Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Момичета дайте малко инфо за това чудо, моля ви.
Цитирай

стрептокок група А-ГАС
най-честият причинител на т.н. "гнойна ангина"
освен това причинител на "скарлатина"(което е автоимунна реакция на организма към същата буболечка), ревматизъм( да не се бърка с ревматоиден артрит)-отново на имунна/автоимунна основа спрямо ГАС,цял куп кожни инфекции (вкл импетиго) и пр.

Пеницилинът не е достатъчен за премахването на хронично носителство.
Сливиците се махат,за да не се стига до ревматична треска-оттам ревматична болест на сърцето.При нас индикацията е повече от 4-6 "гнойни ангини"на година.
лекува се с поне 10 дена антибиотик.По-кратко време обикновено НЕ премахва носителството.

ГАС да не се бърка с ГБС -най-честият причинител на инфекции при новородени.

( копнах го от форумите на dir.bg )

Виж и тук ----> http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=185710.msg3811648

t_koleva при чичко Гугъл има почти всичко   bouquet
Цитирай
Благодаря ти много за инфото, при мен го открихме случайно, за първи път го получих след като родих, пак случайно го открихме, излекувахме го и сега на контролна микробиология, без симптоми, пак се появи. Аз имам предписано лечени, но то е ако ми дойде, тъй като правим опити за бебе, открихме го след овулацията, и моята гинеколожка каза, ако не ти дойде, тогава ще го мислим. Аз доколкото разбрах не е чак толкова безобидно , но сега просто трябва да чакам. Ще действаме според ситуацията.
Цитирай

Бургас

Здравей!
Определено не е безобидно, защото е честа причина за преждевременно раждане и/или инфекция на плода. Знам, че в чужбина дори при бременност се прилага антибиотично лечение , но не в първия триместър.
Аз имам преждевременно раждане в  25 г.с . Казват ,че е възможно от това, но пък от друга страна може и след като се спука околоплодиня мехур да е навлязла инфекцията.
Но не се притеснявай излишно - в голям процент жените просто са носители без никакви последствия  Peace
Цитирай

аз се бях сдобила пролета  с  тези гадинки  - ето и темата, която бях пуснала тогава   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=185710.msg5545710#msg5545710
на следваща цитонамазка, юни месец бях чиста , а аз си пуснах и  изследване по собствено желание заради тези стрептококи антистрептолизинов титър кръвно изследване заради тях, което беше отрицателно, тъй като бях изкарала много тежки гнойни ангини преди 4 год. и имах болки в колената, в крайна сметка всичко беше отрицателно от кръвното изследване, нямах стрептококи на следващата микробиология   и ето сега последната ми микробиология  от ноември месец , ново пет, ентерококи този път и давай пак лекарства, нямам просто думи за себе си!!! Sick

P.С : изпреварили са ме, пуснали са ми темата по-горе Wink
« Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 23:07 от marsiana »
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.