Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 9 дек. 2007, 23:02 ч.
  • Преглеждания  1 277  Мнения  21  Онлайн  1
Отговори
  • Бургас - на гребена на вълните
  • Мнения: 777
Ако случаят е такъв и само единият родител работи по трудов договор, а другият е в майчинство имаме ли право да подадем декларация за данъчно облекчение за дете? Бебето е на 6 месеца и половина. Ще съм благодарна да ми отговорите  Hug

Реклама
# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 402
Родителят, който работи на договор, подава декларация, за да ползва това облекчение.  bouquet

# 2
  • Бургас - на гребена на вълните
  • Мнения: 777
Благодаря. И аз така мислех, но не бях сигурна  newsm78

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 966
да имаш право и ние сме така

# 4
  • някъде в северозападният резерват
  • Мнения: 434
Разбира се ,че имаш право,подава я таткото в твоят случай.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 969
Да имате право и ние сме така мъж ми подаде декларация  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 632
И ние сме така - мъжът ми подаде.

# 7
  • Мнения: 1 674
И ние сме така - мъжът ми подаде.
И при нас е така.

# 8
  • In The Middle Of Nowhere......
  • Мнения: 227
А по тоя повод има ли значение детето на каква възраст е, защото мойто ще направи 3 месеца а искам да знам имам ли право да ползвам тези данъчни облекчения ??

# 9
  • Бургас - на гребена на вълните
  • Мнения: 777
Няма значение - това важи и за деца които са родени през 2007 или навършват пълнолетие през 2007.

# 10
  • В най-невинните детски очи и най-голямото мъжко сърце
  • Мнения: 2 099
Добре, а защо в моя случай ме накараха аз да подам?!?!?!

# 11
  • Мнения: 4 966
Добре, а защо в моя случай ме накараха аз да подам?!?!?!

Е, как така ще те накарат. Ами ако не си внасяла данъци  newsm78?


А не е ли вече късно за подаване? Доколкото знам събираха декларациите /тази година се подават при работодателя/ през ноември. Thinking

# 12
  • В най-невинните детски очи и най-голямото мъжко сърце
  • Мнения: 2 099
Добре, а защо в моя случай ме накараха аз да подам?!?!?!

Е, как така ще те накарат. Ами ако не си внасяла данъци  newsm78?


А не е ли вече късно за подаване? Доколкото знам събираха декларациите /тази година се подават при работодателя/ през ноември. Thinking


Да, до края на ноември трябваше да се подават при работодателя.
На държавна работа съм...внасям данъци и още как Crossing Arms Да не би при родените 2007 да е така? Де да знам  newsm78

# 13
  • София, център
  • Мнения: 3 448
Имаш право, таткото подава, нищо че бебето е на 3 месеца!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 527
Добре, а защо в моя случай ме накараха аз да подам?!?!?!

Е, как така ще те накарат. Ами ако не си внасяла данъци  newsm78?


А не е ли вече късно за подаване? Доколкото знам събираха декларациите /тази година се подават при работодателя/ през ноември. Thinking


Да, до края на ноември трябваше да се подават при работодателя.
На държавна работа съм...внасям данъци и още как Crossing Arms Да не би при родените 2007 да е така? Де да знам  newsm78
В грешка сте, мили дами!

"От 30 ноември родители на деца, ненавършили пълнолетие, могат да подават пред работодателя си декларация по чл. 21, ал. 8 от Закона за данъците върху доходите на физически лица (ЗДДФЛ) за ползване на данъчно облекчение. От това право могат да се ползват само родители, настойници, попечители, приемни родители, които през 2007 година не са имали никакви други доходи, освен получените по трудови правоотношения. Данъчното облекчение се ползва, когато децата са навършили пълнолетие, или са родени през календарната 2007 г. Те трябва да местни физически лица и български граждани, или чужденци, на които е предоставено убежище, или статут на бежанец по реда на Закона за убежището и бежанците. Срокът за подаване на декларацията пред работодател е 31 декември.

Декларация подава само единият родител, препоръчително този, с по-висок доход. Възстановяването на данъка става с годишното уравнение, което се извършва при изплащане на декемврийската заплата.

Размерът на данъчно облекчение за едно дете е 420 лв., за две деца – 840 лв., за три и повече деца – 1260 лв., които се приспадат от данъчната основа. Приспадането на данъка е до размера на платената сума. Това означава, че ако родителят е получил доход под облагаемия минимум, той няма да може да ползва облекчение за деца.

Ако не се подаде декларация до края на декември, родителите могат да ползват правото на данъчно облекчение като подадат Годишна данъчна декларация в ТД на НАП в срок до 30 април. В същия срок се декларират всички доходи, получени извън трудови правоотношения като наеми, свободни професии, авторски права и др."

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт