Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 77 отговора
Препоръчаха ми тези прахчета за децата, ама не знам дали стават - дъщеря ми е на 6 г.,а малкият на 4 г. Някой давал ли ги е и имат ли наестина ефект? Тези за вързрастните съм ги пробвала и са страхотни, но за децата не знам. На опакъвката пише само "зе деца" ез да уточняват на каква възраст.
Цитирай

Берлин

Мнения: 1 120
Има и детски прахчета Тайлол хот .
Ето ги http://www.nobelpharma.bg/display.php?article=28
Цитирай


Мнения: 7 551
Това е груба фалшификация на оригиналния Тиленол.
В никоя детска прескрибция не се ползват Е оцветители! (Оцветител: Е104; Е110...)
Вижте освен това какво друго се съдържа "...прах с аромат на портокал и алкохол (96%)"
НИТО АЛКОХОЛ!

На опаковката на "препарата" не пише изобщо кой го произвежда. Вероятно "Nobel Ilac Sanayii ve Ticaret A.S. е основана през 1964 г. в Истанбул, Турция."

СТОЙТЕ ДАЛЕЧ ОТ ТУРСКИ ИЛАЧИ! (Македонски, сръбски)
Моля се някой да докладва тези ориенталски мошеници където трябва за нарушаване на патентни права относно името на продукта... .

Докъде я докарахме... тъжно.


Какво съдържа оригиналният Tylenol:
http://www.tylenol.com/product_detail.jhtml?id=tylenol/children/ … rod=subpchild#Top
« Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 16:53 от Birdie »
Цитирай
На кутията пише притежателят на разрешението за употреба "Нобел фарма" ООД. В съдържанието не пише да съдържа някакви оцветители или подсладители.
Цитирай


Мнения: 7 551
http://www.nobelpharma.bg/display.php?article=28

"Всяко саше Tylol Hot Pediatric съдържа: Paracetamol 250 mg, Chlorpheniramine maleate 2 mg, Pseudoephedrine HCI 30 mg.
Помощни вещества: лимонена киселина, винена киселина, натриев бикарбонат, натриев карбонат (безводен), PVP K 30, рафинирана захар, натриев бензоат, прах с аромат на портокал и алкохол (96%).
Оцветител: Е104; Е110"

България НЕ Е Банания, където всеки новоизпекъл се турски мошенник може да си продава ИЛАЧИТЕ.

"Турция и лекарства" е все едно албанец и туризъм (албански турист).
Цитирай


Мнения: 7 551
На кутията пише притежателят на разрешението за употреба "Нобел фарма" ООД. В съдържанието не пише да съдържа някакви оцветители или подсладители.
"Дясната ми обувка" ООД...
Мошеници, мафия, търгаши... .
Цитирай


Мнения: 1 984
в БГ няма тайленол. а иначе и в тайленола има е -та. /аромат на грозде например/. а алкохола е вероятно сорбитол. превода е лош.
как да е за над 6г има фервекс за деца, а под 6 - панадол, калпол, нурофен....
пп. панадола също съдържа Е122 - азорубин. съдържа и сорбитол, както и L10055, каквото и да е това /есенция с ягодов аромат/    newsm78
« Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 17:39 от tonev »
Цитирай


Мнения: 2 755
А не пишеше ли ,че са произведени в Румъния newsm78.Моята не иска да го пие, така че за ефекта нищо не мога да кажа Peace
Цитирай


Мнения: 7 551
в БГ няма тайленол. а иначе и в тайленола има е -та. /аромат на грозде например/. а алкохола е вероятно сорбитол. превода е лош.
как да е за над 6г има фервекс за деца, а под 6 - панадол, калпол, нурофен....
пп. панадола също съдържа Е122 - азорубин. съдържа и сорбитол, както и L10055, каквото и да е това /есенция с ягодов аромат/    newsm78
Пред мен имам "Панадол" и в него няма никакви "Е".
Не знам какво продават в Бг...
Цитирай

Варна

Мнения: 456
В аптеката ми казаха, че прахчетата са за деца над 6 години.
Цитирай


Мнения: 224
Това е груба фалшификация на оригиналния Тиленол.
В никоя детска прескрибция не се ползват Е оцветители! (Оцветител: Е104; Е110...)
Вижте освен това какво друго се съдържа "...прах с аромат на портокал и алкохол (96%)"
НИТО АЛКОХОЛ!

На опаковката на "препарата" не пише изобщо кой го произвежда. Вероятно "Nobel Ilac Sanayii ve Ticaret A.S. е основана през 1964 г. в Истанбул, Турция."

СТОЙТЕ ДАЛЕЧ ОТ ТУРСКИ ИЛАЧИ! (Македонски, сръбски)
Моля се някой да докладва тези ориенталски мошеници където трябва за нарушаване на патентни права относно името на продукта... .

Докъде я докарахме... тъжно.


Какво съдържа оригиналният Tylenol:
http://www.tylenol.com/product_detail.jhtml?id=tylenol/children/ … rod=subpchild#Top



Напълно Ви подкрепям д-р Birdie.Децата не трябва да са опитни зайчета и много трябва да внимаваме какви лекарства им даваме.Защо трябва да даваме Тайлол хот на малки деца,след като има Панадол,който е напълно безвреден и няма Е оцветители.
Цитирай

Габрово

Мнения: 94
Ами аз го давам най-редовно на дъщеря ми и определено смятам, че има по-добър ефект от всички Панадоли и ефералгани. Може и да има алкохол, но явно е в много малко количество, защото не виждам никакви странични ефекти. Отпушва и носа почти мигновено и и връща настроението за игра. Сега е на 7г, но и го давам от мин. година, когато има вирусна инфекция.
Цитирай

Sofia

Мнения: 8 084
И аз сим давала 1/3 от сашето за прием . Така ми го беше изписал ушен доктор от ИСУЛ. Детето го болеше ухото(отит) и имаше заден ринит. Дадох да си призная 2 пъти и приключих. Детето се чувстваше добре. Марти е на 5 забравих да пиша.
Цитирай


Мнения: 7 551
Отит се лекува с АБ, а не с болкоуспокояващи.
Цитирай

Бургас

Мнения: 950
Току що отворих и двете шишета на Панадол и на двете пише за малеинова киселина,  азорубин Е 122,ксантанова гума,малтитол,сорбитол,натриев нипасепт,лимонена киселина,есенция с яг. аромат/L 10055/

Birdie  значи ли това, че този Панадол е фалшиф  newsm78 Shocked

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 77 отговора