Мами от Канада - midwife?

  • 635
  • 7
  •   1
Отговори
Мами от Канада - имахте ли midwife?
Прочетох, че местните обикновено наред с доктор, който следи бременността, имат и акушерка. Тя е съветник по време на бременността, провежда някои изследвания, присъства на раждането - помага с наставления за дишането, стойката и т.н. по време на контракциите. След това посещава майката и бебето в дома им през първите няколко седмици, за да се убеди, че всичко е наред.
За мен е първа бременност и неизвестните са много. Затова идеята за акушерка ми се струва добра. Вие имахте ли акушерки? Необходими ли са? Референции за такава в района на Мисисага?
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 636
Извинете, госта съм аз  Embarassed

# 2
  • Мнения: 456
Аз нямах, но ми казаха, че ако искам, мога да искам да присъства на раждането и изобщо горе - долу това, което ти описваш. Ако попиташ в болницата ще те упътят. Тук са големи вълнения за и против тези акушерки... Аз лично немога да ти кажа дали е необходимо - според мен е индивидуално...Хайде, леко раждане .. newsm10

# 3
  • Мнения: 563
Аз нямах. Не съм усетила липсата и, сестрите в болницата бяха много любезни и много ми помогнаха. Освен това ако съпругът ти ще бъде с теб в болницата, не мисля че ти трябва и трети човек. Мое мнение, може и да греша Simple Smile Как да дишаш, седиш и пр. можеш да научиш и по време на курсовете, ако ще ходиш на такива, както и всичко касаещо раждането.
Леко раждане ти желая Laughing


ПС В коя болница ще раждаш?

# 4
  • Мнения: 636
Благодаря за отговорите ви!

Аз съм на мнение, че ако не помогне, то поне няма да навреди. Още не съм сигурна дали ще ползвам услугите на акушерка. За болницата - още не съм избрала такава. Живея в Мисисага и заради удобство бих отишла в Трилиум или Credit Valley. Обаче бих обмислила и други варианти след препоръки.

Къде раждахте вие? Доволни ли сте?

# 5
  • Мнения: 563
Цитат на: Gery R.
Благодаря за отговорите ви!

Аз съм на мнение, че ако не помогне, то поне няма да навреди. Още не съм сигурна дали ще ползвам услугите на акушерка. За болницата - още не съм избрала такава. Живея в Мисисага и заради удобство бих отишла в Трилиум или Credit Valley. Обаче бих обмислила и други варианти след препоръки.

Къде раждахте вие? Доволни ли сте?


Аз раждах в Mount Sinai Hospital и съм много доволна. Оттогава съм чула още поне 15 отлични мнения за тази болница от познати и колежки, сестра ми роди и двете си деца там също. Искрено ти я препоръчвам, но от Мисисага ще ти е малко неудобно да ходиш на прегледи и т.н.

# 6
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Mount Sinai Hospital е най-добрата болница в Торонто, но въпреки това аз предпочитам да родя в Трилиум - не мисля, че като почнат контракциите ще ми се пътува 25км.
Gery, ти май си започнала да се шашкаш? Аз за първи път от теб чувам за акушерка. В Трилиум-а организират специални курсове - много и най-различни, като и времето е съобразено, когато ти е най-удобно.

# 7
  • Мнения: 74
Spored men e mnogo dobra ideia da se sreshnesh s takava akusherka.Moi priatelki mi preporuchaha edna jena i tezi dni ste se srehsna s nesia.Vupreki ,che mi e treta bremenost az mislia ,che ste se chustvam po spokoino s neia.Mnogo sujeliavah ,che ne sum znaela po rano za tazi vuzmojnost.Ako ne popitash nikoi ne ti kazva:)

Общи условия

Активация на акаунт