мен. Била съм 2 пъти и не съм имала проблеми, но няма гаранция, че ще понесе на всеки. А съм абсолютно против хормоните! Наскоро четох и мнението на хомеопатите по този въпрос, не одобряват и двата метода, но най-вече противозачатъчните.

А каква ни е алтарнативата тогава?

# 34
  • Мнения: 516
Ами , според хомеопата, диафрагма,мъжки( женски)  кондом или прекъснат полов акт.

# 35
  • Мнения: 101
Спирала НЕ ,Противозачатъчни  НЕ...?
Кажете нещо за тези лепенки,които приличат на  тези за отказването от цигарите. newsm78
Някоя от вас да ги е ползвала? Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 27
....., дава по-малък процент сигурност и има риск от извънматочна бременност.
Напротив спиралата е по сигурна от хапчетата,а извънматочната бременност е възможна и със спирала,и с хапчета,и без тях.
Аз също пиех хапчета,но запачнаха едни болки в гърдите,почти постоянни,като се поразрових и прочетох че противозачатъчните хапове са предпоставка за възникване на рак на гърдата,на секундата ги спрях.
Сега съм със спирала от 2 години,да чукна на дърво,проблеми никакви,освен малко по обилният цикъл,но пък е супер слагаш и забравяш за случая.Ходи се на профилактични прегледи веднъж на 6 месеца,за да се види спиралата как е и това е.Много жени пренебрегват ниско долу чести болки,ако не се отиде на време на лекар,може да настъпят усложнения.Това е, Милади теб от какво те е страх точно?
моят цикал и сега е много обилен ако сложа и спирала незнам какво ще се случи

# 37
  • Мнения: 27
Спирала НЕ ,Противозачатъчни  НЕ...?
Кажете нещо за тези лепенки,които приличат на  тези за отказването от цигарите. newsm78
Някоя от вас да ги е ползвала? Rolling Eyes
били са все още експериментални не дават добра сигурност апък и страничните ефекти не са достатъчно ясни

# 38
  • Мнения: 1 321
Включвам се и аз в темичката понеже и аз съм под чуденка.
Но май ще се спра на хапчетата.И на мен ми препоръчаха Линдинет казаха ми че наистина са доста добри... newsm78
Успех  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 492
Това със спиралите и на мен не ми вдъхва доверие   Confused Придържам се повече към хапчетата.

# 40
  • Мнения: 516
Моя близка използва тези лепенки от година и половина. Пак има период на свикване, както при хапчетата. Доволна е , дори на мен ми ги предлагаше , като вариант. Изписал и ги е лекар в Мексико( тя живее там), а иначе са производство от САЩ.

Общи условия

Активация на акаунт