Киселините по време на бременността

  • 7 334
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
 Здравейте мили настоящи и бъдещи мами!Реших да пиша по тази тема, защото смятам, че киселините са нещо което е изпитано или тепърва очаква бъдещата мама.За съжаление майките, които не са се сблъсквали с този проблем през своята бременност са много малко......Така, че се надявам това да е мястото на което ще обменяме съвети и начини за справяне с този проблем! #2gunfire
 Ето нещо, което прочетох скоро за киселините и лекарствата по време на бременност:

Кои продавани с и без рецепта лекарства не са безопасни за бременни?Администрацията за контрол на храните и лекарствата в Америка има система за оценка на лекарствата по отношение на безопасността им по време на бременност. Тази система класифицира и продаваните с,и продаваните без рецепта лекарства,които купувате от аптеката или дрогерията, както и тези,предписвани ви от лекаря. Но повечето лекарства не са били изпитвани върху бременни жени, за да се види дали причиняват вреда на развиващия се плод. Винаги говорете с лекаря си, ако имате въпроси или притеснения.
Системата класифицира лекарствата като:
•   Категория Алекарства, които са били тествани за безопасност по време на бременност и са доказано безвредни. Това включва лекарства като фолиева киселина, витамин В6 и тироидни препарати (бел.прев. – за щитовидната жлеза) в умерени или дози по предписание.
•   Категория В лекарства, които са много използвани по време на бременност и не изглежда да причиняват сериозни увреждания или други проблеми. Тук се включват определени антибиотици, ацетаминофен (бел.прев. – това е другото име на парацетамол), аспартам (изкуствен подсладител), фамотидин (Пепсид)(бел.прев. – средство против киселини, в България се съдържа в препаратите против киселини Квамател и Фамотидин), преднизон (кортизон – бел.прев. – в България е известен като Дексаметазон), инсулин (при диабет) и ибупрофен преди третия триместър (Адвил,Мотрин – бел.прев. в България се съдържа например в препаратите с името Нурофен). Бременните жени не трябва да употребяват ибупрофен през последните 3 месеца от бременността.
•   Категория С лекарства, за които е вероятно да причинят проблем за майката или бебето. Тук се включват също лекарства, за които не са довършени изследванията за безопасност. Повечето от тези лекарства даже нямат започнати изследвания за безопасност. Тези лекарства често са придружавани от предупреждението, че трябва да се използват само ако ползата от приложението им оправдава риска. Тези неща трябва да бъдат внимателно обсъдени от бременната и лекаря й. Такива лекарства включват prochlorperzaine (Compazine), Sudafed, fluconazole (Diflucan), and ciprofloxacin (Ciprobay). Някои антидепресанти също спадат към тази група.
•   Категория  Dлекарства, представляващи ясен риск за здравето на фетуса и съдържащи алкохол, литий (за лечение на маниакална депресия), phenytoin(Dilantin), и повечето лекарства за химиотерапия при лечението на рак. В някои случаи някои химиотерапевтични лекарства се дават по време на бременност.
•   Категория Х лекарства, които причиняват увреждания на плода и никога не трябва да бъдат употребявани по време на бременност. Тук се включват лекарства за лечение на кожни проблеми като цистично акне (Accutane) и псориазис (Tegison, Soriatane); сънотворни (талидомид) и лекарството diethylstilbestrol или DES, използвано за предпазване от аборт до 1971г в САЩ и до 1983 в Европа.
Аспирин и други лекарства, съдържащи салицилати, не се препоръчват по време на бременност, особено последните 3 месеца. В редки случаи лекарят може да предпише използването им при постоянно наблюдение. Acetylsalicylate, обичайна съставка на много продавани без рецепта обезболяващи, може да забави раждането и да причини сериозно кървене преди и след раждането.

По материали на http://www.storknet.com
превод от английски: Христина  Янева

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
За киселините ми помагаше единствено прясно мляко.

# 2
  • Мнения: 1 371
А на мен единствено Талцид или солетки.

# 3
  • Мнения: 4 406
предлагам личен изпитан и безопасен метод- хрупане на сухарчета, от тези, бебешките.

# 4
  • Мнения: 4 621
Сухари и газирана вода - това ми помагаше Peace

# 5
  • Мнения: 1 372
При мен помагат сухарчета, малко сода / газирана вода/, но тя не винаги и сега АГ-то ми каза да смуча едни таблетки Малокс, но нямам идея какъв е еквивалента им на бълграския пазар или дали ги има.

# 6
  • Мнения: 820
Аз си помагам като избягвам, някои храни и напитки.
Например всичко газирано има убийствен ефект върху стомаха ми Sad , както и каквито и да са плодове или сокове на гладно.
Много рядко взимам предписания ми сироп за киселините.

# 7
  • Мнения: 134
преди 5 мин.взех един Талцид
не се издържа и с предишната бременност бях така ужасно е ,прясното мляко ме оправя за много кратко време , солетите не ми вършат никаква работа Cryдо края незнам как ще я карам Thinking
 А се ограничавам много и с храните и с напитките #2gunfire

# 8
  • Мнения: 1 155
И аз имах ужасни киселини, единствено ме спасяваше содата.....но само за малко и после пак се започваше. Изчезнаха като родих Wink

# 9
  • Мнения: 554
Мен ме почнаха в 7-мия месец, към 4 часа сутринта страшна работа ей, минаваха ми моментално само от моркови и газирана вода. Сядам пред телевизора, хрупам си 2 моркова, пия една чаша сода и лягам, убедих се че не действа само на мен, защото го приложих и на мъж ми Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 658
на мен само Талцид ми помагаше, защото накрая и от сухари и солети имах киселини и дъвчех непрекъснато хапчета.

# 11
  • Мнения: 522
Аз имах само вечер киселини и единстеното спасение освен талцид беше - по-лека храна .В смисъл почти не вечерях или само салатка.

# 12
  • Мнения: 728
Мене ме е страх да взимам антициди.
Сухарчетата ми помагат доста, но и тях ги избягвам.. заради други стомашни проблеми често срещани при бременните. Колкото до содата от нея само се уригвам Embarassed .. незнам защо на мен не ми помага..
Имам чувството че решение на този проблем няма..  #Cussing out писано ни е да страдаме

# 13
  • Мнения: 423
Единственото нещо което ми помагаше и то не винаги беше газираната вода. Накрая се принудих да спра да ям всякакви пържени храни, за да мога спя Mr. Green

# 14
  • Мнения: 14 486
на мен ми помага спрайт.
иначе е голяма мъка, особено пък нощем....лошото е, че досега съм открила, че от сладко ги получавам със сигурност, но и от други храни без някаква зависимост.

Общи условия

Активация на акаунт