Въпроси за рибата и дроба

  • 1 776
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Вчера взех пресен хек.
Искам да го сваря и да добавям към пюрето един-два пъти седмично.
Досега не съм варила риба. Педито каза,че е добре да се приготви на пара, аз имам решетка за пара, но колко време трябва за една малка риба хек.
Също ако можете- кажете какъв дроб е подходящ за 10 месечно бебе, лекарката каза,че мога да включа дроб, но какъв?
Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз риба давам след година. А за дроб мисля че е раничко.Все пак това са карантии.Ако се притесняваш за хемоглобина,нашата докторка каза че в заешкото месо има съставки които го повишават.
По принцип и аз готвя у дома,но тъй като не мога да намеря заек,купувам готови пюрета и давам по 1 седмично.
За рибата, аз купувам или замразено филе от хек или треска.
Обикновено се сварява за не повече от 15 мин, а на пара предполагам около 10 мин повече.

# 2
  • Мнения: 176
Благодаря ти за отговора. Laughing
За твоя проблем аз купувам прясно заешко месо от два магазина в Младост, единият е на Младост 1 на зеленчуковия пазар, другият е на пътеките на Младост 1а, и двата се казват "Вашата месарница".
Има цели пресни зайчета, не много големи, страхотни и винаги имат в наличност.
Пресен хек има и в Хит, там мисля, че и заешко продават.
А за дроба, педито каза, че може и мисля да пробват, по-скоро ме вълнува какъв, вероятно пилешки, ама той е само замразен, а пресен откъде?

# 3
  • Мнения: 27 524
Рибата като омекне е готова. Може и на пара, може и сварена, няма голямо значение.
Дроб в никакъв случай все още.  Naughty След 3 годинки евентуално и то само, ако е домашен и сигурен. Иначе освен торови, химикали и антибитоици, друго няма в купения дроб, за съжаление.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 46 436
Карантия не давам.
Рибата ме е страх на пара, само добре запечена на фурна или скара ...

За консумирането на недобре топлинно обработена риба  вижте това.

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 14:20 от Никол

# 5
  • София
  • Мнения: 5 718
и двете неща още не съм ги въвела в менюто на сина ми

# 6
  • Мнения: 45
....
За консумирането на недобре топлинно обработена риба  вижте това.

Ауууу, тръпки ме побиха!  #Shocked Ценна информация. Благодаря!  smile3525

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Рибата я варя във вода, не на пара. Варя я поне 30 минути, от страх. Дроб давам свински.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Дроб не съм давала още,но рибата си я хапваме сварена.

# 9
Да споделя с вас това, което знам и прилагам...За дроба-посъветваха ме да давам на детето си пюре от черен дроб(Ганчев). Препочетох да купя пресен,телешки. Може и пилешки, стига да е пресен. Но както са споменали и други майки определен вид месо има същото полезно действие.
За рибата- много е важно рибата да е пресна. Ако щеш след това я разфасовай и замрази, но я купи пресна. Защото според мен не можеш да определиш от колко време е замразена когато я купуваш такава. Относно приготвянето смея да твърдя,че знам как е най-правилно да се приготви-дълго време съм живяла в една средиземноморска страна,където знаят всичко за рибата. Вари се не повече от 15 мин. и след това се добавят зеленчуците по определен ред:кромид и моркоф,картоф. Ако искаш, преди да сложиш зеленчуците, извади парчето риба, изчисти костите и го върни обратно малко преди да бъде готово яденето (преди да изключиш котлона). Много вкусно става ако сложиш в чорбата няколко листенца целина-кервиз.

# 10
  • Мнения: 1 193
Покрай Никулден и аз си мислих, как да давам на Киара, прясна рибка. До сега веднъж или 2 съм и давала няколко хапки пастърва. Иначе веднъж седмично и давам готово пюре. Рецептата на Маги звучи доста вкусно  Peace ще опитам    chef
За дроба, сме също трагедия. Купих на "Семпер", малката беше на 1г и 2м, хапна няколко лъжички и край. Има един м-н за месо на ул.Оборище, мисля от там да купя пресен телешки дроб, ще поразровя из книжките с рецепти. Нещо ми се върти, че е добре телешки а не пилешки  newsm78 Дали съм в грешка?

# 11
  • Мнения: 1 483
Днес за пръв път дадох на Алекс риба.Печена пъстърва.А дроб не съм давала и не мисля,че скоро ще го дам.

# 12
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Аз давам пюрета от рибка и черен дроб,а вчера дадох малко треска запечена във фурната за 40минути,надявам се да няма лоши последствие от това което по-горе прочетох Shocked

# 13
  • Мнения: 27 524
Аз давам пюрета от рибка и черен дроб,

Коя марка предлага за 10-месечни черен дроб?  Confused

# 14
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Аз давам пюрета от рибка и черен дроб,

Коя марка предлага за 10-месечни черен дроб?  Confused
Нашенския Ганчев

Общи условия

Активация на акаунт