приспиване на ръце

  • 2 004
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 960
мами,моето сенче от два-три месеца  заспива само като го взема на ръце и така гушнат го люлея и се разхождам с "танцувална стъпка" напред-назад из стаята. В момента това не ми е особен проблем ,защото колкото и да тежи.. почти 10 кг.все пак мога да го разнасям. В повечето случаи заспива за три-четири минутки и го оставям в леглото .....мисля си обаче ,че като натежи повечко ще ми стане по трудничко....а пък ми е миличък като го гледам така в ръцете ми притворил очички как се отпуска спокойно. Интересува ме вие как отучихте детенцето от този начин на заспиване........само да кажа ,че не съм привърженик в никакъв случай на теорията за "надреваването"...в смисъл да го оставя дни наред да се нареве и така да заспива,да му се налагам по този  суров начин. Споделете някой друга хитринка,за постепенно отказване от този  начин на приспиване............или просто трябва това да отшуми от самосебе си?! newsm78

# 1
  • Мнения: 270
И мен ме интересува темата и ние се приспиваме само на ръце. Crazy

# 2
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ако ще ви успокои Laughing- синът ми е на почти 1г и 5м и все още заспива на ръце- особено през деня- спи му се, две не вижда но не иска да заспи ooooh! Докогато-дотогава какво да го правя- и аз не бих го оставила да се дере Naughty

# 3
  • Мнения: 174
И ние сме със същият проблем,пробвах това с реването е нестава не спиа да реве само си тормозя детето,пробвай да го оставяш с малко вода или сок в шишето  ние така се приспивахме известно време но и това не иска вече

# 4
  • Мнения: 881
И ние сме така вече година и един месец GrinningКакво ли не опитвахме-оставяхме я сама да се дере,но не помогна,залагалка-нищо,шише със сок или вода-отново нищо.Аз за сега съм се примирила,все ще дойде момент когато ще се почувства по уверена и ще започна сама да си заспива в легълцето Peace

# 5
И ние се приспивахме така до 5 м.,после реших да опитам когато е спокоен да го оставя в леглото сам да заспи.Веднъж се получи и от тогава все така заспиваме.Мисля че трябва да усетиш детето преди да е станало много кисело и да опиташ ако много реве ясно пак на ръце.Според мен е до дете,важно е и дали имате някакъв режим.Ние имаме и аз вече му знам часовете в които спи.Малко преди часът го слагам в леглото,гушка си одеялото и заспива.

# 6
  • Мнения: 4 343
 на 7 м. понякога заспива сама даже веднъж както си играеше в кошарата Shocked ,но повече на ръце тя командва аз я слушам
за това ми плаща държавата Laughing
наблюдавам зависимост с никненето на зъбки и болезненото желание да се гушкаме.има си моменти.....деца

# 7
  • Мнения: 22 343
При нас е същата работа, но не винаги и предимно вечерно време.
Само че ние се приспиваме на крака. )))
Сгъвам си краката в коленете и я слагам на тях. )) И така се люшкаме и тя заспива. )
Проблема е с оставянето на леглото, че почти веднага се събужда. Ако много и се спи може и да продължи.

# 8
  • Мнения: 3 376
Моя син все още понякога иска да заспива на ръце,понякога се дразни като го нося  Mr. Green-зависи от настроението му.

Не смятам да го отучвам,така или иначе съм свикнала с тежестта му и не ми прави впечатление.Щом иска да заспива така-така го приспивам.
Важното е да заспи най-накрая   Crazy

# 9
  • Мнения: 92
Моя син все още понякога иска да заспива на ръце,понякога се дразни като го нося  Mr. Green-зависи от настроението му.

Не смятам да го отучвам,така или иначе съм свикнала с тежестта му и не ми прави впечатление.Щом иска да заспива така-така го приспивам.
Важното е да заспи най-накрая   Crazy
И ние сме така,предпочитам да заспи вместо да се дере.....та се носим когато иска... Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 133
ние бяхме така до преди 10 дни, аз тогава казах стига вече, че 10 кг. са ми множко, та как стана: таткото отиде  в детската с вики, остави го в кревата и легна до него долу на килима, детето го гледа 10-15 мин. и заспа, като от време на време си говореше нещо, следващите дни пак така и нямаше никакъв проблем, даже аз съм изненадана че стана толкова лесно, случи се на 2 пъти да реве, но то е когато не му се е доспало достатъчно, аз го слагам когато той ми подскаже, а той ляга късно-11-11.30 ч, не мога да го насилвам да ляга в 9 напр. само за да си създаде режим, нормален за възрастта му

# 11
  • София
  • Мнения: 7 174
Само първият месец се приспивахме така, и то даже май не целият.
После имаше период, в който бебка сама си заспиваше.
След това - на около 4 месеца беше - започна да протестира да заспива сама.
Точно тогава и подариха една играчка - Прасчо, и тя направо се влюби в него.
Та и до сега я слагам да спи с него - гука му, бърбори, пее, и всъщност е много щастлива когато си ляга. Прасчо винаги "идва" с нас на море, на планина - първи е в списъка за багаж. Mr. Green
Така че според мен едно дете трябва да си има другарче, за да заспи спокойно.

# 12
  • Мнения: 117
даже не смея да пробвам да я  остава да  заспи сама, че няколко опита са ми   достатъчни, носим се искам не искам така ще е Laughing

# 13
  • Варна
  • Мнения: 773
заспива сама от няколко месеца. Играе си преди това в леглото, понякога си поплаква малко и заспива. Преди това заспиваше като я люлеех в кошарата, но ме заболяваха ръцете. Една вечер се звънна на вратата, излязох да отворя, а като се върнах след 5 мин. тя си беше заспала. От тогава сме така.Рдвам се, че не мие се е налагало да я разнасям на ръце.Като гледам една съседка, люшка го на краката си докато заспи /на 1.5 г./ Crazy

# 14
  • Мнения: 4 555
Интересува ме вие как отучихте детенцето от този начин на заспиване.......
Аз имам обратния проблем  Rolling Eyes Embarassed
Някой мен трябва да ме отучи да приспивам Калина на ръце, защото не мога сама да се отуча Embarassed
Като заспи и тръгна да я оставям в леглото й, ми трябват 15 минути да се реша. Стоя до леглото с бебето в ръце и не мога да я оставя, все си казвам ... още малко да я погушкам... и така.
Ако нямам някаква спешна работа пък изобщо не я и оставям, стоя си с нея на ръце и тя така си спи. Да не говорим, че я целувам на всеки 5 секунди. Мъжът ми вече ми се кара, че ще я изтъркам  Joy
Много съм зле  ooooh!
Ама съм страшна гледка като тръгна да я оставям да спи. Не мога и не мога да я пусна  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт