Правите ли маски на лицето си -колко често и какви?

  • 21 235
  • 172
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Правите ли си маски на лицето и колко често? Купешки или домашни предпочитате?
Аз лично си правех преди веднъж седмично(сега доста по-рядко). Да си призная купувала съм какви ли не маски-ефекта им е спорен. Като, че ли най-доволна оставам от домашните такива. Със смесен тип кожа съм и най-добе ми се отразяват маските с хума или тази с мед и жълтък. Видим ефект имах и като ползвах една маска на Клиник-Deep cleansing emergency mask(като, че ли наистина почистваше лицето в дълбочина). Това е единствената купешка маска, която мога да похваля.

# 1
  • Мнения: 436
Да, ползвам купешките, нещо все не ми се занимава да бъркам домашни  Rolling Eyes

Моята кожа също е смесена, през зимата отива към суха. Правя маска веднъж седмично. В момента ползвам една на AVON - Pure pore-fection с глина и ексфолиращ ефект.

# 2
  • Мнения: 3 641
Веднъж месечно на козметик. Всеки ден почиства с тоалетно мляко, тоник. След това с пяната на Манхатън. Подсушавам , мажа с крем. 2 пъти седмично Орифлей/доматеа и ли глинена/ Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 496
Най- често си правя една домашна маска, която ми каза баба ми.На филия хляб намазвам дебел слой кисело мляко, изчаквам водата от него да попие в хляба и се мажа с останалото, което е гъсто.Стоя 15 минути и изплаквам с хладка вода. Flutter
От време на време си правя и маска от жълтък и мед, но много ми изсушава кожата. Flutter

Пропуснах да кажа, че имам сауна за лице и съм много доволна. Вече резултатите от почистването са по-добри! Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 13:12 от краcим

# 4
  • Мнения: 1 165
Jeny_J хубава ли е тази доматената маска на Орифлейм? Тези, които са на основата на хума са общо взето с един и същ ефект , а ми се иска да пробвам нещо по-различно. Сега се сещам, че бях си вземала от Орифлейм някаква пилинг маска с боровинка, но не останах очарована. Tired

# 5
  • Мнения: 5 103
Не правя маски

# 6
  • Мнения: 1 165
Най- често си правя една домашна маска, която ми каза баба ми.На филия хляб намазвам дебел слой кисело мляко, изчаквам водата от него да попие в хляба и се мажа с останалото, което е гъсто.Стоя 15 минути и изплаквам с хладка вода. Flutter
От време на време си правя и маска от жълтък и мед, но много ми изсушава кожата. Flutter
А тази я знам!Но, аз слагам и един счукан аспирин(това е заради пъпките, които ми излизат от време навреме).

# 7
  • Мнения: 10 651
Напоследък съм се вманиачила на тема маски  Simple Smile
Ползвам няколко в момента - доматената на Орифлейм, и ейвънските от серията Рланет Спа. Мисля, че ги имам вече всичките  Rolling Eyes
Много харесвам и една витаминена маска, също ейвънска Simple Smile

# 8
  • Варна
  • Мнения: 672
Ползвам ексфолиант на Джонсън.

# 9
  • Мнения: 4 358
Доста маски съм си правила. Все купешки. Не забелязвам кой знае какъв ефект. Кожата ми е суха и чувствителна и все нещо не мога да си оцеля маска за моята кожа.
На козметик не ходя, а май имам нужда SickПочиствам си лицето в къщи, гледам да е всяка неделя - парна баня, почистване, маска, тоник и накрая крема за лице.
Не знам защо си мисля ,че от толкова козметика повече взех да пъпчасвам.А може би не съм си оцелила точно моята бяла козметика знам ли newsm78

# 10
  • Мнения: X
Правя си маски 2-3 пъти в месеца, купувам си на различни фирми, ексфолианти и хидратиращи.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 782
Почистваща маска на Elizabeth Arden и успокояваща хидратираща на Clinique.

# 12
  • Мнения: 865
не,не си правя напоследък.ползвам само ексфолиант на Ланком

# 13
  • Мнения: 1 282
Кожата ми е смесена и правя през вечер маска за лице с кисело мялко и хума. Това е единствения начин да си държа порите прилични.  Rolling Eyes
А да ползвам и 3 в 1 на Гарние, от което също съм доволна.

# 14
  • Мнения: 3 782
Правя си маски да,два пъти в седмицата или поне се стремя.  Кожата ми е мазна и изисква постоянни грижи. Първо ексфолирам кожата или пък стоя на парна баня почиствам лицето и след това нанасям почистваща глинено-доматена маска на орифлейм след което нанасям и пилинг с грозде.
Отделно всеки месец ходя на козметик почистване и маска и когато имам време си правя маска с хума и кисело мляко.

# 15
  • Мнения: 2 149
Правя си 1,2 пъти седмично Peace- използвам seventeeen и отскоро Kores с кисело мляко.
есфолирам с Neutrogena

# 16
  • Мнения: 4 290
Два пъти седмично си правя маски, като редувам различни. Пилинг, дълбоко почистващи, енергизиращи, подхранващи, стягащи. Понякога си мажа лицето с тънък слой мед, добре ми действа, особено на устните, много нежни стават. Имам на различни марки и от повечето съм доволна, гледам винаги да са подходящи за кожата ми - смесена ми е. Веднъж месечно гледам да ходя на козметик.

# 17
  • Мнения: 1 368
не,не си правя напоследък.ползвам само ексфолиант на Ланком

Ексфолирането е стъпката преди маската, за да може да се усвоят по-добре съставките, които тя съдържа.
Само ексолиране - без последващи процедури е недостатъчно, това е мое мнение, държа да отбележа( но го знам от козметичка)!

По темата - правя си  поне 1 седмично - първо ексфолиране , след това ползвам понякога готова, понякога домашна(от всевъзможни продукти).

# 18
  • Мнения: 3 782
не,не си правя напоследък.ползвам само ексфолиант на Ланком

Ексфолирането е стъпката преди маската, за да може да се усвоят по-добре съставките, които тя съдържа.
Само ексолиране - без последващи процедури е недостатъчно, това е мое мнение, държа да отбележа( но го знам от козметичка)!

Да, ексфолирането не замества нуждата на кожата от маски. Peace

# 19
  • Мнения: 26
И аз като anastangelche си правя маски с хума. Когато съм на кеф слагам кисело мляко, но обикновено си забърквам маската докато съм банята с вода.  И на косата си слагам такава маска с хума и така ми се омазнява доста по-бавно.
За съжаление бебока ми е още малък и се къпя на отворена врата за да го чуя ако плаче и то стакава скорост, че време за маски не ми остава.
Затова ползвам Garnier 3 in 1, но само за измиване ( не като маска).

# 20
Нямам време-и нерви-да си правя домашни маски,затова ползвам готови. Кожата ми е мазничка и ползвам маската на Neutrogena 2 в 1 веднъж седмично. Много добре ми почиства лицето.

# 21
  • Мнения: 87
За маски много не остава време, но вечер задължително си почиствам лицето с розова вода и после кремче.А по-добро почистване се полу4ава като се намаже лицето първо с бадемово масло и след 10 мин розовата вода.Така кожата ми се чувства много добре.

# 22
  • Мнения: 3 782
За маски много не остава време, но вечер задължително си почиствам лицето с розова вода и после кремче.А по-добро почистване се полу4ава като се намаже лицето първо с бадемово масло и след 10 мин розовата вода.Така кожата ми се чувства много добре.
Eдно добро почистване на кожата е също толкова приятно за кожата колкото и поставянето на маски.

# 23
  • Мнения: 812
2 пъти седмично/почистващата на талодерма и хидратираща на ла рош посей/

# 24
  • Мнения: 209
От време на време си правя пилинг маска

# 25
  • Мнения: 1 798
През ден се  мажа, редувам около 10 вида.

# 26
  • софия
  • Мнения: 2 140
Предимно готови маски използвам.

# 27
  • Мнения: 1 165
През ден се  мажа, редувам около 10 вида.
Какъв е ефекта върху кожата ти? Питам, защото аз правя само веднъж седмично и ми се струва недостатъчно. Но, пък ако правя през ден...хм..така кожата няма  ли да се пренасити и да се получи обратен ефект newsm78

# 28
  • Мнения: 302
Ами, като че ли, само маски не слагам... Не мисля, че имам нужда, кожата ми все още е млада и й стига ежедневното почистване и хидратиране, както и ексфолирането веднъж в седмицата. Иначе съм се изкушавала да пробвам някоя купешка маска, но въобще не съм доволна, независимо от ценовия клас, в който попада Thinking

# 29
  • Мнения: 1 798
През ден се  мажа, редувам около 10 вида.
Какъв е ефекта върху кожата ти? Питам, защото аз правя само веднъж седмично и ми се струва недостатъчно. Но, пък ако правя през ден...хм..така кожата няма  ли да се пренасити и да се получи обратен ефект newsm78
Имам мазна кожа, чувствителна, след ходене на козметик се възпалява, става на петна Embarassed.
Почнах да си правя маски през  ден, така не повтарям една поне 10-тина дни, по-добър е вида, определено.Единствената домашна, кояот ползвам е каша от кисело мляко и  хума.
Иначе  Ейвън, Гарние, едни полски, На Билка с мавруд, Регал,има едни единични   по 3лв,  забравих името...Нещо полско май.

# 30
  • Мнения: 603
Един път в месеца ходя на козметик. Маска си слагам 1 път в месеца. Лятото- мед и мляко, или мед и личон. Зимата съм си взела една на Avon с витамини и съм доволна. Единствения крем който използвам и лятото и зимата и въобще постоянно е защитния на Bioderma  Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 7 753
Почистваща маска на Elizabeth Arden и успокояваща хидратираща на Clinique.


Serpentine, доволна ли си от маската на Clinique ?

Аз съм в търсене на хидратираща маска за суха кожа.  Thinking  Момичета, някакви идеи ?

# 32
  • София
  • Мнения: 3 782
Да, доволна съм, ето я:



А да попитам, маската на Clinique Turnaround 15-minute Facial, подходяща ли е за мен - на 21 години съм?

# 33
  • Мнения: 1 165

А да попитам, маската на Clinique Turnaround 15-minute Facial, подходяща ли е за мен - на 21 години съм?
Тази маска я водят като алтернатива на микродермабразиото и е в пъти по-щадяща от него. Влез в темата на Монда за поръчките от Ягодката и питай нея Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 3 782
Аз така или иначе вече съм я купила, но засега само майка ми я ползва, защото някъде на опаковката прочетох anti age и реших, че не е за мен.

# 35
От около 2 седмици си правя една домашна маска и съм много доволна. В чаша изтисквам лимон и слагам 1 лъжица мед. Размесвам ги хубаво и после всяка сутрин мажа лицето и стоя около 1ч. Ползва се доста дни. Лицето става невероятно, избистря се тена, става по-бяло и чисто. Порите са чисти и лицето е като ексфолирано. Абе супер е. Пробвайте.

# 36
  • Мнения: 5 362
Веднъж в седмицата.Купешка,на Гарние с бяла глина и краставица( newsm78 така пишеше май)

# 37
  • София
  • Мнения: 7 097
По-рядко, отколкото ми се иска. Всъщност, доста рядко отделям време за това.

# 38
  • Мнения: 372
Веднъж седмично почиставаща с хума, и 2- 3 пъти готови хидратиращи полски

# 39
  • София
  • Мнения: 1 914
2 пъти седмично, готови маски, Гарние, Ейвън, Манхатън, Нивеа.
Какви са пропорциите на тази маска с кисело мляко и хума? Моята кожа е мазна.  newsm78

# 40
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Веднъж седмично си правя маска. Ползвам Neutrogena visibly CLEAR™ 2 в 1 - измиващ гел и маска, но само като маска.
Тази: http://apteki-optima.com/frontend/files/products/product_1295

# 41
  • Мнения: 398
Да.Много добре ми се отразява тази с изцеденото кисело мляко на филийка хляб,но напоследък нещо не ми стига времето и не мога да сколасам да се наклепам.Веднъж пробвах с хума и голяма грешка,т.к. децата не бяха заспали и като ме видяха....рев/особено дребния-2г./ измих се светкавично бързо и по вече не повторих.

# 42
  • Мнения: 2 407
Да 2 пъти в седмицата, един път с глинена,другия път с хидратантна.

# 43
  • Мнения: 776
Да, ползвам маски всяка седмица или поне се старая - предимно купешки, рядко домашни. Веднъж в седмицата слагам почистваща - глинената на Тhe Body Shop с масло от чаено дърво, пилинг маска на Avon от серията Naturals или зелената na Swiss Formula Hug - и веднъж хидратираща на Биодерма. Преди маска първо почиствам с гел за лице, а след това с ексфолиант. Накрая нанасям хидратиращ крем.
От домашните помади най-харесвам маска с мед, кисело, прясно мляко и банан. Но много лепне и тече, ставам на прасенце ooooh! Mr. Green и избягвам да я слагам често.

# 44
  • Мнения: 2 220
Обичам да си правя маски, но никога домашни. В момента имам само 1 - подхранваща и изглаждаща тена на лицето.

# 45
  • Мнения: 186
Да ,павя,но използвам готови.Мързи ме да си правя домашни,а инъче е добре да се правят различни маски.Зимата е необходимо да се полагат повече грижи за лицето.

# 46
  • Мнения: 1 165
Биодерма. Преди маска първо почиствам с гел за лице, а след това с ексфолиант. Накрая нанасям хидратиращ крем.
От домашните помади най-харесвам маска с мед, кисело, прясно мляко и банан. Но много лепне и тече, ставам на прасенце ooooh! Mr. Green и избягвам да я слагам често.

Тази звучи много добре-ще пробвам.kiora  маската на Тhe Body Shop може ли да се купи от Бг? Доскоро ги нямаше , но току-виж вече имат представителство и тука Whistling

# 47
  • Мнения: 776
Биодерма. Преди маска първо почиствам с гел за лице, а след това с ексфолиант. Накрая нанасям хидратиращ крем.
От домашните помади най-харесвам маска с мед, кисело, прясно мляко и банан. Но много лепне и тече, ставам на прасенце ooooh! Mr. Green и избягвам да я слагам често.

Тази звучи много добре-ще пробвам.kiora  маската на Тhe Body Shop може ли да се купи от Бг? Доскоро ги нямаше , но току-виж вече имат представителство и тука Whistling

Марката все още я няма за съжаление в BG Sad В друг форум четох, че една мацка прави опити да си осигури правата за представителство, но имаше някакви затруднения Confused Дано все пак успее  bouquet, та и ние да се радваме Mr. Green, имат доста качествени неща!

# 48
  • Мнения: 446
правя си 1 път седмично на Гарние с краставица има заграяващ ефект и дълбоко почиства доволна съм  Peace

# 49
  • Мнения: 2 459
Аз си правя 2 пъти седмично маски с тази на Гарние със загряващия ефект и със череша и джинджифил.От домашните правя маски с жълтък за освежаване на тена след дискотечна нощ Laughing и маска с изцедено кисело мляко.

# 50
  • Мнения: 1 371
Домашна от мед и жълтък. Понякога кисело мляко. Веднъж на две седмици, защото кожата ми е суха.

# 51
  • Мнения: 6 915
Ползвам един път седмично  маска на Merz, с мента  и водна лилия, много съм доволна.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Току що се намазах с една маска на Деклеор - дьлбоко почистваща. Слагам от нея ведньж седмично. Кожата ми е комбинирана и затова предимно ползвам глинени и дьлбокопочистващи.
От домашните сьм си правила с хума, имаше пусната тук една рацепта с хума, прясно мляко, мед и малко мая /май така беше  newsm78 / много ми допадна, трябва да си купя пак хума и да я започна.

# 53
  • Мнения: 145
Биодерма - хидратираща, първо се ползва седем дни подред, после веднъж на седмица. Харесва ми, че не се отмива, аз лично я слагам вечер и преспивам с нея, нещо като нощен крем..
Лумене Арктик Тъч  Simple Smile - ексфолиант с много фини частици - веднъж седмично. Изглажда и освежава кожата.
Понякога след ексфолианта слагам хидратиращата.
Чудна красавица ставам на края..  Laughing




# 54
  • Мнения: 4 358
Kiora да питам малко тъп въпрос - видях че си писала първо измиваш лицето с гел и после ексфолиант. Аз пък точно обратното правя newsm78 - нещо май съм в грашка а?
А иначе по темата  съм се заредила със готови маски на Нивеа - хидратираща и подхранваща с мед.
Маската с мед и лимон която сте дали момичета ми звучи добре - откога ще каня да се нацапотя с мед Mr. Green

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Ще следя темата..  Party

# 56
  • София
  • Мнения: 4 397
Не си правя маски, ползвам само едни трици ексфолианти за лице, нещо което е бързо, и няколко пъти в годината ходя на козметичка с всичките екстри

# 57
  • Мнения: 3 830
Не си правя маски все още.
Използвам единствено ексфолиант за лице на Л'Ореал веднъж седмично Wink

# 58
  • София
  • Мнения: 5 289
Веднъж седмично,ползвам серията на Орифлейм с грозде,много съм доволна. Grinning

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 21:52 от КАРЧЕВА

# 59
  • Мнения: 2 631
Гледам да си правя маски на лицето или поне да правя основно почистване + намазване с кокосово масло всеки път, когато седя с маската за коса... Но нямам нерви и за лицето да си правя домашна маска... Купувах си преди на Garnier, но взе да ми писва еднообразието, а магазините, които посещавам не предлагат други  Crossing Arms
Към Орифлейм и Ейвън имам някакво трайно насадено чувство, че не искам нищо козметично от тях...
Ще следя темата!  Peace

# 60
  • Мнения: 776
Kiora да питам малко тъп въпрос - видях че си писала първо измиваш лицето с гел и после ексфолиант. Аз пък точно обратното правя newsm78 - нещо май съм в грашка а?
А иначе по темата  съм се заредила със готови маски на Нивеа - хидратираща и подхранваща с мед.
Маската с мед и лимон която сте дали момичета ми звучи добре - откога ще каня да се нацапотя с мед Mr. Green

Да ти кажа честно, не знам кое е по-правилно Rolling Eyes, аз така процедирам, защото мисля, че първо трябва да се почисти добре лицето от нечистотиите, а след това да се ексфолира! Но може и ти да си права  bouquet Всеки различно действа, същата работа и с тоника, едни го слагат веднага след маската, аз го слагам, за да почистя лицето от остатъците от измиващия продукт т.е. преди нея. Всеки башка луд Mr. Green, както казват старите хора Wink

# 61
  • Мнения: 3 410
През седмица редувам два вида маски - едната е с лифтинг ефект Facial Contour Mask Powder, а другата с  алое и морски екстракти Forever Marine Mask. Когато правя диета, правя лифтинг маската по-често.

# 62
  • Мнения: 880
Правя веднъж седмично маската за мазна кожа на талодерма-страхотна е,поне аз по-добра не съм ползвала.От време на време си купувам от тези които са на пакетчета-сега си взех на нивеа хидтратираща,а иначе съм доволна и от една на гарние за изравняване и освежаване на тена.Но за тях се сещам общо взето 1-2 в месеца.От ейвънските имам тази с минералите,аризонските пясъци и със саке и ориз-и трите стават.Само витаминозната не ми харесва,ниkакъв ефект не виждам от нея.

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 22:04 от LaPerla

# 63
  • Мнения: 660
 Правя маски почти всеки ден,със смесен тип кожа съм.Купувам пакетчета хума и бяла глина от дрогерии или аптеки и забърквам с мед,почиства в дълбочина и кожата се освежава и порите се свиват.

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 23:20 от Ира-Кишика

# 64
  • Мнения: 3 459
Правя, да. По-често използвам домашни маски. Смятам, че веднъж седмично е нормално.
Ето от тази съм много доволна, действа ми много добре на кожата  Peace

# 65
  • Мнения: 235
 Ползвала съм маски на Авон - тази с минерали от мъртво море и с екстракт от бял чай. Но преди седмица си взех една от Пикадили- бадемова подхранваща маска на Дева. Препоръчвам я горещо, прекрасна е! След нея лицето ми става едно такова гладичко!

# 66
  • Мнения: 2 498
Правя си веднъж или два пъти седмично....купувани и много рядко с хума и кис. мляко....

# 67
  • I'm passenger through the desert from myself i come<->to myselfi return
  • Мнения: 125
Използвам и ексфолианд на Гарние и си правя домашни маски. Хума със зехтин през ден и някои път слагам сяра за изберване.

# 68
  • Мнения: 1 316
Правя си маски като имам време и няма никой наоколо. Обикновено си купувам, защото нямам нерви да приготвям.
Купувам си на Гарние за суха кожа, доволна съм.

# 69
  • Мнения: 4 358
Правя, да. По-често използвам домашни маски. Смятам, че веднъж седмично е нормално.
Ето от тази съм много доволна, действа ми много добре на кожата  Peace


Много добре ми звучи тази маска а и е лесна за изпълнение. Почти винаги амам такива продукти. Ако не ме промързи още тази вечер ще я пробвам.

# 70
  • Мнения: 250
Ще взема и аз да си купя Garnier 3 in 1, чувам добри отзиви за тях. Сега ползвам някакви на Avon.

# 71
  • Мнения: 19 272
кажете някакви домашни маски за суха кожа.
аз ползвам готови,но не съм кой знае колко доволна.хубавото е ,че повечето са без измиване след това и не отнема никакво време.

# 72
  • Мнения: 3 634
2 пъти в седмицата си правя на Гарние или Нивеа. През ден ползвам скраб за лице на Суис Формула. Обаче не мога да се изкажа за качество, защото моята кожа хич не е капризна. Пробвала съм кремчета от 2 лв и от 200лв...аз не откривам разликата на моето лице.

# 73
  • Мнения: 4 358
Нещо за домашни не ми стигат нервите.Пробвах но..... #Crazy.Сега съм с релаксиращата на Долива - добре е мисля.Хидратира и мирише чудесно.

# 74
  • Мнения: 35 891
предпочитам купешки

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз ползвам купешки в пакетчета за еднократна употреба. От време на време почистваща, 3 минутна на Гарние, а понякога подхранваща. Напоследък обаче не ми остават даже 3 мин., като си помисля е смешно, ама е самата истина...Ако имам свободни 3 мин. последното нещо, за което ще се сетя е да си направя маска.

# 76
  • Мнения: 3 050
Правя си когато имам време (но гледам да е по-често) маска от пшеничен зародиш-в пакетчета като хумата на клеопатра е, но на пакетчето пише - пшен. зародиш-
слагам няколко капки вода и го правя на кашичка. стои на лицето ми поне 15 мин и изсъхва, после се маха с вода.  Peace
ефекта е мека и чиста кожа-харесвам го повече от всеки друг купен продукт  Peace

# 77
# 78
  • Мнения: 2 631
Купих си последния път на Нивея с мед и не знам си какво. Използвала съм едната доза. Не съм очарована, като че ли Гарние са по - добри.
Следващия път ще си купя друга марка.
А иначе почнах да редувам всяка вечер различни масла за лицето Simple Smile Кремчето си го оставих за нанасяне само сутрин, а вечер слагам или масло от жожоба, или сусамово, или кокосово.  Peace

# 79
  • Мнения: 893
Купих си на Дева(СЕРия Ботаник) с грозде...уж е за еднократна употреба, а аз вече я ползвам няколко пъти...има достатъчно за няколко маски...Горещо я препоръчвам за суха кожа...Струва левче.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 246
Веднъж седмично си ексфолирам лицето и си правя маска-хидратираща или почистваща. Сега си поръчах хидратиращата маска с водорасли на Орифлейм, като я получа и използвам ще споделя мнения

# 81
  • Мнения: 1 043
когато имах повече време си правех седмица на маските всяка пролет Simple Smile всеки вид пресен пр=лод и зеленчук се намираше на лицето ми сутрин и вечер , според зависи каквъ е стоях различно време с него ... ей имам неприятен спомен от яйчена маска само - плодовите бяха много приятни , а ефекта от морковите малко ме шокира  Rolling Eyes , сега нямам време мажа нещо готово и мия след това - поне веднъж седмично някаква глинена маска и пилинг също ползвам веднъж седмично , немога да похваля някой продукт засега само сменям и не че са лоши но не са кой знае какво , естествените маски са си каде каде по ефектни  Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 35 814
1 път в седмицата-подхранваща, ексфолираща, просто ги редувам

# 83
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
По принцип правя маска еди път седмично,но напоследък яко ме смързява Embarassed.Предпочитам купешки и в интерес на истината никога не съм експериментирала с домашни такива.Ползвам на Орифлейм,Дева(с кестен) и кремче с абразивни частици за дълбоко почистване

# 84
  • София
  • Мнения: 7 753
Поръчах и хидратиращата маска Skin Calming Moisture Mask на Clinique, после ще напиша отзиви.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 246
Поръчах и хидратиращата маска Skin Calming Moisture Mask на Clinique, после ще напиша отзиви.

Иля ще чакам с интерес да споделиш отзиви за тая маска, че и мен нещо ме заинтригува. От ягодата ли я поръча?

# 86
  • София
  • Мнения: 7 753
Поръчах и хидратиращата маска Skin Calming Moisture Mask на Clinique, после ще напиша отзиви.

Иля ще чакам с интерес да споделиш отзиви за тая маска, че и мен нещо ме заинтригува. От ягодата ли я поръча?

Аха.  Wink

# 87
  • Мнения: X
Подхранваща и дълбоко почистваща с авокадо и ексфолиант с малини, и двете са страхотни, ползвам ги отдавна. 

# 88
  • Мнения: 2 631
Подхранваща и дълбоко почистваща с авокадо и ексфолиант с малини, и двете са страхотни, ползвам ги отдавна. 


Хм...
Рази би трябвало да е хубава, с авокадото.
Ще ми кажеш ли откъде е, колко струва и за каква кожа е??

# 89
  • Мнения: X
Има я в бонжур, струва около 10 лв, мисля, че беше 150 мл. Ще погледна довечера какво пише на опаковката, но на мен ми действа страхотно, кожата става много гладка, аз съм с нормална към смесена кожа.  Peace

# 90
  • София
  • Мнения: 7 753
Има я в бонжур, струва около 10 лв, мисля, че беше 150 мл. Ще погледна довечера какво пише на опаковката, но на мен ми действа страхотно, кожата става много гладка, аз съм с нормална към смесена кожа.  Peace

dollface, а подхранва ли кожата, усещаш ли си я хидратирана ?  Thinking

# 91
  • Мнения: X
Да, кожата ми става изключително мека и свежа. Тя е с екстракти от авокадо и овесени ядки, почиства кожата в дълбочина и отстранява излишната мазнина. Тя е такава зелена, причича на хума, нанася се и се изчаква да изсъхне. 

# 92
  • София
  • Мнения: 7 753
Да, кожата ми става изключително мека и свежа. Тя е с екстракти от авокадо и овесени ядки, почиства кожата в дълбочина и отстранява излишната мазнина. Тя е такава зелена, причича на хума, нанася се и се изчаква да изсъхне. 

А дали става за суха кожа, пише ли някъде ?  Rolling Eyes

# 93
  • Мнения: X
Сега маската не е пред мен, за да погледна, но странното, че май не пишеше за каква кожа е, от там си правя извода, че става за всеки тип.  Thinking Провери в сайта им дали не пише.
http://www.freemanbeauty.com/

# 94
  • Мнения: 2 631
Бая са се постарали по опаковките, а те са едно от първите неща, по които отсъждаме продукта (поне аз)  Mr. Green

Определено ми се струват интересни продуктите им, но трябва някой от опит да каже, или поне да се видят в магазина  Peace

# 95
  • Мнения: X
Бая са се постарали по опаковките, а те са едно от първите неща, по които отсъждаме продукта (поне аз)  Mr. Green

Определено ми се струват интересни продуктите им, но трябва някой от опит да каже, или поне да се видят в магазина  Peace

Аз ползвам продуктите на Freeman от няколко години, бих казала, че съм им голяма фенка. По едно време нещо ги нямаше много, сега пак ги има, въпреки, че не съм виждала цялата серия, все липсва нещо. Шампоаните и балсамите са хубави, също и лосионите за тяло и продуктите за крака. Почти всички техни продукти съм ползвала.  Peace

# 96
  • София
  • Мнения: 7 753
И на сайта не пише за каква кожа са подходящи тези маски, явно трябва да видя на опаковката.

# 97
  • Мнения: 39
аз си правя веднъж на две седмици,защото нямам  много време и гледам да е хидратираща и най-вече тонизираща   newsm10

# 98
  • Мнения: 3 306
маска слагам веднъж седмично  Rolling Eyes кожата ми е мазна и слагам глинената на Ейвън (на ПЛАНЕТ СПА) ексфолиант пак от тази серия ползвам

# 99
  • Мнения: 3 356
Яко се мажа,кога веднъж,кога повечко пъти през седмицата.Ползвам на Ейвън и съм доволна.Кожата ми е страхотна.

# 100
  • Мнения: X
И на сайта не пише за каква кожа са подходящи тези маски, явно трябва да видя на опаковката.

Не пише на опаковката, както си мислех.

# 101
  • София
  • Мнения: 7 753
И на сайта не пише за каква кожа са подходящи тези маски, явно трябва да видя на опаковката.

Не пише на опаковката, както си мислех.

Ясно, освен тогава да е за всякакъв тип кожа.

# 102
  • Мнения: 71
Izprobvala sym mnogo maski za lice, no vse ne moga da popadna pravilnata.
Molq preporychate mi neshto za silno chuvstvitelna koja.

# 103
  • Мнения: 202
Сега маската не е пред мен, за да погледна, но странното, че май не пишеше за каква кожа е, от там си правя извода, че става за всеки тип.  Thinking Провери в сайта им дали не пише.
http://www.freemanbeauty.com/
а да те помоля на маската ти на етикета ако има някакъв телефон на вносителя да ми го дадеш да им се обадя да ги питам за един техен продукт вобще внасят ли го за да не си хабя времето да го търся

# 104
  • Мнения: X
Сега маската не е пред мен, за да погледна, но странното, че май не пишеше за каква кожа е, от там си правя извода, че става за всеки тип.  Thinking Провери в сайта им дали не пише.
http://www.freemanbeauty.com/
а да те помоля на маската ти на етикета ако има някакъв телефон на вносителя да ми го дадеш да им се обадя да ги питам за един техен продукт вобще внасят ли го за да не си хабя времето да го търся

Ето ти тел. 032 655433 гледам е пловдивски, преди ги внясяше фирма от София.

# 105
  • Мнения: 965
Ами айде да се включа и а по тази тема:

Маски не правя редовно, но съм доволна от хумата с мед, понякога и с кисело мляко като комбинация.  Peace

Само с тънък слой мед също съм си мазала лицето, много подхранва и кожичката става една такава по бебешки мека и гладка.  Flutter

Иначе всеки ден ползвам розова вода за лицето си! Имам и една маска на Долива, но още не съм я пробвала.

  bouquet

# 106
  • Мнения: 1 111
Ползвам основно купешки маски.Единствено забърквам хума с масло от чаено дърво.

# 107
  • Мнения: 1 906
Аз се старая да си правя маска поне веднъж седмично. Преди си купувах готови, но вече предпочитам домашните.
Тази, която използвам в момента и съм много доволна е:
1 с.л. какако на прах
прясно мляко, колкото да стане кашичка
4-5 капки масло от гроздови семки ( може и някакво друго, разбира се)
Сместа се нанася на лицето и престоява около 10 минути. Измива се с хладка вода.
Кожата след тази маска е невероятно мека. Като кадифе  Peace .

# 108
  • Мнения: 202
звучи доста вкусно ще опитам  и аз Joy Joy Joy

# 109
  • Мнения: 983
От доста време ползвам една пилинг маска на Ейвън и само това

# 110
  • София
  • Мнения: 4 966
Правя.Гледам да е поне веднъж седмично.
Използвам тази с краставица на Гарние/много хубавка,скоро не съм си купувала/
-глинената на Ейвън,
-маска с хума и розова вода/която сама си смесвам,страхотно ми става лицето/
и напоследък наблягам на ексфолиант,който най-добре се отразява на кожата ми.Simple Smile

# 111
  • Мнения: 1 679
Да, правя с мая, хума и жълтък.

# 112
  • Мнения: 235
В момента ползвам подхранваща с бадемово масло на Дева - Рубелла и с бял чай на Ейвънския Планет спа. Като свършат си купувам нещо друго. Не знам какво ми пречи да си правя домашни- май мързела ми е в повечко.

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 6 174

1 с.л. какако на прах
прясно мляко, колкото да стане кашичка
4-5 капки масло от гроздови семки ( може и някакво друго, разбира се)
.

Към това бих добавила и малко мед за разкош  Wink Непременно ще го пробвам ,но не оцветява ли лицето  Thinking

По темата - правя си ,поне 1 път седмично,предимно домашни.

# 114
  • Мнения: 1 906

1 с.л. какако на прах
прясно мляко, колкото да стане кашичка
4-5 капки масло от гроздови семки ( може и някакво друго, разбира се)
.

Към това бих добавила и малко мед за разкош  Wink Непременно ще го пробвам ,но не оцветява ли лицето  Thinking

...
Цвета на лицето остава непроменен  Peace !

# 115
  • Мнения: 171
През ден си правя маска.Имам 4 на Аvon- 3 от серията Planet Spa и 1 от серията Anew.Много съм доволна и от трите. Много ми харесва и глинената маска на Valdini, лятото я ползвах.

# 116
  • Мнения: 1 434
Ползвам   на Ланком за суха кожа ,Гарние  почети цялата серия  не са лоши .. Simple Smile

# 117
  • Мнения: 10 982
По-рано си бърках маски с хума, но сега ме мързи. В момента ползвам 2 - глинената на Avon и една с камфор на Талодерма. Доволна съм и от двете, но като ги свърша искам да ги сменя с други за разнообразие.

# 118
  • Мнения: 693
2-3 пъти в месеца. Готови, предимно на Орифлейм.

# 119
  • Мнения: 79
 Правя си маската на Garnier с краставица със сауна ефект, веднъж седмично. Много съм доволна.  Simple Smile

# 120
  • Мнения: 55
Слагам готови маски.Скоро попаднах на едни китайски със ЗЕЛЕН ЧАИ и GARNIER с екстракт от акациев мед.

# 121
  • Мнения: 266
правех си маска с кисело мляко,когато съм по свободна,иначе ползвам на ЕЙВЪН,НЕ СИ СПОМНЯМ КАК СЕ КАЗВА.ПОЧИСТВАМ СИ ЛИЦЕТО С ТОАЛЕТНО МЛЯКО ИЛИ С ТОНИК

# 122
  • Мнения: 54
Правя си 1-2 пъти седмично, като предпочитам да си купувам. В момента ползвам Neutrogena visibly CLEAR. Често обаче си мажа лицето с остатъци от плодовете, които остават в сокоизтисквачката  Rolling Eyes

# 123
  • София
  • Мнения: 3 271
Мноого рядко Embarassed

# 124
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
и аз май съм от по - немърливите. Слагам един крем сутрин и това е. Но определено кожата ми около очите има голяма нужда от нещо по - ефикасно.А сега и след диета, се страхувам да не ми се отпусне съвсем кожата.

Ето ви една рецепта за медена вода
1/2 чаена лъжичка мед
50г розова вода
50г запарка от маточина/1 с.л. билка се запарва с 1 чаша вряща вода/
25 г спирт

Изпробвана е и е добра. С това съм си почиствала лицето.
Рецептата е за нежни, леко отпуснати кожи.

# 125
Аз си правя маска на лицето 1-2 пъти седмично(старая се да е 2 пъти седмично).Ексфолирам си лицето и нанасям.Ползвам на Гарние с цинк и една с бадемово масло за "професионална употреба".Доволна съм и от двете.А иначе всяка вечер почиствам с толалетно мляко остатъците от грим,лосион за лице,кремчета за очите и така лягам.
Преди време ползвх една маска на Swiss Formula с морски водорасли за дълбоко почистване.Честно казано по добра маска за лице от тази не съм имала,но за съжаление я няма вече.Или поне аз не я откривам никъде.Ако някой знае дали все още има някъде продукти на тази марка ще съм му благодарна да сподели.Благпдаря предварително.

# 126
  • Мнения: 4 290
Момичета, може ли да ми препочръчате някаква маска за освежаване на тена, че напоследък кожата на лицето ми има много уморен вид... Tired
Сори за спама, но да не пускам нова тема.  Peace

# 127
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Всичко което се яде може да се сложи на лицето. Аз правя -кисело млако ,ако има време и мед и лимон слагам вътре.

# 128
Всеки ден си мажа лицето с масло от жожоба.Стоя така 10 мин и го премахвам с розова вода на Икаров.

# 129
  • Мнения: 199
винаги преди баня си намазвам лицето с мед и стоя 30 мин.ефектът е страхотен.кожата става мн мека и сияеща.

# 130
  • Мнения: 3 036
Аз си правя всеки ден,но редувам различни маски.
Един ден си правя от тази с филията хляб,кисело мляко и аспирин,на втория ден глинена,на третия с хума и т.н.

# 131
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Аз си правя всеки ден,но редувам различни маски.
Един ден си правя от тази с филията хляб,кисело мляко и аспирин,на втория ден глинена,на третия с хума и т.н.

това е интересно, за какво е аспирина

# 132
  • Мнения: 3 050
аспирин=ацетилсалицилова киселина
т. е. производно на салициловата киселина която използваме за почистване на лицето в 1 и 2 процента като вариант;
ефект-по бързо възобновяване на тъканта, на кожата;
но при по- голям процент от 2 % вече има обратен ефект  Peace
В половината от продуктите като лосиони, гели и т.н. има салицилова киселина която води до премахване на лъщенето, свива порите... но при по-често използване на подобни продукти особено при по-суха кожа се изсушава още повече кожата.  Peace

# 133
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
мерси за инфото, но как се приготвя знаеш ли?

# 134
  • Мнения: 3 050
Бях го копирала от някоя тема във форума   bouquet

На филия хляб намазвам дебел слой кисело мляко, изчаквам водата от него да попие в хляба и се мажа с останалото, което е гъсто.Стоя 15 минути и изплаквам с хладка вода. А тази я знам!Но, аз слагам и един счукан аспирин отгоре, става каша с кис.мляко.

Аз лично съм я правила веднъж маската, определено стяга  Peace жалко че нямам време всеки път да се мацам с нея. За счукан аспирин може да ползваш някой от аптеката във вид на прах-например Aspejic 500 mg прахче се равнява на 1 аспирин  Peace

# 135
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
  bouquet

# 136
  • Мнения: 219
винаги преди баня си намазвам лицето с мед и стоя 30 мин.ефектът е страхотен.кожата става мн мека и сияеща.
newsm10 newsm10 Наистина е супер ефекта!
Също , когато пиете чай, после с пакетчето може да си обтриете лицето, с обелката от киви, от ябълка.
И готовите маски не са лоши, но лично аз като че ли винаги гледам натуралното. newsm78

# 137
  • Мнения: 288
Не си слагам маски на лицето, мързи ме.

# 138
  • Мнения: 473
За сияен тен и отпочинал вид на лицето препоръчвам маската на Ейвън от серията Планет спа с минерали от Мъртво море. От същата серия Планет спа много ми харесва маската за подхранване с масло от карите. Не съм супер фен на Ейвън, имат много некачествени продукти, но специално тези две маски си ги правя всяка седмица и има видим резултат.

# 139
Аз всяка вечер си слагам на лицето от маслата на Икаров - жожоба или пшеничен зародиш.

# 140
  • София
  • Мнения: 3 814
Правя си домашни, но по- рядко. Иначе от готовите тази много съм доволна. Peace

# 141
  • Мнения: 216
Всяка седмица си слагам петминутната маска на Clinique pore minimizer!Доволна съм! Hug

# 142
  • Мнения: 757
обичам естествените продукти,на лицето си.домашни маски

# 143
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Clinique Pore Minimizer - 1 път седмично
Талодерма- за мазна кожа -1-2 пъти седмично
 ..и една домашна, която ми каза дерматоложка за овлажняване на кожата. Смесват се по 1ч.л кисело мляко и хума, престоява не-повече от 20 мин. Много добре действа през зимния сезон, зашото кожата се изсушава от парно, климатици и др.

# 144
  • София
  • Мнения: 971
Правя си веднъж сдмично, различни. Чувствам се добре

# 145
  • Мнения: 1 802
Правя си домашни маски само на косата, на лицето не. За него ползвам една полска козметика, отразява ми се много добре и Гарниер 3 в 1 - 3 пъти в седмицата. Ами като се замисля ако не ползвам Гарниер, ползвам някоя друга маска и май всеки ден съм със маска на лицето  Simple Smile
Даже и в момента съм със полската хидратираща маска Peace

# 146
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 268
Много съм доволна от маските на Дева,особенно от плодовата с цитроси

# 147
  • Мнения: 1 520
Вижте какво открих:
Цитат
САПУНЪТ НА КЛЕОПАТРА
За красотата на египетската царица са се разказвали какви ли не легенди. Не само, че била много хубава, но е и познавала много от тайните на козметиката. Тя например се е миела без сапун. И не защото по онова време сапунът не е бил открит или не особено съвършен, а защото Клеопатра познавала далеч е по-ефикасно средство, с чиято помощ е поддържала кожата си дълго време млада и еластична.
Една кафена чашка тоалетни трици (може овесени явки или овесено брашно) се смесват със същото количествно сухо мляко и натурално нишесте. Добавя се и една чаена лъжичка зехтин (може бадемово или слънчогледово масло). Съдържанието се разбърква добре и се изсипва върху чиста памучна кърпа или марля. Завързва се добре така, че да се получи нещо подобно на сапун. С него лицето се почиства и изтрива. Сместа може да се нанася и директно върху лицето и тялото.
Тази рецепта била изпробвана в един от козметичните салони в Италия с голям успех. Оказало се, че "сапунът" на Клеопатра превъзхожда по качества и ефективност повечето съвременни и скъпи сапуни.

# 148
  • Мнения: 280
През ден се  мажа, редувам около 10 вида.
Какъв е ефекта върху кожата ти? Питам, защото аз правя само веднъж седмично и ми се струва недостатъчно. Но, пък ако правя през ден...хм..така кожата няма  ли да се пренасити и да се получи обратен ефект newsm78

През ден мисля,че е прекалено....1-2 пъти в седмицата е достатъчно  Peace

# 149
  • Мнения: 202
сега ползвам на freeman скраб с малина и маска пилинг пак от същата марка и съм много доволна

# 150
  • София
  • Мнения: 7 753
В момента съм с маска  Hydra Floral Anti-Pollution Flower Essence Moisturising Mask на Decleor, ползвала съм я за сега само веднъж, след още няколко пъти ще споделя отзиви.  Peace

# 151
  • Мнения: 776
На този етап един път седмично слагам почистващата маска на Biotherm от серията Biopur и успокояващата на Decleor - Harmonie Gentle Soothing Mask Hug

# 152
  • Мнения: 146
Kato se zamislq naj-4esto si zaburkvam razni doma6ni na osnovata na huma - s rozova voda, limon, mlqko, nqkakvo maslo, med... kakvoto ot tezi imam na razpolojenie, ne vsi4ki zaedno Wink Naposleduk naj-4esto si zaburkvam edna v kutijka za mnogokratno polzvane Simple Smile - pak huma, smlqna morska sol i grozdovo maslo... dosta sum dovolna! Druga mska koqto izpolzvam naposleduk e ot maq i malko mlqko ili limon. Tq puk dejstva izbistrq6to i podhranva6to i ot neq sum dovolna.  Skoro sum polzvala su6to na Vandini glinenata i tazi sus sauna efekt s bru6lqn i te ne sa nikak lo6i. Propusnah da otbeleja 4e kojata mi e mazna...  Mili spomeni pazq i za edna strahotna sinq glinena maska na Swiss Formula... be6e naistina huava a i otrovniq i sin cvqt be6e dosta zabaven  Laughing Ta tova e ot men   bouquet

# 153
  • Мнения: 1 128
Може ли някой да ми припомни аспириновата маска? И друг въпрос. Докато се кърми не може да се пие аспирин, но дали под формата на маска е нежелателен също?

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
Може ли някой да ми припомни аспириновата маска? И друг въпрос. Докато се кърми не може да се пие аспирин, но дали под формата на маска е нежелателен също?

3-4 аспирина се стриват  на прах и върху тях се капват 3-4 капки розова вода.Това се намазва на лицето и се оставя да престои около 10 мин. После с изсъхналия аспирин се правят леки кръгообразни движения т. е правиш си пилинг.


Не съм я пробвала още обаче ,но имаше доста доволни.

# 155
  • София
  • Мнения: 156
Правя си домашни маски само на косата, на лицето не. За него ползвам една полска козметика, отразява ми се много добре и Гарниер 3 в 1 - 3 пъти в седмицата. Ами като се замисля ако не ползвам Гарниер, ползвам някоя друга маска и май всеки ден съм със маска на лицето  Simple Smile
Даже и в момента съм със полската хидратираща маска Peace

      Полската козметика, която ползваш да не е  на "Eveline", защото аз се интересувам от маските за лице на тази марка.Ще съм ти благодарна, ако споделиш!  bouquet Hug

# 156
  • София
  • Мнения: 10 858
От темата се замислих, че на практика само купувам, а не си ги правя.
Иначе от домашните харесвам тези на основата на хума ( с розова вода, с кисело или прясно мляко), най-често се мажа със зехтин или ленено олио.

# 157
  • Мнения: 2 631
Онзи ден се опитах да си забъркам по една рецепта маска аз лице: хума, мед и лимонов сок. Уж с пропорции, но стана толкова течна, че си амзах цялото тяло в банята  Joy

# 158
  • Мнения: 759
оо да! Аз съм за маските за лице! Преди година-две бях си купила една пилинг маска на ейвън от чаено дърво и грейпфрут. Мн добре ми се отразяваше Simple Smile После нз с какво разнообразих, но сега пак съм с такава Simple Smile а колко често я правя...примерно веднъж на десет дена...

# 159
  • Мнения: 1 243
Веднъж седмично хидратираща маска с мед и мляко, 2 пъти ексфолиант с жожоба. В общи линии това е. Понякога , когато ми остава време и най-вече желание, си мажа лицето с натурален мед, примесен с канела. Много добре ми се отразява Wink

# 160
  • Мнения: 2 448
Не ползвам маски, само кремове. Не ми се цапа, а и като гледам една дружка, която постоянно тормози лицето си с маски, няма видим ефект. Особено пък това плескане с хранителни продукти. не ми е по вкуса. Моята кожа е склонна към алергии и много внимавам с всякакви експерименти.

# 161
  • Мнения: 223
да, правя- пилинг маска- 1 път седми4но, освежаваща / подхранваща/ стягаща/ балансираща по още 2 пъти....
абе пада ми се през ден- два да си слагам... гледам да ги редувам
или ина4е казано- 3 пъти седми4но с различни

# 162
Аз всяка вечер си слагам на лицето от маслата на Икаров - жожоба или пшеничен зародиш.

добре слагам си на лицето от съответното масло, но колко стои на лицето? Това е въпросът ми

# 163
  • Мнения: 970
ох, аз май съм най-несериозната...Накупила съм купища маски, домашни ме мързи да правя и не правя, като се сетя обаче се нахвърлям и си клепам с всички видове в шкафа...Пилинг маски като че ли най-системно, на второ място - хидратиращи, а често и за проблемна кожа с глини и т.н  - за съжаление 95% са купешки. Взимам  си бележка!!!

# 164
  • Мнения: 2 414
Всяка седмица си правя-ексфолиант на Клиник или почистваща маска на Ив Роше.  Wink

# 165
  • Мнения: 1 312
Задължително два пъти седмично

 Hug Hug

# 166
  • Мнения: 544
Един път месечно си слагам маска- хидратираща и си мисля, че така няма ефект, понеже трябва всяка седмица да се мазотя, а аз или забравям или ме мързи  Blush

# 167
  • Мнения: 776
През лятото смяна на режима с веднъжседмичното приложение на маски Wink и използване на хидратиращи (но само такива със съдържание на хиалуронова киселина Peace) 2-3 пъти в седмицата + 1 път дълбокопочистваща. Винаги купешки Mr. Green Домашни не ползвам отдавна, може би, ако имах повече време - бих Peace

# 168
  • Мнения: 5 593
Аз всяка вечер си слагам на лицето от маслата на Икаров - жожоба или пшеничен зародиш.

добре слагам си на лицето от съответното масло, но колко стои на лицето? Това е въпросът ми
До сутринта!Но зависи от кожата,моята е много суха и бързо попива маслото,не се налага да го махам.По принцип за една маска е достатъчно да стои около 30 минути.

# 169
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 548
Правя от време на време, макар че не е толкова често колкото трябва, но се старая ... в момента имам само една на Ейвън за мазна кожа. Преди време когато не ме мързеше толкова си правех и домашни, но вече ни ми се занимава  Stop

# 170
Моята кожа е мазна и четох ,че трябва да се правят маски по често от нормална или суха кожа.Хубаво би било за хората с мазна кожа да правят маски по 3пъти седмично и да ходят през 15 дни на козметик за почистване.На козетик ходя ако не през 15 то поне през 25 дни Simple Smile)маски не си правя повече от 1 седмично-ползвам една глинена на ейвън с екстракти и соли от мъртво море а иначе когато се сетя ползвам и пилинга с екстракт от бял чай...Simple Smile))имам си навик всяка сутрин като ставам отделям точно 10минутки за лицето.Измивам с измиващ гел после гарниер пюр 3в1 почиствам дълбоко кожата и за черните точки,после слагам тоника за мазна кожа и  накрая кремчето.Вечерта само почиствам с гела и слагам тоник .Когато вечер слагам кремче,на сутринта кожата ми е много мазна и някъде четох ,че за мазната кожа не се препоръчва да с слагат кремове особено нощни защото били по силни от обикновенните кремчета Peace

# 171
  • София
  • Мнения: 7 753
Правя си задължително три пъти седмично хидратиращи маски за лице, кожата ми е нормална към суха.  Peace

Момичета, а какви почистващи маски ползвате за суха кожа ?

# 172
  • Мнения: 3 695
правя си веднъж седмично  Peace

Общи условия

Активация на акаунт