Има ли вече елхи на пазара, ама истински?

  • 3 352
  • 37
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Не съм излизала из София от доста време. Има-няма - откакто застудя. Седя си вкъщи с детето, само с колата на два-три пъти бръмнах до някой друг квартал по работа /малкия с мен/ и това беше. Из квартала почти всеки ден излизам с бебето, че нещо се налага, ама с колата. Нещо ми е студено и брррр - седи си ми се на топло. Пък и мъжа ми все ми взима колата, че сме с една само ...

И сега не знам нищо - къде, какво се продава, как са Коледните цени, стоките по базарите и магазините /от МОЛ-овете съм пазарувала само на 3-4 пъти - скъпо ми е там./

А пък как искам вече да си купим елха - истинска, голяма, за хола ни. То така или иначе все вътре си седя у нас  Simple Smile - поне да ми е уютно. Някой знае ли дали има вече елхи - къде, на каква цена - говоря за голяма, към 2м.

И пак благодаря ...

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Пред ХИТ-Младост има.

# 2
  • Мнения: 92
И аз купувам само живи... но от горчив опит знам, че колкото е по-голяма, толкова по-трудно се хваща после  Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 1 817
Ние купихме от Бриколаж

# 4
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Ние купихме от Бриколаж

ама там има ли живи елхи?
в смисъл, да не е изкуствена?

# 5
  • Мнения: 4 965
Жал ми е за истинските елхи, освен ако не са в саксия.
Далеч не са живи вече...

# 6
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Жал ми е за истинските елхи, освен ако не са в саксия.
Далеч не са живи вече...

Ние вкъщи никога не сме имали жива елха. Сестра ми купи на Алекс една изкуствена и доста години карахме с нея. Тя е сравнително малка - към метър, но да ви кажа честно, няма никакво настроение от нея. И стаята не мирише на бор, на зеленина.
Миналата година си обещах, че тази Коледа ще си купя истинска.
И ще го направя!  Peace

# 7
  • Мнения: 4 965
А защо не си вземете в саксия?
Ние сме в момента с няколко мънички изкуствени, защото ги украсих на 1-ви декември и да може да им се радват децата. Но винаги за Коледа украсяваме истинска - вземаме някоя мъничка в саксия, радваме й се и после я засаждаме на двора на вилата или в гората. Така хем ухае на бор, хем после елхата продължава да живее и да ни краси двора.
 Peace

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
А защо не си вземете в саксия?
Ние сме в момента с няколко мънички изкуствени, защото ги украсих на 1-ви декември и да може да им се радват децата. Но винаги за Коледа украсяваме истинска - вземаме някоя мъничка в саксия, радваме й се и после я засаждаме на двора на вилата или в гората. Така хем ухае на бор, хем после елхата продължава да живее и да ни краси двора.
 Peace

хмм  newsm78
щеше ми се висока елха ...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 817
Жива, в смисъл в саксия. такива има. Отсечени не, но аз не съм привърженик на отсечените

# 10
  • Мнения: 4 965
...хмм  newsm78
щеше ми се висока елха ...


Е, сигурно има и големи. Аз си вземам малки, защото са ми "по-уютни", но и големи в саксия съм виждала.

# 11
и в надежда триъгълника има истински  newsm26

# 12
  • Мнения: 2 631
Ако искаш да си вземеш истинска отсечена елха, която да поставиш в кръстачка, забрави да ти преживее коледните празници! Ще и изпадат бодличките до тогава. Ако сега я купиш.
Ние всяка година сме с такава елха, но я купуваме чак на 22 - 23.12. и едвам не изкапва цялата до 2-3 януари.

# 13
  • Мнения: 1 849
Простете ме за офа, но като горски и еколог ме заболява сърцето по Новогодишните празници. Иглолистните видове растат много бавно, едно средно голямо дръвче на около 5-7 години, а едно голямо на около 10-15. Струва ли си това дърво да бъде резнато и за един месец да се изхвърли... А в днешно време разсадниците са много малко и дърветата които се предлагат на пазара са си отсечени от гората...
Нашето настроение не бива да зависи от поразиите които правим на природата, то зависи от самите нас, как и с кого ще си го създадем.
Извинявайте, че ви досадих, просто винаги ме боли...

# 14
  • Мнения: 690
Простете ме за офа, но като горски и еколог ме заболява сърцето по Новогодишните празници. Иглолистните видове растат много бавно, едно средно голямо дръвче на около 5-7 години, а едно голямо на около 10-15. Струва ли си това дърво да бъде резнато и за един месец да се изхвърли... А в днешно време разсадниците са много малко и дърветата които се предлагат на пазара са си отсечени от гората...
Нашето настроение не бива да зависи от поразиите които правим на природата, то зависи от самите нас, как и с кого ще си го създадем.
Извинявайте, че ви досадих, просто винаги ме боли...
Подкрепям този пост!! Имаме изкуствена от години и само нея ползваме! Party

Общи условия

Активация на акаунт