Има ли родители с болни дечица, живеещи в чужбина?

  • 824
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
 Ако има мам4ета на де4ица с увреждания които живеят сас семеиствата си в 4ужда страна,нека пи6ат как са се справили с институциите в саответната страна?какви права имат де4ицата и какви докоменти са нужни за признаване на инвалидност?аз имам син с уврвждане и искам да заминем семеино за испания,ноне ми одговарят от социалното министерство какво трябва да направя.ако някои знае не6то нека пи6е,отфорума мами в 4ужбина са6то незна6т ни6то по вапроса.благодаря на вси4ки

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 04:45 от iskrica_nadejda

# 1
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
да но нашата диагноза е поставена тук в Исландия и не знам как стоят нещата с емиграцията на семеиств с деца инвалиди. по принцип би трябвало да няма проблеми единственото което знам е 4е в испания процента на емигранти е голям и е малко трудно с намирането на работа ина4е предполагам законите са какт в пове4ето европеиски страни и наи вероятно ще ти трябва диагнозата на детето преведена с апостил от ваншно министерство за да бъде офицялен документ. а ве4е в страната ни вероятно ще се наложи да ходите на телк за да се определи степента на инвалидност по техни стандарти и вероятно ще се спусне програма по която да се работи с детето. все пак не приемаи отговора ми за достоверен аз не сам в испания а в исландия
тук имаше маика която е в испания и по неини думи вси4ко с детето и върви много добре.
ина4е при нас е подобно като в бг но с тази разлика 4е ако си касметлия може детето да е с терапефт в градината или у4илище а бе с две думи ма4ение е навсякаде
тук това се дължи на недостик на служители затова емигранти тука садобре дошли особенно с образование Wink

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
предлагам ти - само идея, ако можеш да намериш дори испаанки с деца с увреждания и да ги питаш - хората съ ссродни съдби са склонни да си помагат
ако знаеш език - потърси начин да се свържеш с такава майка и ще разбереш много

аз дсори не се сещам, коя е мамата от Испания за която пише Фриг...

Общи условия

Активация на акаунт