Отговори
  • Мнения: 903
      Здравейте, всички!
Очертава ми се голям проблем и затова моля за  helpuu ! Откакто сме разведени ( около 6 години), бившият ми съпруг не ми е създавал особени ядове, но това е само защото досега все съм била сама. А в неговите очи явно шансовете ми да случа на друг мъж не са големи ( това защото детето ни има някои специфични здравословни проблеми). Да ама ето че се намери такъв човек - който да ме обича и да е достатъчно благороден да приеме дъщеря ми такава каквато е)! Но той е чужденец и както се развиват нещата, за да сме заедно аз ще трябва да отида при него. А то е ясно, че никога не бих тръгнала без детето си.
    И тук стигаме до същината на проблема - как да изкопча от бившия пълномощно за отвеждане на детето зад граница и то за постоянно. Естествено ще си идваме 1-2 пъти годишно поне, но бившичкия ми само от злоба че съм на път да уредя личния си живот ще ми откаже. Той е човек с много труден характер (то иначе нямаше да се разведа с него де).
    Така че, моля ви "мои сестри по съдба", споделете ми личния си опит, защото за първи път от години се чувствам почти щастлива, но предчувствам голяма  newsm50 от към оня тъмен балкански субект - бившия ми!

# 1
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Аз лично съм извеждала голямото ми дете в чужбина и не съм имала никакви проблеми от баща му.Малката ще я изведа едва когато навърши две години,аз там ги усещам проблемите Crossing Arms.Не бих могла да ти дам много добър съвет,освен да пишеш в темата на адвокатите,там Дона2,Пела или Иса ще ти отговорят по компетентно.Ако пък искаш миже и на лични да пишеш на тях.Пела и Дона се занимават със семейно право,но мисля ,че и Иса би ти отговорила.Ами това е моят съвет ,дано съм ти била полезна с нещо. Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 4 493
С хитрост, ако трябва и с подлост  Twisted Evil
Аз се молих една година за паспорт на детето и аще една за декларация - а исках само да я заведа на море  Rolling Eyes, накрая приложих хитрост, изнудване и заплаха за да получа това което искам, а за капак на всичко той си спечели и саркастичното ми поведение и отношение.

# 3
  • Мнения: 903
С хитрост, ако трябва и с подлост  Twisted Evil
Аз се молих една година за паспорт на детето и аще една за декларация - а исках само да я заведа на море  Rolling Eyes, накрая приложих хитрост, изнудване и заплаха за да получа това което искам, а за капак на всичко той си спечели и саркастичното ми поведение и отношение.


Абе, Dioni, моля ти се светни ме на някоя и друга хитрост и подлост, че аз в това отношение съм голяма "уфсъ"   animal085 (имам предвид, че прекалено много са ме възпитали моите родители явно, ама никак не ме бива в манипулирането на хората с такива средства)

# 4
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И на мен ми трябваше близо година да убедя таткото да извадим паспорт и декларация за малката Rolling Eyes. Накрая явно му узря акъла, че по този начин нищо не печели, само на детето на инат прави, знам ли - факт е, че извадихме и паспорт, а декларацията я подписа безсрочна!!! newsm44
Обаче в началото беше непреклонен, че това НИКОГА няма да стане, че ще видя паспорт "през крив макарон" и т.н. Главния му проблем беше, че се намери човек, който ни прие с малката, това не можеше да преглътне.
Мисля, че с добро трябва да го убедиш, да проумее, че е за доброто на детето.
Нашият получи моментно просветление, аз тутакси го използвах, за да го замъкна в районното Twisted Evil
Говори често, спокойно и напоително с него, дано успееш. Ако не - аз бях проучила и други възможности, чрез съда, има тук във форума мами-юристки, могат да ти обяснят.
 Дано не се налага  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 327
Има и законен начин ако отказва да подпише декларацията. Водят се дела и ако докажеш че е в интерес на детето общината дава сългасие вместо родителя, но процедурата е дълга. В адвокатската тема е обяснявано неколкократно, прочети там.

# 6
  • Мнения: 2 336
Имах колежка, която беше с твоя проблем. Тя се омъжи отново за чужденец. Бяха едни съдилища, едни чудесии. Но накрая успя.
Това ти го казвам за кураж.
А за методите не мога да помогна.  Tired

# 7
  • София
  • Мнения: 4 493
С хитрост, ако трябва и с подлост  Twisted Evil
Аз се молих една година за паспорт на детето и аще една за декларация - а исках само да я заведа на море  Rolling Eyes, накрая приложих хитрост, изнудване и заплаха за да получа това което искам, а за капак на всичко той си спечели и саркастичното ми поведение и отношение.


Абе, Dioni, моля ти се светни ме на някоя и друга хитрост и подлост, че аз в това отношение съм голяма "уфсъ"   animal085 (имам предвид, че прекалено много са ме възпитали моите родители явно, ама никак не ме бива в манипулирането на хората с такива средства)
Ами като поговориш с него спокойно, напоително и му обясниш че е в полза на детето , проявиш достатъчно търпение и си толерантна /щот така си възпитана/ и да продължи няколко години без резултат, като пропуснеш няколко възможности щот на БНД не му увирира главата - е е е знаеш ли колко хитрости ще ти дойдат в главата Twisted Evil
Ако не ти дойдат хитростите на ум, можеш да пробваш чрез дела /ако те устройва/, но лошото е че може да се проточи няколко години.
Сама ще си прецениш

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 13:25 от dioni

# 8
  • Мнения: 903
   Момичета, благодаря на всички, които се отзовахте, та дори само за да ми дадете кураж!!!  bouquet То се види, че накрая явно ще сработи популярната формула: " Со кротце, со благо и со малко кютек!"  devil (това - образно казано).
   Christine, това дето го казваш: " Главния му проблем беше, че се намери човек, който ни прие с малката, това не можеше да преглътне." -> ей на точно за такъв говедлък говоря  smile3515
   На ясно съм, че никой не би могъл да ми даде абсолютно валидната рецепта за болежката ми, защото такава универсална рецепта няма. Всеки мъж (респективно говедо) е уникален в умението си да ти "изпива мозъка със сламка". И все пак споделянето на личния опит може да е много полезно - да изплагиатстваш някоя и друга идея  Rolling Eyes
    Така че, ако има и други коментари, с радост ще ги изслушам!
    Поздрави на всички! 

# 9
Добро утро!
Исках само да добавя,че не е просто само да си вземеш декларация и готово...това е декларация за ПЪТУВАНЕ на детето в чужбина...нали ще му трябват документи и в съответната страна,ако ще живее постоянно...имай на предвид...информирай се от там какво ще ти искат за да се регестрирате училище,лекар и прочие...нали не си представяш,че само с бг паспорт и готово...на мен ми искаха от тук документ,че бащата е съгласен детето да живее постоянно в чужбина по точно тук където живеем...преведен и легализиран...така,че и тук пак съм си зависима от таткото и така ще е Tired..отсега си мисля,паспорта като й изтече и трябва всички документи наново да правя..уфф Rolling Eyes...така,че информирай се и ако успееш да го прикоткаш да ти подпише и двата документа..е но все пак трябва разбереш в съответната държава,какво искат...може пък нищо да не искат...навсякъде си е различно... Peace
как убедих нашият татко ли ами много лесно...освободен е изцяло от отговорност Whistling...най вече че не плаща издръжка. Money..мнооого му тежеше...и сега си живее и си гледа кефа...иначе сме в добри отношения виждаме се няколко пъти в годината bowuu...успех  bouquet

# 10
  • Мнения: 903
Здрасти и на теб, Edna mama ot 4ujbina! И мерси за допълнителната информация! Това за освобождаването от издръжка ми беше дошло на ума вече, ама не знам като сложа на "кантар" от едната страна размера на издръжката, а от другата страна - кривия му характер, на къде ще натежат везните?! newsm78 Дано само да не са много допълнителните документи, които той трябва да разпише, че бившичкият ми е алергичен към ходене по институции и само заради това ще има да ме пече на бавен огън. af

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
сега ще ти дам един друг съвет
много е жесток но е продиктуван о т опита ми в подфорума за деца с проблеми и затова че щом ви е изоставил надали иска да поеме отговорност
съвета е следния - ако ти откаже, му кажи, че заминаваш без детето и го оставяш на негови грижи
поручи какво се прави в тоя случай с всички подробности и му го сервирая - че си подготивал документите да оставиш детето на него
подговтви ВСИЧКИ документи които се изисква тза специфичните нужди на дететео и изготви ясен план какви неща прави - те.е на какви рехабилитации ходи и т.н.
мисля си, че като придобие една ясна картина какво ще му се случи като вземе детето си - ще преосмисли какво почоли да не го натоварваш с тези неща и ще я пусне
нищо не губиш , можеш само да спечелиш

а за да стане плавно всичко му обясни точно каква рехабилитация ще получи детето в чужбина, какво ще тгрябва да прави вото бъдеще и като минус какво ще трябва той да осигури ако детето остане тук
и ако откаже - заковаваш го че остава сам с детето и трябва да й осигури гореспоменатите нещо!в близките години за да е ок...това като плюс за него

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
но за да е достоверно, за да придадеш тежест - проучи дори чрез адвокат как стоят нещата да даде той съгласи и как ще стоят нещата да се откажеш от попечителство - защото няма нищо по-тежко и достоверно от простат истина и от фактите покрай нея

# 13
  • Мнения: 903
Съветът ти наистина е жестокичък, Catadeen, затова ще го оставя за в краен случай. Пък и не той ни изостави, а аз го разкарах, защото в един "прекрасен" момент осъзнах, че психическият тормоз на който ме подлагаше ежедневно може да ме докара до лудницата. (Това беше неговият начин да се разтоварва от напрежението и от болката зариди това, че детето ни е по-различно от останалите.) Иначе предполагам, че той си я обича (дъщеря ни), макар по своя си изкривен начин. Пък и мен ме познава прекалено добре, знае колко съм се борила за това дете и едва ли ще повярва, че просто ей така ще се съглася да я поверя на грижите му. Но определено ще имам в предвид съвета ти! Благодаря за желанието да ми помогнеш и всичко най-добро!!! bye

# 14
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, аз също мисля, че съвета на Катнадин независимо, че е жесток може да ти се наложи да го приложиш. Аз лично съм го правила едни път и то при положение, че БНД има и къде да остави детето - смятай, че го праща при родителите си и готово...но дори и той отстъпи тогава и прие моите искавия за момента.
Аз лично съм говорила с него ако се наложи малката да живее в чужбина как ще реагира...общо-взето отговора беше - е, ако там ще е по-добре, ще се съглася...ама някак с половин уста казано....Та и аз не знам какво точно да те посъветвам...но карай со блего и со кротце...а кютека - задължителен елемент ако другото не работи! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт