КаРДИО

  • 24 308
  • 300
  •   1
Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 379
polinbg, много ти блатодаря. във фитнеса освен кростренажора и колелото, дали не мога да ходя бързо на пътечката, това дали е добре за загряване например?

# 61
  • Мнения: 467
И аз имам въпроси?  Blush  В къщи спортувам на кростренажора си 2-3 пъти в седмицата(почти през ден) на "изгаряща мазнини" програма. т.е
3мин- 2-ра степен
3мин- 4-та степен
3мин- 6-та степен
12мин- 8-ма степен
3мин- 6-та степен
3мин- 4-та степен
3мин- 2-ра степен                 
       цялата програма е 30 мин.( и да си призная пове4е едва ли ще мога) и пулса ми е 170-192, но гледам да го задържам по-близо до 190. Висока съм 178см/94кг и съм на 28 год.
Въпросите ми: Laughing
Дали изобщо правя кардио тренировка или само така ми се иска да мисля?
Достатъчни ли са 30 мин или трябва малко по малко да ги увели4авам?
Или колко километра тр да се старая да постигам за да е ефективна тренировката ми?
Бих искала да пробвам с интервални тренировки. Колко трябва да е продължителноста на цялата тренировката или колко серии от натоварване с умерено бягане е препоръчително да направя?

# 62
  • Мнения: 484
Маргото, не ти препоръчвам пътеката, дори и за загряване. Щом имаш предразположение към разширени вени, по-добре загрявай на велото или кростренажора. Това не означава, че не трябва да ходиш. По земята и по пътеката ходенето е различно - натоварват се ставите и краката по различен начин. Можеш да ходиш и то е препоръчително, но по недвижеща се повърхност Simple Smile

Цитат
Джиткам на степера по 1 час, това кардио ли е? И ще ми свърши ли работа?

Един час е м,много, но не знам какво имаш предвид под "джиткам". Кардио имаме тогава, когато това "джиткане" ти вдигне пулса дотолкова, че да гориш мазнини. Предполагам, че за един час все минаваш в тази граница, но дали е ефективно не знам. Прочети малко повече в статията, която съм написала.

Тинаина, да правиш кардио, не само си мислиш, че правиш Simple Smile
30 мин и са достатъчни и не съвсем. Ако не можеш да издържаш повече, значи са достатъчни. Но в този вариант ("изгаряща мазнини" програма!!!! това къде го пише?), за да продължиш да гориш, ще трябва да увеличаваш времето.
Когато тренировката е интервална, времето е от по-малко значение. Започваш с умерено темпо, за да загрееш, и приключваш с умерено до бавно, за да разпуснеш. Между тези два интервала - колкото издържиш. Около 20 мин. общо би било ок. Следи си пулса и    бъди стриктна. Първо си определи чрез интервалите (след като си загряла виж за колко време ще вдигнеш макс. пулса и колко време ще издържиш да го поддържаш до отказ и съответно за колко време ще ти се поуспокои отново) и се придържай близо до тях. 

# 63
  • Мнения: 4 678
За мен 8 степен на кроса е много за кардио,повече отива за стягане Peace
По-добре да свали с 1,2 степени ,но да усили въртенето  bouquet

# 64
  • Мнения: 2 068
Кардиото по какъв начин влие на кръвното налягане  newsm78
по-точно ме интересуава понижава ли се кръвното налягане от него

# 65
  • Мнения: 484
Ти за кой момент питаш?
Ако имаш предвид по време на кардио тренировката - намалява кръвното. Дори може рязко да падне, особено ако правиш интервално кардио или не си ял цял ден преди това.
Иначе като цяло също влияе към намаляване на кръвното налягане. Това е резултат от подобрената работа на сърцето и от разширяването на кръвоносните съдове, които пък са в пряка връзка с редовната и умерена аеробна (кардио) тренировка.

Трябва, обаче да се има предвид, че много пълните хора, които имат проблем със сърцето и високото си кръвно трябва да подхождат с много внимание към този вид натоварване.

# 66
  • Мнения: 2 068
аз правя интервално кардио  сутрин и съм със ниско кръвно. Значи влошавам нещата  Confused И предполагам по-добре ще бъде ако 1 час преди тренировката закусвам  newsm78

# 67
  • Мнения: 484
Ако не ти понася добре, ти ще го усетиш. Ако се чувстваш добре, значи всичко е ок. Добре е около 2 часа преди тренировката да хапнеш нещо. Ако не можеш, хапни нещо малко (1 плод) малко преди тренировката.

# 68
  • Мнения: 2 068
благодаря  Hug

# 69
  • софия
  • Мнения: 379
здравейте,
искам да попитам дали е нормално 3 часа след тренировка пулът да ми е 100? в покой ми е 70, докато тренирам се движи 130-140. 160см съм, 65кг. бях 30мин на вело, после малко ръце и 20мин. кростренажор. (имам и разширени вени, бях писала по-нагоре).
благодаря ви.

# 70
  • Мнения: 484
Не, не е нормално. Това единичен случай ли е или всеки път е така?

# 71
Искам да попитам нормално ли е да карам велоергометъра с 30 км/ч, а да поддържам в продължение на 40 мин пулс само 65-70. Сигурно не отчита пулса правилно

# 72
  • софия
  • Мнения: 379
само днес съм така. и кръвното ми е по-високо днес с по 20.

# 73
  • Мнения: 484
Явно днес не ти е било ден за тренировка.
Спортът преди всичко е здраве. Ако в определен момент не се чувстваш добре, по-добре не тренирай.
Макар, че при мен главоболието винаги минава след едночасова тренировка Simple Smile

# 74
  • софия
  • Мнения: 379
много ви благодаря! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт