Има ли пролет при вас?

  • 3 851
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
Цитат на: миз
.....
ето няколко цветя от градината ми,...
Браво миз, добре си ги отгледала. Ако имаш нужда някое да бъде уморено само ме извикай Embarassed .Хич ме няма в тая част  Embarassed  Mr. Green

# 31
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Цитат на: Honda
Цитат на: raly
..Noia къде са тези температури???

Не съм Ноя ама ще я издъня Wink  - Бахрейн. Там парите лудо май се харчят за климатици, които да охлаждат.
Къде е Джънгълчето, че и то да се "изжалва" в Калифорния как я карат Laughing  Laughing

Aaaaaa и ние не отстьпvаме тук Crossing Arms  Laughing .МИналаta година имахме и 50 градуса

# 32
  • Мнения: 1 630
Цитат на: meri_ark
И аз съм фен на сакъзчетата и най хубавото е, че целогодишно си седят навън Wink Не като БГ примъкни , отмъкни.
Ама си ми липсва снегът зиме #Puppy dog


извинявайте, че измествам темата ама може ли да ми дадете  съвети по отглеждането на сакъзчета при дъждовен климат???

аз вече си ги предсавях как ще ми виснат от терасата като по швейцарските къщи  Laughing а като ги гледам сега как от една седмица плуват във вода май няма да виснат веднага.  има загнили цветове, но не знам дали не са просто прецъвтелите
имате ли съвети като за лаици?

иначе и мен ми липсва снега - по-скоро снежните планини. Не ми липсва оня кашавия сняг и кално-снежните преспи по София, ама един хубав сняг за ски еххххх

# 33
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: raly
извинявайте, че измествам темата ама може ли да ми дадете  съвети по отглеждането на сакъзчета при дъждовен климат???

Това геранийте (Pelargonium) ли са?
Аz още не ги иzваждам навън, чак в началото на май, zащото преди това има опастност да стане студено преz ноща. Готови и пораснали ли си ги купила или са ти преzимували? Ако са преzимували трябва да ги поотрежеш. Полувай ги редовно, но да не остават в много вода, иначе се повреждат корените им. Също така ги тори 1 или 2 пъти на седмица и им махай прецъфтелите цветя.

# 34
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: миз

ето няколко цветя от градината ми...

МНого красиви са. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 630
Цитат на: rosa
Готови и пораснали ли си ги купила или са ти преzимували?
Полувай ги редовно, но да не остават в много вода, иначе се повреждат корените им. Също така ги тори 1 или 2 пъти на седмица и им махай прецъфтелите цветя.


да гераниуми
 готови от магазина - коренчета +- 10см някои с цвят други с пъпки
Прибрах ги за да мога да имам "влияние" върху процеса на поливане, че на терасата ня бях аз тази, която решава

купила съм тор ама не съм им слагала още, че със всичкия дъжд...

# 36
  • Мнения: 83
То и при нас е пролет, дори и плодните дървета прецъфтяват, но температурите са направо под всякаква критика. Днес не беше повече от 7 градуса, направо си замръзнах на колелото докато взема малкия от детската градина. Но пък на балкона съм си засъдила цветенца, че като се стопли да мога да им се радвам. #Milti

# 37
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: raly
да гераниуми
 готови от магазина - коренчета +- 10см някои с цвят други с пъпки ...

Да, аz бих те посъветвала да ги иzвадиш zа постоянно навън наистина преz май. При вас времето е както нашето тук....

# 38
  • Мнения: 4 244
Aз имам в саксия пред вратата виж
Те са няколко вида
В България са познати сакъзчета, които при нас са тия дето са висящи, има мушкато което е с заострени къдрави листа и расте нагоре и мулофа, което са нормалните с заоблени листа и расте нагоре. От същото семейство се водят индришето и здравеца.
Тия дето са ми пред вратата ги насадих преди 3 седмици и много добре си вървят. Не ги вали дъжда щото са под покрива.
Не ме е страх да измръзнат щото са по принцип куче марка и трябва да паднат температурите доста под 0 за да замръзнат. Това от личен опит
Рали, аз съм много близо до теб и при нас също много вали, така че ти решавай. Освен това по цветарските магазини предлагат специална пръст за тях. Вземи си от нея. Малко е по скъпа, ама си заслужава. После какъв цъфтеж пада!!!

# 39
Цитат на: Honda
Браво миз, добре си ги отгледала. Ако имаш нужда някое да бъде уморено само ме извикай Embarassed .Хич ме няма в тая част  Embarassed  Mr. Green


добре съм ги отгледала, защото само ги гледам  Wink . я съм почнала да се грижа за тях,  я съм ги уморила. поне така реагират за сега китките, които съм се опитвала да гледам в саксии в къщи Rolling Eyes  Confused ...

# 40
  • usa
  • Мнения: 2 113
упс, госта отгоре бях аз.

# 41
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
мале,миз страхотни цветя! много ги харесвам,ама хич ме няма по отглеждането им. досега само една палма си поддържам жива Embarassed

аз обожавам фрезии,а тук не мога да открия...някой,ако знае на англ.поне как се казва......

# 42
Цитат на: jara
...аз обожавам фрезии,а тук не мога да открия...някой,ако знае на англ.поне как се казва......

freesia

# 43
Цитат на: миз
...добре съм ги отгледала, защото само ги гледам  Wink . я съм почнала да се грижа за тях,  я съм ги уморила. поне така реагират за сега китките, които съм се опитвала да гледам в саксии в къщи Rolling Eyes  Confused ...

Ех, успокоих се, че не съм само аз така newsm18

# 44
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
мерси Хонда Heart Eyes
сигурно и тук ще ги има ...почвам да търся Grinning

Общи условия

Активация на акаунт