Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора
Здр.мили мами[/b неzнам веЧе какво да правиа , да не говорим zа нервното ми състояние, Peace не мога да раzбера какво му става на детето, но всека веЧер като го оставям да си лега в леглото само zапо4ва  да пиЩи. и даже не сам zатворила вратата, иzлиzа от леглото, онzи ден ми направихме леглото така , Че сам да си ляга и става ....Но нисто,пи6ти ,аz седиа да вратата,и му каzвам да zаспива и про4ие но ни6то и то в продалгение на пове4е от 2Часа.Единаственното което помага  е като zатворим вратата и като zабележе 4е не моге да иzлеzе от стаята  си отива  в леглотоотсамосебеси ,поплаква си 5мин.  Crying or Very sadи zаспива сам, но след неколко Часа посредноШт идва при нас в леглото.Проблема ми е всьШност само това zаспиване  ,не 4е идва при нас.Мислите ли 4е е правилно като zатвариаме вратата???Неzнам ве4е наистинна какво да правя newsm78.А детето е на 21месеца.Да не би по тоzи на4ин да се иzтормоzи??Лек ден
« Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 17:55 от Доня Туфиня »
Цитирай

София

Не ми стана много ясно, как точно приспивате детето. Винаге ли го оставяте само в стаята и затваряте вратата? Ако е така, ни виждам нищо странно в това, че детето не иска да заспи и пищи. А дали не е уплашено от нещо и това сега да е резултата от уплаха? Спаред мен детето е още малко, за да се научи да бъде оставяно само в стая да заспива - особено вечер. Разбира се, че има и много такива деца, които от много малки се научават на самостоятелност, но никога не забравяй индивидуалността.
Цитирай

Варна- на крачка от Морската градина

явно детенце се страхува и може би това да го оставяте и да затваряте не е добрия вариант.Представи си ако се страхува какви ли неща му се въртят в малкото мозъче. Естествено има родители ,които така "възпитават " децата си с така нареченото"надреваване"..но аз не съм привърженик на това.Според мен като плаче самото то се изнервя и придобива отвращение към съня ,противопоставя се на самото заспиване и затова ви прави на луди. Попада се в един омагьосан кръг....но ако плачът му наистина те тревожи ,защо не лягаш в стаята при него докато заспи,поне спокойно да навлезе в иначе прекрасния свят на сънищата.Аз лично не съм оставяла дъщеря ми като малка да плаче така ,сега не бих постъпила така и със малкия си син. Peace Но всеки сам поставя границата ......ти прецени къде е твоята.
Цитирай

На мен ми изглежда малко жестоко това да затвориш вратата и да го оставиш да пищи. Особено на тази възраст, в която се появяват детските страхове.
Синът ми е на 2 години и половина. Вечер го слагам в леглото и лягам до него. Поне 15 мин. си говорим какво сме правили през деня и къде сме ходили, а после следва ритуала с любимите му песнички - още 10 минутки. През цялото време иска да съм го гушнала плътно. След това вече се е успокоил и приел мисълта, че ще се спи, няма как Mr. Green
Все още действа трика  "мама отива да пие вода". Оставям го самичък и го чувам да си говори: Мама ще дойде. Понякога ме вика, аз съответно отивам гушкам го, целувам го и пак "отивам да пия вода".
Цитирай

София

На мен ми изглежда малко жестоко това да затвориш вратата и да го оставиш да пищи. Особено на тази възраст, в която се появяват детските страхове.
Синът ми е на 2 години и половина. Вечер го слагам в леглото и лягам до него. Поне 15 мин. си говорим какво сме правили през деня и къде сме ходили, а после следва ритуала с любимите му песнички - още 10 минутки. През цялото време иска да съм го гушнала плътно. След това вече се е успокоил и приел мисълта, че ще се спи, няма как Mr. Green
Все още действа трика  "мама отива да пие вода". Оставям го самичък и го чувам да си говори: Мама ще дойде. Понякога ме вика, аз съответно отивам гушкам го, целувам го и пак "отивам да пия вода".
съгласна съм
ние сме на почти на 4 и въпреки това четем приказки обсъждаме какво е станало през деня и тогава и аз "ОТИВАМ ДА ПИЯ ВОДА"   или  "МНОГО МИ СЕ ДОПИШКВА"
ПРОБВАЙ НО НЕ ГО ЗАРЯЗВАЙ ,МНОГО Е МЪНИЧКО ОЩЕ
Цитирай

Sofia

Може пък компромисно да го затваряш, но да оставяш светната лампа и да "обръщаш" бебефона - т.е, предавателят да е при вас, а приемникът - при детето, така че да ви чува?
Цитирай

там където ме зове сърцето!!!

Моят син е на 1г.10м. и до скоро заспиваше сам в леглото -слагам го и излизам , но от както се научи да прескача кошарата (3 месеца вече)  единствения вариант да заспи е да стоя при него!!!Влиза и излиза  и си пляска по N-пъти и като  видя , че се уморил давам шишето и казвам , че вече ще спи и няма да излиза -пробва 2-3 пъти дали ще отстъпя и като види , че няма на къде  взема си шишето  и заспива !Според нашият  педиатър преди сън трябва да се ограничат емоциите (положителни и отрицателни ) за да спи детето спокойно -в съня си преживяват всичко което им се случва през деня!!!!
Цитирай

София

Дъщеря ми е на 2,6  г. Винаги е заспивала сама в леглото си. От годинка се научи да си прескача леглото и се наложи да махнем няколко от решетките. Сега си излиза и си влиза сама, когато реши ooooh! Оставям я в леглото вечер за сън, понякога се случва да излезе, да си вземе играчка или за нещо друго, след което си влиза сама и заспива. Не е излизала от стаята/вратата естествено е затворена/ просто си играе и когато и се приспи си "ляга" и заспива. Имало е периоди на мрънкане и тръшкане, но за кратко и без последващи проблеми Peace
Цитирай

Варна- на крачка от Морската градина

сега малко "смях от старите ленти"-припомних си как щерката ме разиграваше и размотаваше с това заспиване. Тъкмо си мислим след сто зора /приказки ,гушкане ,лягане при нея ,до нея,държане на ръката ,милване по главичка-косичка / аха затворила очи и уж заспала и се чува един виииииииикк от стаята и..."Коричка хляб ,коричка хляб...." #Crazy Вика детИто  иска внимание....и така вечер след вечер ....докато стана на около 4 годинки и постепенно забрави"коричката хляб " и че е гладна точно когато уж сме я приспали. Сега се сещам през смях за това,но преди Twisted Evil....абе надживява се след време....след доста време
Цитирай

Sf

Не, не мисля, че правилно. Не е ли по-добре да го гушнеш и успокоиш!
Цитирай

София

Защо не си лягаш при него и така да заспива. Знам, че така може да свикне да заспива с тебе, но мисля че това е по -добрия вариант да заспи спокойничко и в прегръдките на мама. Може да го е страх само в  стаята и да е затворена вратата...
Цитирай

.Единаственното което помага  е като zатворим вратата и като zабележе 4е не моге да иzлеzе от стаята  си отива  в леглотоотсамосебеси ,поплаква си 5мин.  Crying or Very sadи zаспива сам
Честно казано, не се обиждай, но ми стана жал за детенцето.
Аз лично съм привърженичка на тезата, че при малки бебета не е проблем при определени обстоятелства /не винаги/ да бъдат оставяни по малко да поплачат. Аз моя син съм го оставяла може би 2-3 пъти да поплаче /но не и преди сън/  и то когато е бил съвсем малко бебе. ОБАЧЕ твоето детенце е вече големичко и не ми се струва удачно да му затваряш вратата вечер и да го оставяш самичък да си плаче. Той може би се страхува, а и вече е достатъчно голям, за да разбира. Не мога да ти дам съвет какво точно да правиш, защото моят бебок още не е стигнал тази възраст и нямам опит, но със сигурност не го оставяй така. Според мен, така рискуваш да стане по-лошо и да му създадеш сериозни страхове и проблеми занапред.
Успех и бързо справяне със ситуацията!
Цитирай
Ама аz маи не сам се ото4нила: и то легах си винаги до детето, седех до него и то в продалЖение от 19.00 до 21.00 но всеки пат Шом усетиШе 4е иzлиzам от стаята, става6е от леглото и така докато не сам до него и след това идва при нас вав спалнята.Проблема е само в zаспиването.Мен не ми е проблем да си вzема детето и да zаспи веднага при мен , тук става вапрос то да се нау4и да zаспива самостоятелно, както ние.и както писах единств. на4ин да zаспи е да се zатвори вратата(МНАНИЕ НА ТАТИ) и след като натисне бравата един пат и мисли 4е не моЖе да я отори си отива в леглото и zаспива като ве4е бех написала това и на мен не ми харесва но ба6та му е на това мнение, 4е тои си играе с нас.
Цитирай

Айтос

Ама аz маи не сам се ото4нила: и то легах си винаги до детето, седех до него и то в продалЖение от 19.00 до 21.00 но всеки пат Шом усетиШе 4е иzлиzам от стаята, става6е от леглото и така докато не сам до него и след това идва при нас вав спалнята.Проблема е само в zаспиването.Мен не ми е проблем да си вzема детето и да zаспи веднага при мен , тук става вапрос то да се нау4и да zаспива самостоятелно, както ние.и както писах единств. на4ин да zаспи е да се zатвори вратата(МНАНИЕ НА ТАТИ) и след като натисне бравата един пат и мисли 4е не моЖе да я отори си отива в леглото и zаспива като ве4е бех написала това и на мен не ми харесва но ба6та му е на това мнение, 4е тои си играе с нас.
Първо да ти кажа да използваш опцията "Проверка правопис" , че почти нищо не мога да разчета Naughty
И второ , мисля си че хич не си права с начините си да приспиш детето,защото така изнервяш и себе си и него Thinking
Цитирай

София Люлин 10

И за мен това не е начин със затварянето на вратата.Малкото човече има нужда от топлина и ласки!Така само ще до изнервиш нещата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора