Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора

Мами,помагайте,
синът ми е на 12 дни и изпива по 40мл-максимум 50 мл на хранене Crying or Very sad
Нямам грам кърма,защото имах много тежко раждане с кръвопреливане и т.н. и сме на АМ,но детето си ядеше добре в родилното,а в къщи предполагам,че се изморява заради биберона,струва ми се ужасно твърд и неподходящ за него,но не мога да се оправя по този въпрос с баба му Crying or Very sad според нея всяко дете си е индивидуално и е добре за него това количество!!!!!!!!Според нея синът ми плаче заради колики,но майчината ми интуизия ми подсказва,че е от глад!
Нормално ли е това количество за бебе на 12 дни?
Благгодаря ви!
Цитирай

София

Бибероните стават по-меки при многократна стерилизация. Ако трябва слагай ги в стерилизатора по пет пъти на ден, или ги изварявай. Моят син е на шест месеца и още му е неприятно от твърди биберони да пие мляко.
Цитирай

София

А,  и вече съм забравила, но мисля, че не е толкова малко това количество мляко.
Цитирай

Аз мисля че може и от колики да плаче,но не е ли малък за такова количество мляко Rolling Eyes.Мисля че в началото се даваха по 30мл,а към края на 1 месец по 60 или бъркам нещо newsm78
Цитирай
Не мисля че трябва да се притесняваш! Според книгите, това количество е напълно достатъчно. Ние ядяхме по 50мл. Ако спи нормално и не се буди често, и ако се храните средно през 3 часа, значи се засища.
Цитирай

Белгия/София

Количеството е добро, не се притеснявай.
По въпроса за бибероните - хубави са на чико, каучуковите, много са меки и няма рпоблем с тях, пробвай.
Хм, по въпроса за бабата - аз мислия, че ТИ си майката и ти взимаш решенията за твоето бебе, така че по-строго с нея и не се давай, ама ха, знаеш ли аз каква люта ставам, ако се опитвам някой да ми нарежда какво да правя с детето си Crossing Arms
Цитирай

София

Аз мисля, че 40-50 мл. е малко.
Моят син изяждаше по 70 мл. на хранене на тази възраст /2 седмици/. До края на първия месец му увеличавах млякото с по 10 мл. на седмица и като навърши 1 месец пиеше 90-100 мл.
Зарежи я бабата, ти си майката, следвай своя инстинкт, няма да те подведе.
Каучуковите биберони на Чико са много добри, мекички и са идеални за новородени. Не знам какви шишета ползваш, но ако ползваш Авент да знаеш, че бибероните на Чико стават на Авент-ските шишета и не е нужно да купуваш и шише на Чико.

Аз мисля че може и от колики да плаче,но не е ли малък за такова количество мляко Rolling Eyes.Мисля че в началото се даваха по 30мл,а към края на 1 месец по 60 или бъркам нещо newsm78
Бъркаш. Peace
Цитирай

Аз използвах шишета и биберони на Авент-и използвам до ден днешен такива. А относно количеството мляко-при всяко дете е различно -в родилното ми бяха казали, че до края на пъвия месец трябва да изпива м/у 110 и 120 мл и постепенно увелечавах до достигане на това количество Hug. Мисля също, че детето ти показва най-добре Hug
Цитирай

София

Количеството е добро, не се притеснявай.
По въпроса за бибероните - хубави са на чико, каучуковите, много са меки и няма рпоблем с тях, пробвай.
Хм, по въпроса за бабата - аз мислия, че ТИ си майката и ти взимаш решенията за твоето бебе, така че по-строго с нея и не се давай, ама ха, знаеш ли аз каква люта ставам, ако се опитвам някой да ми нарежда какво да правя с детето си Crossing Arms
Аз не бих ги препоръчала, тъй като дупката им е много голяма и специално моето бебе се давеше когато пиеше с каучуковия биберон на Чико. При всяко дете е индивидуално, но имам приятелка, която се оплака от същото и така сега ни седят в шкафа тези биберони. Аз например бих ти препоръчала биберона на B free. Е те са малко по - скъпички мисля, но силиконът им е по - тънък и дупката не е голяма. Освен това каучуковите биберони се "скапват" доста бързо при стерилизация, а вие сте още малки така че не можеш да избегнеш стерилизацията още.
Цитирай

Неуспяла да избяга от корените си

Силиконовите биберони са по-твърди,при нас беше така.Когато я замених с каучукова всичко си дойде на място.А относно количеството храна - мисля че е достатъчно. И един съвет - не позволявай който и да било да ти се бърка в отглеждането на собственото ти дете.Едно е да се дават съвети и ти да решаваш дали да ги вземаш под внимание или не и съвсем друго да ти се нарежда  какво точно трябва да правиш.
Цитирай

Белгия/София

Аз не бих ги препоръчала, тъй като дупката им е много голяма и специално моето бебе се давеше когато пиеше с каучуковия биберон на Чико. При всяко дете е индивидуално, но имам приятелка, която се оплака от същото и така сега ни седят в шкафа тези биберони. Освен това каучуковите биберони се "скапват" доста бързо при стерилизация, а вие сте още малки така че не можеш да избегнеш стерилизацията още.

Може, може, аз не съм забелязала такова нещо, предполагам изработката е различна просто  Wink
Аз никога нищо не съм стерилизирала, не виждам смисъл, така или иначе след раждането бебето повече не е в стерилна среда.
Цитирай

Pyce

Не мисля,че дупката на каучуковия биберон на Чико е прекалено голяма,може би настина зависи от детето,но моя син нямаше проблеми,както и повечето деца.
Ползвах този,когато беше новороден,но след втората седмица вземахме шише BFree и с него сме нямали проблеми,макар че силикона ми се вижда по-твърд отколкото каучука,но има и каучукови за BFree Peace
Пробвай няколко варианта иначе нямам как да разбереш кое е най-доброто за бебчето.

Доколкото си спомням моя син на 2 седмици ядеше по 60-70 мл. АМ,стриктно през 3 часа си искаше млякото Mr. Green/сам си беше направил режима,винаги съм го хранила на поискване/.

Това за бабата-май е свеки щом не можеш нищо да и кажеш  Wink
Храни си детето както решиш ти и му давай да яде колкото иска,то си знае най-добре колко е гладно.
Цитирай

София

Нормално е количеството, не се притеснявай.  А каква марка са бибероните?
Цитирай

София

Имах предвид не че силиконовия биберон е по - мек от каучуковия, а че специално силикона на бибероните на Bfree е по - мек от например силиконовите биберони на Авент. Аз лично ползвам и Авент.
Иначе относно количеството на млякото не мога с точност да кажа, защото аз кърмех до към края на втория месец и след това започнах да дохранвам. Та не съм засичала количество тогава, но със сигурност е строго индивидуално. Колкото иска толкова. Така мисля аз. Доста странно ми беше когато му давах вода на моя син например - така пиеше, че аз си мислех, че ако не му взема шишето ще изпие количеството за целия ден наведнъж и още ще може, а сега не иска и 10мл на ден да пие.
Цитирай

София

Ползваме само каучуковите биберони на Чико, защото синът ми въобще не иска да пие от силиконови. Само, че в самото начало и те са твърдички. Не съм забелязала да имат по-голяма дупка.
Може би не съм добре, но той е на шест месеца и продължавам да стерилизирам. Всеки път като купя нови, бебчо отказва да яде. Налага ми се десетки пъти да ги преварявам, за да добият необходимата мекота, която одобрява.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора