Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Мнения: 141
Момичета, може и някъде да го пише но не можах да намеря та за това да питам От 18.11.2007 г. съм в неплатен отпуск.
Вярно ли е че бащата вече не може да пръхвърля неговия неплатен отпуск на майката?
И нещо друго, някой знае ли къде могат да се прочетат измененията на законите?Нали нещо за близнаците се готвеше относно отпуските но какво стана...???
Благодаря предварително!
Цитирай

Burgas

Мнения: 87
здравей BRIT!

За промените относно отпуските за отглеждане на близнаци нищо немога да ти кажа, но съгласно действащата наредба неплатеният отпуск вече е за отглеждане на дете до навършване на 8год, като се разпределя по 6м за майката и 6м за бащата без право да се прехвърля от единия на другия. Дано си ме разбрала,че май малко объркано го написах ето и точния текст съгласно Кодекса на труда:

Неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8-годишна възраст
Чл. 167а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) (1) След използването на отпуските по чл. 164, ал. 1 и чл. 165, ал. 1 всеки от родителите (осиновителите), ако работят по трудово правоотношение и детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка, при поискване има право да ползва неплатен отпуск в размер 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.