Не мога да спра да мисля за това и да се страхувам!

  • 12 199
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 268
И аз имам страх от пътуване,направо изпадам в нервна криза,преди да тръгнем за почивка или както сега ще пътуваме по празниците до провинцията.Споделям го и с близки хора,все си мисля,че в минал живот съм загинала при катастрофа.Страх ме е и от неизлечима болест на мен или близките ми.Направо се побърквам от страх,а знам,че не е хубаво така.Сега чета една книга-"Момиченцето на Адел".Всяка вечер преди лягане се подувам от плач,мъжът ми в чудо се видя.Момиченцето в книгата остава без майка и трябва да бъде отгледано от най-близката приятелка на майка си.На 5 години е,точно колкото мойта дъщеря и толкова нагледно си представям всичко,че даже хълцам от плач.Добре,че е към края книгата,иначе съвсем на зомби ще стана в очите.

# 61
  • Мнения: 1 844
това е типично състояние на страхова невроза.преминала съм през такова нещо,затова знач как се чувстваш.моето не беше от катастрофи,макар че и аз се притвснявам при пътуване.аз няколко месеца всеки божи ден получавах размазване на погледа,задушаване,буца в гърлото,изтръпване на крайници,тремор и тн.постоянно мислех за разни болести,четях в нета,живота ми беше кошмар.каквото и хубаво да ми се случеше,не можех да го изживея нормално,погълната от страховете си.никой,който не го е изживял,не може да разбре подобно усещане.обиколих всякакви лекари,невролози и др.,направих си всякакви изследвания-магнитни резонанси,кръвни картини,кардиограми,ехографи,разни изследвания с електронни емпулси и много други..и всички бяха в норма!напълно здрава!а аз не виждах добре,треперех,имах болки по цялото тяло,схващания и др.накрая лекарите ми казаха да посетя психолог,че това си е невроза.не е срамно,на всеки може да се случи.аз съм млада,интелигентна,живея хубав живот,не съм имала стресове-но това си зависи от човека,никой не е застрахован.
бях само на един сеанс при психолог,поговорихме,изписа ми леки успокоителни.истината е,че не ги пих и успях да се преборя сама с проблема,макар че е най-трудно да контролираш вътрешния си глас,мислите си.сега,няколко месеца след това,без хапчета,съм съвсем добре.понякога ме връхлитат разни мисли за болести и само нещо да ме заболи се паникьосвам,но вече умея да се владея и прогонвам с воля тези усещания.
когато се убедиш,че наистина всичко е само в главата ти е по-лесно да го преодолееш.
а бях наистина зле.примерно отиваме с мъж ми на романтична почивка,която дълго съм чакала,а аз постоянно се самонаблюдавах,не ядех в ресторант,за да не получа натравяне и усещах как гърлото ми се подува и се задушавам.плачех по цял ден.не можех да се радвам на нищо,постоянно бях неспокойна.
сега не е останало нищо от тия оплаквания.ако случайно усетя буца в гърлото си казвам:Ей,шматко,стига с твоите глупости",намирам си нещо да правя и не мисля повече за това.
съветвам те да посетиш лекар,ако трябва пии някакви успокоителни.неврозата е неприятно състояние,но тя е лечима и няма защо да се мъчим и да си тровим жовота с неоснователни страхове.дерзай!

# 62
  • Мнения: 386
миналата година страдах много дълго по тази тема. все ми се струваше че поредният идиот ще се забие в колата ми и ще ме убие. бях се замислила да продам колата си, въпреки че обичам да карам и ми е нужно да съм с кола. беше ад. преди да тръгна на дълъг път винаги също си представях грозни сцени. имах една мечта да се видя с б.борисов и той да ми даде катаджийски слънчоглед, фуражка и ножица, за да режа книжките на гадните шофьори.

лично моето решение бяха т.нар. есенции на бах (цветотерапията на бах) - в алтернативния здравен форум май има тема за тях. сега не си спомням коя есенция ми препоръча една приятелка, поръча ми я от англия и страховете изчезнаха за 1-2 месеца. мога да проверя и да ви кажа, ако искате.

негледането на новини няма да те спаси, защото малоумниците ги гледаш всеки ден на пътя, за съжаление. сега пак ме нервят, но поне не ги преживявам толкова тежко...

# 63
  • Мнения: 764
nadezda isabel ,моля те,провери и напиши кои са тези есенции,че си е живо мъчение така да я караме!

# 64
  • Мнения: 95
100% фобия,намери си добър психоаналитик и ходи на сеанси известно време,дано ти помогне Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 642
Аз съм същия случай. Мисля, че това се дължи на постоянното отразяване на катастрофи в медиите. Имам страх от високи скорости и от извънградско пътуване. Не ме е страх да шофирам в града, но кача ли се на магистралата през главата ми минават какви ли не ужасяващи картини. Преди като пътувахме извън града винаги ми е било весело и самото пътуване е било удоволствие и релакс, а сега съм в напрежение през целия път. Sad Също така и когато мъжът ми пътува сам някъде, постоянно си мисля да не му се е случило нещо лошо и съм на тръни докато не ми се обади че е пристигнал жив и здрав. Това състояние въобще не е нормално Confused Човек трябва да мисли позитивно, с тия лоши мисли само викаме лошото, но не мога да го контролирам.
За всичко са виновни новините от 2-3 години насам започнаха постоянно да вадят черни статистики.
Хубаво е човек да си има едно наум на пътя, но това моето граничи с мания.

Божеее, това все едно съм го писала аз... Shocked
Абсолютно същата съм. Вече всяко наше пътуване се превръща в кошмар и за съпруга ми. Непрекъснато му се карам - да кара по-бавно (макс.60-80км.), да не изпреварва и т.н.
Даже ми е казал, че ще ме вози в багажника ако продължавам. Laughing
За съжаление докато дават по телевизията разни катастрофи, няма да го преодолеем... Войната по пътищата е жестока.

# 66
  • Мнения: 1 844
аз пък смятам,че показването на шокиращи кадри от катастрофи по медиите са доста полезни и действат отрезвяващо на някои хора.нека нагледно видят за какво иде реч и какви може да са последствията от бързото и невнимателно шофиране.наистина у по-чувствителните хора може да се зародят разни страхове,дори фобии,но смятам,че дори един невнимателен  шофьор да си вземе поука пак ще има полза.

Общи условия

Активация на акаунт