Как бихте реагирали на новината.........????

  • 4 617
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
Как бихте приели новината, ако един ден вашето дете ви признае - Мамо, аз съм гей/лесбийка!!!
 Simple Smile

Питам, защото напоследък стана много актуален въпроса за приемането на обратните в обществото, пък и в този форум  Mr. Green!

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 16:13 от marsiana

# 1
  • Мнения: 600
ако ми каже, че е лИзбийка, сериозно ще се притесня дали е влизала в часовете по български и къде, по дяволите, съм била аз вечер вместо да й преглеждам домашните Mr. Green

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Детето ми ,преди всичко ми е дете и неговата сексуална ориентация ще я приема такава каквато е!И ще го покрепя,защото се надявам да се ориентира в подходящата възраст за това да знае от какъв човек има нужда,мъж или жена!

Нооо мъжът ми да си "изкриви" сексуалните предпочитания брррррр както е в една друга тема.

# 3
  • Мнения: 4 965
Де да знам как бих реагирала. Нямаше да ми стане много приятно, но нямаше и да се притесня особено. Обичам децата си и бих искала за тях 2 неща: 1. да могат сами да вземат решения в живота; 2. да са щастливи с взетите решения.
Аз съм либерална майка.  Sunglasses

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 16:25 от azaf

# 4
  • Мнения: 28
Думичката е лесбийка от о-в Лесбос.

Иначе, де да знам как бих реагирала. Нямаше да ми стане много приятно, но нямаше и да се притесня особено. Обичам децата си и бих искала за тях 2 неща: 1. да могат сами да вземат решения в живота; 2. да са щастливи с взетите решения.
Аз съм либерална майка.  Sunglasses
И аз съм на същото мнение!

# 5
  • Мнения: 1 475
ако ми каже, че е лИзбийка, сериозно ще се притесня дали е влизала в часовете по български и къде, по дяволите, съм била аз вечер вместо да й преглеждам домашните Mr. Green



оправих си почти веднага грешката, но по  принцип има  грешка в часовете по български и не само там , никой не говори открито за обратните, всеки се притеснява!!! Wink

# 6
  • Мнения: 4 965
ако ми каже, че е лИзбийка, сериозно ще се притесня дали е влизала в часовете по български и къде, по дяволите, съм била аз вечер вместо да й преглеждам домашните Mr. Green



оправих си почти веднага грешката, но по  принцип има  грешка в часовете по български и не само там , никой не говори открито за обратните, всеки се притеснява!!! Wink

Мен лично никога не ме е притеснявало да говоря за обратните /за различните, като цяло - независимо в какво се изразява различността им/. Имам дори 2-ма много близки приятели гейове. Хора като хора. Хич не ми пука с кого си лягат - това си е тяхно решение.
 Peace

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 16:25 от azaf

# 7
  • Мнения: 2 161
Детето ми ,преди всичко ми е дете и неговата сексуална ориентация ще я приема такава каквато е!И ще го покрепя,защото се надявам да се ориентира в подходящата възраст за това да знае от какъв човек има нужда,мъж или жена!
А ако създаде семейство,създаде деца и реши,че вече не може така и преобърне живота си,ще му кажеш ли,че е мръсен педал?Или мръсна лесбийка?


Аз за себе си казвам,че нямам понятие как ще реагирам.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Детето ми ,преди всичко ми е дете и неговата сексуална ориентация ще я приема такава каквато е!И ще го покрепя,защото се надявам да се ориентира в подходящата възраст за това да знае от какъв човек има нужда,мъж или жена!
А ако създаде семейство,създаде деца и реши,че вече не може така и преобърне живота си,ще му кажеш ли,че е мръсен педал?Или мръсна лесбийка?


Аз за себе си казвам,че нямам понятие как ще реагирам.


Хахаха правокираш ли ме??

В случай като този ДА няма да го приема !! И ако стане някога педофил също !!
Имам си принципи и собствени разбирания,надявам се да не се стига до там,но ... няма да направя компромис!Неговата сексуална ориентация нетрябва да съсипва живота на други хора!!

сорри за оффа

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Клое, защо задължително трябва да съсипва живота на другите? Не всеки разсъждава като теб (и слава Богу!), хипотетичният ти син-гей може да попадне на жена, да речем като мен- да го приема такъв, какъвто е и да се обичат без излишни драми.

Какво, а, какво ще направиш тогава?!?!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Клое, защо задължително трябва да съсипва живота на другите? Не всеки разсъждава като теб (и слава Богу!), хипотетичният ти син-гей може да попадне на жена, да речем като мен- да го приема такъв, какъвто е и да се обичат без излишни драми.

Какво, а, какво ще направиш тогава?!?!

Еее ами вие ме взехте за мезе  Whistling Whistling
Ми тогава  newsm78 има хепи енд за всички ,без мен разбира се !
Надявам се да се ориентира дали е гей или хетеро на подходяща възраст за да си спестим всички хипотетични ситуации. Joy Joy

# 11
  • София
  • Мнения: 397
 Аз първо бих се уверила, че найстина ориентацията на детето е сбъркана, а не са някакви временни хормонални отклонения или модни тийнейджърски изяви. Ще го приема, само ако са загубени всички шансове за промяна на това положение.

# 12
  • Мнения: 2 556
Не знам, това не е сред основните ми опасения в този живот, но имам приятелка, която отсега се кахъри  синът й един ден да се окаже гей Crazy Предполагам, че ако моят ми доведе булка от Танзания, също бих гледала умно известно време, но накрая ще кажа "Ха наздраве" и така...

# 13
  • Мнения: 243
Не знам, дано да не ми се налага... Praynig, но в крайна сметка предполагам, че ще го приема - все пак са ми деца. Не е като да са станали педофили (  не дай си боже! ), нали? Laughing

# 14
  • Мнения: 4 965
Аз първо бих се уверила, че найстина ориентацията на детето е сбъркана, а не са някакви временни хормонални отклонения или модни тийнейджърски изяви. Ще го приема, само ако са загубени всички шансове за промяна на това положение.

А какви методи ще предприемеш, за да се увериш? Peace

# 15
  • Мнения: 588
Знам ли  ooooh! - опитвам се да бада толерантна спрямо сексуалната ориентация, ама как да предвидя как ще се почувствам ако това е собственото ми дете Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 397
Аз първо бих се уверила, че найстина ориентацията на детето е сбъркана, а не са някакви временни хормонални отклонения или модни тийнейджърски изяви. Ще го приема, само ако са загубени всички шансове за промяна на това положение.

А какви методи ще предприемеш, за да се увериш? Peace
Ами разни консултации със специалист, откровени разговори, знам ли...може да прибегна и до "случайно" ухажване от неустоим представител на другия пол.

# 17
  • Мнения: 6 167
Не ме вълнува.
Но искам две неща - едното е, да са наясно със себе си навреме, т.е да не се губи време в излишни драми,
плащане на данък обществено мнение, неясноти, криеници и пр.
И другото е, че бих искала децата ми да имат деца, независимо какви са.
Но ако не искат - ще гледам да не го изживея драматично, в крайна сметка живота има дълго и богато меню.

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 21:42 от Fossil

# 18
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Обмисляла съм и подобна ситуация. Няма да ми е готино, но това е детето ми. Бих предпочела всичко да е стандартно, но божа работа.
И в единия, и в другия случай не бих толерирала и приела неуважително и обидно отношение към други хора, ако ще да е най-вървежният гей. 
Това е като умният въпрос-Какво ще правиш, ако детето ти извърши престъпление?  ooooh!


И нямам нищо против браковете между хомосексуални.

# 19
  • Мнения: 9 865
Тя пък една новина. Ще го накарам да се замисли дали наистина...
Защото преди време сестра ми имаше такава хомо връзка, която приключи, оказа се, че след големите приказки, признания и драми, тя все пак е хетеро.

# 20
  • Мнения: 67
Тъй като ми е едничък и е син, ще ми стане мъчно, че няма да имам внучета Weary

# 21
  • Мнения: 476
Ще го приема и сигурно няма да ми е лесно. Ще ми е много мъчно за това, че трябва да премине през фазата на осъзнаването си като такъв със всичките му страхове, притеснения и срам. Ще ми тежи, че ще трябва да живее в общество, което третира различните ужасно, че ще търпи подигравки, шеги, подмятания за това, че е такъв какъвто е.
За мен най-важно е детето ми да е здраво, щастливо и да изживее живота си пълноценно.

# 22
  • Мнения: 656
Нека обогатим темата: прибира се вечерта съпругът и заявява "скъпа, аз вече съм гей"...
Вашата реакция?

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 891
Нека обогатим темата: прибира се вечерта съпругът и заявява "скъпа, аз вече съм гей"...
Вашата реакция?

ще го напусна.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 891
Ще го приема и сигурно няма да ми е лесно. Ще ми е много мъчно за това, че трябва да премине през фазата на осъзнаването си като такъв със всичките му страхове, притеснения и срам. Ще ми тежи, че ще трябва да живее в общество, което третира различните ужасно, че ще търпи подигравки, шеги, подмятания за това, че е такъв какъвто е.
За мен най-важно е детето ми да е здраво, щастливо и да изживее живота си пълноценно.


 Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
Искам само да е жив и здрав. Щастлив също. С мъж или жена си е негова работа. Само от сега знам циганки и фолкпевици НЕЕЕЕЕ. Най - големият ми кошмар е: Той футболист, тя манекенка/фолкпевица/ - децата /не ми се говори просто/  Joy

# 26
  • София
  • Мнения: 1 762
Ще ми е мъчно само за внучета и затова, че обществото ще го наранява. Да си призная мислила съм за това. Синът ми е вече голям. Мисля, че ще реагирам спокойно. Както винаги до сега за неща, които са го засягали. Ако е гей, това не го прави по- малко човек.......... той пак ще е моето прекрасно момче, надявам се щастливо  Peace

# 27
  • Мнения: 656
Първо бих се поинтересувала дали това е придобита наклонност или по начало е изпитвал съответните стремежи.
Също така важно е дали е напълно обратен (обратна) или е бисексуален(на). В крайна сметка е важно индивида да не върви срещу природата си, а ако тази наклонност е придобита определено ще му (и) я избия от навиците.

# 28
  • Мнения: 4 841
Добре де, ама осъзнаването на сексуалността не е като да решиш "от днес ще съм руса". Това е дълъг и разтеглен във времето процес, който започва още от невинното попипване по гениталиите в бебешка възраст и приключва чак в късния пубертет. Ако човек познава детето си, следи развитието му и интересите му, не мисля, че може да се стигне до такива "изненади". Голяма част от родителите на хомо- или бисексуални знаят подсъзнателно какви са децата им, но предпочитат да живеят в привидна заблуда и да не се "изричат" нещата.

# 29
  • Мнения: 141
има ли смисъл да дърпаме дявола за опашката?Ако на някой това се слу4и,ще му мисли в момента-едва ли можеш да о4акваш искрени отговори от хора,на които не му е дошло това до главата.

# 30
  • Мнения: 600
като се замисля(вече се събудих май), много повече бих се притеснила, ако момиченцето ми попадне на някой пияница, който ще я бие  и няма да работи, отколкото ако е с някое хубаво, вярно, работливо и мило момиче. винаги съм била на мнение, че жените са много по-способни на силни, истински чувства. брей, да не съм потенциална лИзбийка newsm78

# 31
  • Мнения: 4 965
има ли смисъл да дърпаме дявола за опашката?Ако на някой това се слу4и,ще му мисли в момента-едва ли можеш да о4акваш искрени отговори от хора,на които не му е дошло това до главата.

И аз като blondie предпочитам момичетата ми да са с някое добро момиче, пред това да живеят с някой пияница, побойник, мързеливец или кретен.  Peace

И съм 100% искрена като казвам, че сексуалната ориентация на децата ми не е от значение за мен, а това да са живи, здрави, щастливи и доволни от избора си за начин на живот.

# 32
  • София
  • Мнения: 397
 Е да ама пияницата може да се смени с някое добро и работливо момче, а "работливото" момиче...евентуално с друго такова.

# 33
  • Мнения: 409
И аз като blondie предпочитам момичетата ми да са с някое добро момиче, пред това да живеят с някой пияница, побойник, мързеливец или кретен.  Peace

И съм 100% искрена като казвам, че сексуалната ориентация на децата ми не е от значение за мен, а това да са живи, здрави, щастливи и доволни от избора си за начин на живот.
Peace Peace Peace
Бих реагирала съвсем нормално и естествено, не виждам защо трябва да бъда шокирана (съпруга ми е на същото мнение).

# 34
  • Мнения: 17 407
Аз мисля, че темата няма никакъв смисъл, тъй като едва ли на някой от нас детето му е направило подобно изявление. Отговорът ми е Не знам.

# 35
  • Мнения: 3 092
има ли смисъл да дърпаме дявола за опашката?Ако на някой това се слу4и,ще му мисли в момента-едва ли можеш да о4акваш искрени отговори от хора,на които не му е дошло това до главата.
ами не може да се очакват такива наистина.
По скоро си мислим хипотетично..или просто си чешем езиците. Grinning
Кой знае как наистина ще реагира....според мене никой на който не му се е случило Stop

# 36
Няма да ми стане много приятно,но..незнам точно,мога ли да кажа нещо друго освен да го приема

# 37
  • Мнения: 2 037
Евалата на толерантността ви!
Мен тръпки ме побиват от тази хипотеза....
Имах още в училище "обратни" съученици.  Приятели бяхме. Ние с тях с държахме отлично. Но ви казвам, не им  е лесно.
А каква е гаранцията, че на дъщеря ми с милото момиче всичко ще й е наред?

# 38
  • Мнения: 94
До като порасне сина ми има доста време,но определено няма да го отхвърля.Така си е избрал да живее ,така да бъде!Единствено ще се опитам да му бъда морална подкрепа и да му давам ценни съвети за да не сгреши!Не знам каква майка трябва да си за да отхвърлиш детето си само защото е различен! Naughty

# 39
  • Мнения: 3 622
Незнам как бих реагирала - може би шокирана от новината, но мисля че детето си е дете и чувствата ми и отношението ми към него не биха се променили

Живота е пред нас и ще видим какво ще ни поднесе

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ами няма да ми е много приятно, но това е детето ми, може би и себе си ще обвинявам в нещо. Няма да я  отхвърля, въпроса е да е щастлива и да живее разумно.

# 41
  • Мнения: 943
Аз ще реагирам предполагам що-годе добре и по-човечно,но съпругът ми............... smile3505ще побеснее 100%

# 42
  • Мнения: 1 844
определено няма да ми е приятно да чуя подобна новина,защото малко или много животът на никой "различен"не е лесен.но все пак всеки избира за себе си,а и ако има такива наклонности,каквото и да е мнението ми,едва ли ще променя нещо.
най-вероятно ще се опитам да я/го разбера,да го приема..все пак е мое дете.
надявам се да не се сблъсквам с такова нещо.

# 43
  • Мнения: 2 131
надявам се да не се сблъсквам с такова нещо.
И аз. Честно казано, никога не съм имала лошо отношение към хората с различна сексуална ориентация. Обаче ако това се отнася до моето дете...... не знам, сигурно ще се почувствам доста кофти. Надявам се да не ми се случва.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 056
Де да знам как бих реагирала. Нямаше да ми стане много приятно, но нямаше и да се притесня особено. Обичам децата си и бих искала за тях 2 неща: 1. да могат сами да вземат решения в живота; 2. да са щастливи с взетите решения.
Аз съм либерална майка.  Sunglasses


И аз така!

# 45
  • Мнения: 1 008
Ще ми прилошее и ще ми се подкосят краката. По-нататък незнам. Не,не искам това да ми се случва никога...

Общи условия

Активация на акаунт