E.Coli

  • 5 856
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте,

Днес за първи път се ровя повечко в този форум и реших да споделя и аз нещо. Бременна съм в петия месец. От 3 години боледувам от цистит през няколко месеца и винаги стерилната ми урина показва бактерии E.Coli. При последната ми консултация ми взеха цитонамазка, която също показа, че имам тези бактерии. Чувствам се ужасно, защото всеки път се налага да пия антибиотици и май и сега няма да ми се размине. Тревожа се най - вече за бебчето. Моля, ако има момичета с такъв или подобен проблем да пишат. Ще им бъда благодарна!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 914
Aз ще те посъветвам да отидеш при хомеопат. Стискам палци да се излекуваш от гадните Коли.  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 820
Galina, аз имах същия проблем, многобройни цистити и причинителя винаги беше Е. Коли. Един два пъти имах и във влагалищен секрет. Месеца преди да забременея също имах цистит. Не ми се говори колко антибиотици изпих, пих и ваксина 3 месеца и пак старата песен. Последния път пих пак антибиотик 10 дни (някакъв комбиниран) и другото което направих е че прекратих всякакво пипане там долу с ръце от половинката. Не зам кое даде резултат, но за сега нямам проблем.
Ако се налага вземи пак антибиотик и се пази много. Успех и лека бременност

# 3
  • Мнения: 1 586
На мен при последният  преглед преди да родя ми взеха секрет и се оказа,че имам тази гадинка и до сега не мога да си обясня от какво се получи в деветият месец,тогава ми изписаха антибиотик и всичко се оправи!

# 4
  • София
  • Мнения: 95
Galina,
Добре е да обърнете с твоя гинеколог достатъчно сериозно внимание на тази бактерия, за да се вземат адекватни мерки за нейното лечение. Твоят лекар би трябвало най-добре да знае какво лечение да предпише в твоя случай. При всяко положение наличието на някои бактерии в урината и във вагиналния секрет не е добре - поставя бременността ти на излишни рискове, свързани с развитието на възходящи инфекции, които могат да засегнат и околоплодната обвивка. Не искам да всявам излишен страх, но просто подходи отговорно към въпроса.

E.сoli означава, че бактерии са навлезли от ануса във влагалището. Затова обърни повече внимание на хигиената, на начина, по който се почистваш след ходене в тоалетната (отпред назад), както и бъди по-внимателна при осъществяване на полов акт.

Това е, което аз знам. Желая ти бързо оздравяване, лека бременност, безпроблемно раждане и здраво детенце.


Общи условия

Активация на акаунт