Как точно отказахте цигарите? (конкурс)

  • 20 757
  • 119
  •   1
Отговори
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 534
Най-точният тест за бременност Surecheck, в партньорство с BG-Mamma, стартира Национална кампания „Как точно отказах цигарите”.

Капманията започва от 5.12.2007 г. и продължава до 07.01.2008 г.
В рамките на кампанията на адрес konkurs@surecheck.info ще очакваме вашите съвети „Как точно отказах цигарите”, към тези жени-пушачки, на които им предстои да стават майки.

Въпросът ни е отправен към всяка една от вас!
Искаме да разберем дали спряхте напълно цигарите, когато забременяхте или само ги намалихте?
Как успяхте да преборите порока и какви бяха резултатите?
Какво знаете за вредите от пушенето върху вас и детето и какво бихте искали да знаете...

Вашите съвети ще влязат в наръчник „Топ съвети: Как точно да откажем цигарите по време на бременност”. Той ще се разпространява безплатно в аптечната мрежа в страната.

Най-добрите истории ще получат награди.

Повече информация за конкурса може да прочетете ТУК

# 1
  • София
  • Мнения: 309
Бях страстна пушачка близо 8 години.Много обичах да пуша!Ама много!Последните две години пушех по 2 кутии на ден.Всичките ми колеги ми се чудеха как сутрин с кеф пушех и казвах в захлас:,,Боже,как обичам да пуша!,,Даже ме бяха запомнили с този израз.
Запознах се със един мъж-непушач, нямаше нищо против моето пушене,даже той следеше имам ли цигари и ми купуваше по стек.С този мил мъж след двегодишна връзка решехме да си направим бебе.Изобщо не се замислих-реших да откажа цигарите,заради незаченотото още бебе.Голям човек съм и много добре знам колко отрови са това,колко токсини и гнусотии влизат в организма ми.В деня,в който реших-и ги спрях.Вместо това започнах да смуча бонбонки ТИК-ТАК.ТОВА Е!Всеки пушач казва-как кафе без цигара?Ами спрях и кафето!Започнах да пия мляко с какао.Междувременно пих фолиева киселина-казах си,че каквото зависи от мен да родя здраво бебе-ще го направя!
След два месеца забременях.Много бях щастлива,през бременността дори не си помислих за цигара-мислех само за бебето.Лошо е,че много майки биват насърчавани от лекарите си,като им казват,че една,две цигарки на ден нищо няма да направят на бебето,по-скоро майката се изнервяла и така изнервяла и бебето..-това е лъжа!И трите майки от квартала,с които бременеехме заедно пушеха като кумини-изобщо дори и не ги намалиха.Сега и на трите децата имат дихателни проблеми-астма,бронхити и всякакви такива-почти постоянно боледуват или са по болници.Заради цигарите нямаха кърма,пък и да имаха-не даваха-и тя спираше още в началото.Сигурна съм,че тези болести и при трите дечица не са съвпадение-това е от цигарите!Моето момченце не е боледувало досега-никога!И мисля,че това е отчасти и заради моето непушене.Пожелавам на всички,които решават да откажат цигарите успех-наистина си заслужава! Peace

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 23:30 от didito.

# 2
  • Мнения: X
Тук ли трябва да се напише историята или да се изпрати на посочения адрес.

# 3
  • Мнения: 560
Ей така-цяла нощ имах контракции в боницата.Между тях се промъквах на балкона и пушвах по 1 цигара.Дойде сутринта,раздвижиха се лекари и родилки,изхвърлих остатъка от кутията в кофата и отидох да раждам и повече не запалих.Кърмя и като гледам прекрасната главица на дъщеря ми впита в гърдата ми,не мога да си представя да и причиня да "яде никотин и катран".
 Naughty Naughty Naughty

# 4
  • Мнения: 1 372
Пушех по почти две кутии на ден и миналата година преди Коледа се заговори за поредното увеличението на цигарите  и се зарекох че няма да давам по 2.80 лв за кутия цигари и ще ги откажа. Никой не ми вярваше, като кажех че след нова година ще ги откажа! Дойде първи януари - пуших за последно в този ден. Вечерта хвърлих  оставащата част от 2-рата кутия цигари / почти цялата/ и от тогава не съм палила вече почти година.

# 5
  • Мнения: 1 674
С воля и желание.

# 6
  • Мнения: 134
От дълги историй и разкази няма смисъл
Всеки сам решава за себе си , все пак всяка една от нас си има глава на раменете!
За себе си ще кажа ,че не съм пушила нито като бременна нито докато кърмех,отказах ги от рас казах че няма да пуша и така.
Воля и желание , самосъзнание........знам ли трябва да ти доиде отвътре,не може някой да ти го каже

# 7
  • Мнения: 71
Пушех от 5 години . Не съм била страстна пушачка, но съм "удряла" кутия на ден.Сега съм бременна в 7 месец и не съм запалила цигара от момента в който видях двете чертички на теста за бременност. Как спрях ли? ами от раз ! Направих си теста веднага след първия ден закъснение на МЦ, а вечерта преди това дръпнах за последно няколко цигари с едно питие - напълно ритуално, като за последно, като "на прощаване"!!! бях почти сигурна че съм бременна и затова се "простих" с алкохола и цигарите с ясното съзнание - това е последната вечер в която пия концентрат и пуша. И от тогава край! и не ми тежи, да ви призная. Просто не ми се пуши и не ми се пие. Понякога след 4-тия месец си позволявам 1-2 чаши разредена наливна  бира. Не повръщам, не ми е зле, нищо не ми се дояжда или допива през цялата ми бременност, само малко пенлива горчива бира! Не зная, след като родя, след като спра да кърмя (ако живот и здраве имам кърма) може пак да се "сближим"  с  цигарите, но до тогава - НЕ. И знаете ли - гордея се със себе си. Може би е въпрос и на психика - да си кажеш - не трябва. просто и ясно и така ти е по-лесно! поне на мен!

# 8
  • Мнения: 522
Пушех по кутия на ден, но като разбрах че съм бременна ги спрях от раз.сега детето ми е живо, здраво жизнено и енергично и много умно.

# 9
  • Мнения: 12
Здравейте аз си пушех доста стабилно- по 1-а кутия на ден, но толкова много искам бъдещото ми бебче да се роди живо издраво,че си правех тестове за бременност при най-малкото съмнение,че щастието ме е сполетяло именно за да спра да пуша. Искам да ви кажа,че от момента на2-те чертички  не съм запалила цигара. Мисля,че нищо друго не би могло да ми даде такава сила както това малко ангелче

# 10
  • Лондон
  • Мнения: 449
Iskam da potwardja kam wsi4ki, koito sa re6ili da se preborjat s tozi problem, 4e mogat da go naprawjat, towa se wijda i ot wsi4ki mnenija predi men.
Az li4no problemat go re6ih ot raz, sled 20 god. redowno pu6ene, kazwam redowno imaiki w predwid nito den bez cigari, w momenta w koito si naprawih testa, prosto pribrah cigarite w edin wkaf i tolkoz. We4e sedmi mesec dori ne sam mislila za tjah. Ako njakoi mi kaje6e predi, 4e towa e wazmojno i moga da go naprawja po tozi na4in, stjah da mu kaja, 4e e lud. Prosto si mislja, 4e deteto mi ste bade edna samostojatelna li4nost i az njamam prawo da mu natrapwam moite poroci. Towa e ot psihologi4eska gledna to4ka, bez da prenebregwam wsi4kite 4isto zdrawoslowni problemi, koito njamam prawo da mu sazdawam, oste predi da se e rodilo.
Bih iskala da dopalnja, 4e jiweja w strana, kojato oficialno zabrani pu6eneto na obstestweni mesta i towa sawpadna s wremeto, po koeto razbrah, 4e sam bremenna. Towa nesamneno mi pomogna mnogo, hodja na barowe i restoranti redovno, no nikoi ne me opu6wa i ne mi se napomnja, 4e i az bih mogla da zapalja. Sled mesec se wrastam w BG i se nadjawam da sam dostata4no silna da ne se wrastam nazad. Pojelawam go i na wsi4ki, koito sa re6ili da sprat cigarite.

# 11
  • Мнения: 63
Ами аз не пуша вече от година и половина.Ей така казах си,от утре няма да пуша и край.От този момент не съм запалила. Naughty

# 12
  • Мнения: 3 929
Аз вече изпратих разказа си затова, как отказах цигарите. Направих го заради детето си, защото съм майка и съм основен пример в живота му, поне засега.

# 13
  • София
  • Мнения: 545
Аз отказах цигарите година преди да забременея. Пушех много, по кутия, понякога повече. Решението го взех след контролен преглед при личния ми лекар. Излязох от кабинета, запалих една цигара, смачках кутията с останалите 5-6 цигари и я хвърлих в кофата. Прибрах се вкъщи, но на никой не казах, че смятам да не пуша повече. Имах една кутия с няколко цигари и я оставих да си седи. Казах си, че ако ми се допуши ще си запаля. Всеки ден в една касичка оставях по 1,60 лв.(тогава толкова струваше Викторито) За един месец събрах 50 лева и си купих два пръстена за награда.
Когато много ми се пушеше си казвах, мина една седмица страдание и борба със себе си , сега ако запаля, всичко отива по дяволите и вероятно никога няма да ги откажа. И така ден след ден, седмица след седмица, вече три години не съм запалила нито една цигара. И се чувствам много добре.
Отказването трябва да стане от раз, иначе няма смисъл. Опитвала съм да ги спра от 1 януари или след като изпуша кутията и т.н.

# 14
  • Мнения: 3 216
Пушех много,наистина много. Сутрин като се сьбуждах пьрвото нещо,което правех беше да запаля цигара-преди да си измия очите и зьбите,камо ли да закуся Embarassed.Вечер като си лягах гьрдите ми свиреха като локомотив.Един ден с мьжа ми решихме и двамата да спрем. Обаче на мен ми беше трудно,защото бях наистина страстен пушач. Пьрвия пьт опитах ей така -само с воля. Не издьржах-бях нервна ,сприхава,не можех да спя и най-важното -ПУШЕШЕ МИ СЕ #Cussing out Много ми се пушеше,само за това си мислех. не можех да си се представя без цигарата,нямаше да сьм аз. Липсваше ми миризмата,докосването до цигарата,ако щете и рьката,която дьржеше тая пуста цигара-ми тази рька нямаше какво да прави.  Издьржах 5 дни  .
  След около месец реших да пробвам с медикаменти,вече бях твьрдо решена ,че ще спра да пуша.Исках да имам дете от този човек,исках да го родя здраво, исках да престана да давам пари за глупости. Седнах и направих елементарна сметка как всеки ден аз и мьжа ми давахме пари за 4 кутии цигари и как с тези пари само за месец можех да сложа нов паркет в спалнята.
  НА 10 юли 2004 изпуших последната си цигара.
  Купих си Табекс и Никорет. Редовно си пиех хапчетата,дори нощем ставах ,само и само да не пропусна,навивах си алармата ,за да не забравя,гонех мьжа ми и той да ги пие стриктно. Никорет не сьм ги дьвкала,бяха отвратителни. И след месец-точно ,когато свьрши програмата на Табекс аз вече не пушех. И така 4 години.
 Точно една година след последната си цигара на 10 юли 2005 видях положителни тест за бременност. EFP
 Не ми се е пушило до сега,напротив миризмата им ме отвращава. За 3 месеца качих 12 кг.Кафе спрях да пия,нучих се да пия чайове.Сега след 4 години си позволявам отвреме на време кафе,повярвайте ми вкуса на кафето без цигара е истинският вкус-чист и ароматен,но наблягам на чайовете.
 Детето ми е здраво,до сега е боледувал точно 3 пьти.Кьрмих го до 10 месеца-сам се отказа,а можех да го кьрмя още.
 Сега не мога да си се представя отново с цигарата,не искам пак да робувам . Сутрин като се сьбудя сьм свободна да дишам с пьлни гьрди.

Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 10:00 от kremena

Общи условия

Активация на акаунт