Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама

АСПИРИН !!?

  • 9 дек. 2007, 17:56 ч.
  • Преглеждания  2 383  Мнения  10  Онлайн  1
Отговори
  • Here,doing nothing is doing something,and it's a good feeling.Ум се с пари не купува,а най-много пари струва.Красотата не е симетрия, красотата е хармония.U must immerse urself in an unfamiliar world,in order to truly understand,ur own."The univ
  • Мнения: 418
Здравейте майчете,

току що взех детето от няколко часа гостуване на баба и. Главата я боляла и баба и и дала АСПИРИН (bez da me pita, bez da mi se obadi ....). Детето е на 4 и половина ...знам ,че не трябва никога и по  никакъв повод да даваме аспирин на децата ...казах и ....Бабата се оправда ,че тя дaвала на нейните деца и нищо им нямало .... Да хoдя ли на лекар, ...да изчакам ли ...колко 24 часа .... Баба и и е дала 1/4 от един аспирин.

Дайте акъл какво да правя ....

Реклама
# 1
  • Мнения: 1 984
веднага на лекар!!!!!!!!!!  http://en.wikipedia.org/wiki/Reye%27s_syndrome

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 18:09 от tonev

# 2
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 546
Според мен нищо няма да му стане. Аспирина е вреден за детския организъм но не е отровен. А и дозата не е голяма. Ако му няма нищо на детето утре се обади на лекаря си и го уведоми за да ти обясни защо не се дава аспирин.

# 3
  • Here,doing nothing is doing something,and it's a good feeling.Ум се с пари не купува,а най-много пари струва.Красотата не е симетрия, красотата е хармония.U must immerse urself in an unfamiliar world,in order to truly understand,ur own."The univ
  • Мнения: 418
Blagodarja vi za svetkavichnite otgovori.  Az znam ,che ne se dava zaradi Reye\s syndrom ...vednaga otidoh  i na wikipedia i na webmd.com da proverja .....Obadih se vednaga na majka mi v BG da se obadi na mojata detska lekarka tam ...tja e kazala da nabljudavam deteto i ako ima nehsto da ja zaveda na lekar ...... Izvinjavam se za kirilicata ...dosta se oshashkah .....

# 4
  • София
  • Мнения: 67
Има риск наистина,наблюдавай детето , но не мисля че ще има последствия  Peace

# 5
  • Germany
  • Мнения: 1 230
Мисля че от 1/4 хапче нищо няма да му стане. Но, предупреди без твое знание да не дават лекарства на детето ти. Ако видиш нявкакъв проблем- на лекар.

# 6
  • Мнения: 2 061
На колко години вече може да се дава аспирин,без да има опасност за здравето на детето?

# 7
като си помисля, че като малки все с аспирин ни лекуваах и аналгин - хинин Sick и сме живи и здрави, не се притеснявай, нищо няма да му стане на детето, най-много да му мине главата  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 648
Нищо няма да му стане на детето. Преди доста години това беше рутинно в комбинация с Амидофен и Аналгин за понижаване на температурата ShockedНО НЕ БИВА ДА СЕ ДАВА НА МАЛКИ ДЕЦА.

# 9
  • Мнения: 683
И според мен нищо няма да му стане.Когато мойта дъщеря беше на 1г. и половина се разболя от една много рядка болест при която лечението или по скоро поддържащата терапия беше 10 дена по три пъти на ден по половин аспирин и после два месеца по 1/4.
Доколкото разбах тогава при прием на асперин при деца има опасност от кръвоизливи и възпаления на стомаха и червата.

# 10
  • София
  • Мнения: 67
На колко години вече може да се дава аспирин,без да има опасност за здравето на детето?

Във фармакопеите пише че не се дава на деца до 16 години,но според повечето лекари до 12 годишна възраст не се препоръчва  Peace

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт