към кого трябва да се обърнем

  • 5 492
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
# 46
Евала Веси PeaceИ ти си ни разбрала

# 47
  • Мнения: 4 965
Не успях да прочета до край темата, но с някои неща не съм съгласна. Разбирам и двете страни. Но Азаф, защо трябва да се сравняваме с децата в Могилино. Аз също гледах филма, също се ядосвах и плаках от мъка и от яд едновременно, но в случая двете теми нямат нищо общо. Ако парите, които спестят за нашето майчинство, отидат в доомовете, няма проблем, но те няма да отидат там. По тази логика, ние трябва да си траем, защото в Могилино децата са по зле от нас. Учиелите трябва да си траят, защото ние сме по зле от тях. А депутатите, не трябва да си увеличават заплатите, защото учителите са по-зле от тях. Да, ама не. Значи всички могат да протестят, само ние да си траем. Аз не искам държавата да ми гледа децата. И без тези 190лв ще се оправя, защото децата са с мои, ако трябва гола и боса ще ходя но ще ги изгледам. Но трябва ли да плащаме тази цена. Добре, за тези 2 деца, никoй не е плащал осигуровки, но някой ден те ще порастнат и ще плащат осигуровки за 2ма човека, а не за един. Да, но можело да не останат в БГ, е добре де, дай тогава и ние нищо да не плащаме, защото може да умрем, не дай си Боже, преди да станем пенсионери и да ни изгорят пенсиите. В такива случаи, държавата не връща парите на близките нали?! Исках и други неща да кажа, но стана много дълго. Дано да са разбрали всиски основната ми идея.



Аз те разбрах, но ти не си ме разбрала.
Имах предвид да се дава и за двете неща - на хората в нужда да се дава директно, а на родителите да се помага с други лостове. Не да се прелива от пусто в празно и да се пести и от 2-те страни, за да се купуват мерцедеси на министрите, а да се намерят точните начини да се подкрепят ВСИЧКИ родители - това е начин да се стимулира раждаемостта. Само с даването на определена сума пари няколко години няма как да стане.
 Peace

# 48
  • Мнения: 983
Разбрахте Азаф. Затова писах, че съм разбрала и двете страни. Писах, заради конкретни твои изречения. Иначе и аз съм съгласна майчинството да е за по-кратък период, но сумата да е разумна. Съгласна съм и с други твои предложения. Но да не забравяме разликата в заплатите на софиянци, пловдивчаи и полски тръмбешлий. И ако софиянки могат да се справят с заплатата на мъжа им, която е 1000лв (или със 90 % от тяхната си), то тръмбешлий няма да могат с татковата 250лв заплата. И пак това не означава, че софиянки не трябва да се оплакват, като знаят, че в полски тръмбеш са доста по-зле от тях.



Колкото до мен, аз съм като Айла. Таткото, понеже е полицаи и го осигуряват на 700-800lv, та сега нито данъчни облекчения, нито детски.

# 49
  • София
  • Мнения: 12 229
  Веси за тази година още важат данъчните облекчения  Naughty

# 50
  • Мнения: 983
Да, вхера подадохме декларация.

# 51
  • Мнения: 69
В Канада майчинството е точно 1 година - платено.Но пък и детските им хич не са нито 18, нито 20 долара.Да, зависят от доходите на родителите, но пък и минимума е десетки пъти по-голям от тия 18/20 лева.А там също има данъчни облекчения за деца и хич не са незначителни.Е да, ако доходите на сем. надхвърлят 100-130 000 годишно не получаваш детски.Аз пожелавам на всички майки в България такива доходи и хич и не искам детски.
А виж в Белгия майчинството е само 3 месеца или 6 по съгласие с работодателя.Плаща се също 90% от заплатата.Има гледачки за по 5 бебчета / не повече / от 3 месечна възраст до 2 годинки, като майката има вариант да работи на половин ден.Живота там е доста скъп и хората работят.А детските надбавки са  по 100 evro за първо дете, по 270 за второ и за трето са  600 evro.Е, Белгия не е най-социалната държава .

# 52
  • Мнения: 49
Нека и аз да се включа!
Всички имате право, но нека да не гледаме другите държави,да трябва за сравнение, но не можем със всички, нека ние да се пообравим.Аз гледах кадри от дома в Могилино - не можах целия филм,просто нямах сили-не издържах!Нямам нищо против да помагам правя го за една колежка на майка,туркиня.За Могилино въобще не знаех,докато не показаха,има и други домове които имат нужда от помощ,не мога да помогна.
На мнение съм че трябва да искаме от държавата не за нас а за децата.Детските са подигравка.Не е нормално да се дават 40 лв. за 2 деца,при положение че 1 антибиотик по силен е поне 30 лв. ЕДНА опаковка.На всякъде се алармира,че най-добре за децата е да ги майката 100% съм за ,но с какво. Да работим няма проблем АМА защо като кажа че имам близнаци и РАБОТОДАТЕЛЯ ОТГОВАРЯ добре ще ви се обадим.Сигурно се сещате колко се обаждат!Едва сега работих в един хотел/сезонно, като камериерка Последно взех 180 лв. заплата а цяло лято 165.лв. Някои ще кажат: "Ами работи на Слънчев бряг,там взимат повече?" да ама ДЕЦАТА,кой ще ги взима,ами кото се разболеят както казва моя съпруг "К'во прайм?" Всеки има проблеми но на някой са по-сложни.
Има голяма разлика от СОФИЯ и т.нар. от софиянци провинция.Не обиждам никого добре ,че е има София защото с нашите специалисти/лекари тук, Бургас да го няма вече на картата.
Платени са Ни всички осигуровки,данъци но за пластична  операция /наложаща/ за 3 год дете се плаща Питам защо и едвали някой ще ми отговори!
Та това е моето мнение ТРЯБВА да се борим за това от което се нуждаем!
Не казвам подкрепям този и онзи, защото не мисля че тук има партиина група за която да се гласува.
Но нека по запознати от мен да кажат къде можем да се оплачен аз съм за да пишем писмо до институцийте но незнам как,до кого и т. н.
Весело посрещане на празниците момичета!!!

# 53
Silvalinka, точно това е и моето мнение!  Peace

# 54
Е това е  PeaceТочно това трябва да искаме всички.Браво Hug

Общи условия

Активация на акаунт