Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 дек. 2007, 11:05 ч.

Зачервяване около устата от каши Frisocrem

• 3 600
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте, мами, вчера за първи път дадох каша на малката, от което се получи зачервяване около устата - след около час изчезна напълно и останаха само малки пъпчици, които може да са били и от прекалено топлото в стаята, не знам. По принцип така се зачервява и от някои зеленчукови пюрета (главно тези с домати). Не мисля, че е алергия някаква, защото по тялото пъпчици нямаше, само около устата. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно?

# 1
Ще следя темата,защото и аз купих от тази каша.Още не съм давала,дано няма проблеми! Peace

# 2
  • София
Каква беше кашата?
А какво мляко пие бебето?

# 3
Зачервяване около устата може да се получи от алергия към глутена. Кашата с глутен ли беше или без? Домати се дават след 8 навършени месеца, съдържат хистамин.
На 5 месеца е прекалено рано за домати и глутен!!!

# 4
Каква беше кашата?
А какво мляко пие бебето?

Кашата е Frisocrem
Бебето пие Омнео 1
Кашата е без глутен.
А защо тогава на бурканчето с пюре пише, че може да се дава след 4-тия месец??!?!?!?!?!?!  Cry
Има ли други зеленчуци, които да избягвам?

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 16:29 от dan.dim

# 5
Вчера дадох също Frisocrem /с ориз и царевица,без глутен,приготвя се с АМ/след около 30 мин около устата беше зачервена със ситни пъпчици,които на сутринта ги нямаше

# 6
А защо тогава на бурканчето с пюре пише, че може да се дава след 4-тия месец??!?!?!?!?!?!  Cry

Аз не знам да има бурканчета на чужди фирми, които да слагат домат преди 8-ми месец. На коя фирма е?
Щом кашата е без глутен, едва ли е от нея зачервяването.

# 7
избери каши без глутен..внимавай какво точно пише на упътването. аз вчера попаднах на  местно пюре на Гербер...на български етикетчето беше след 6-ти месец ....на оригиналното /видях го по късно/пише след 9-ти месец. Разликата не е малка...става въпрос за  менято на гербер"смес от зеленчуци и шунка".Лично аз не харесвам кашите на фризокрем...дават веднъж "8 зърнени храни и 4 адаптирани плода с мляко" и това беше единственото нещо наречено ядене ,което моето  лакомо бебе не иска да яде. А пърата му каша беше на хип, после кашите на нестле, и отново хип.

# 8

Аз не знам да има бурканчета на чужди фирми, които да слагат домат преди 8-ми месец. На коя фирма е?
Щом кашата е без глутен, едва ли е от нея зачервяването.

Пюрето е на Ганчев - тях ги харесва най-много, от другите или се запича, или не обича много-много да ги яде... Пък и по принцип е малко злояда, затова се радвах, че най-накрая съм намерила нещо, дето да го яде... Пробвала съм я с всички други познати ми пюрета - и на Хип, и на Гербер, и на Бебевита... Само Нестле не съм опитала още, но и не знам дали има за нейната възраст... Както и да е, с домата ще се разбираме в последствие...

Иначе винаги гледам оригиналните етикети на пюретата, но ме е яд, че явно някои фирми злоупотребяват... А аз като последна патица гледам пише 'след 4-тия месец' и купувам спокойна... И колко хора познавам още, които също правят така... Уж чета внимателно какво съдържат, ама мога ли да предполагам...

# 9
  • София
Кашата е Frisocrem
Бебето пие Омнео 1
Кашата е без глутен.

Ясно, че е Фризокрем.  Grinning
Всъщност, въпросът ми беше с какво е съдържанието? Млечна/безмлечна? Ориз, царевица..... каква точно.

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 18:39 от Vivi

# 10
Една от любимите каши на Калоян е на Фризокрем.
Ядеме такава каша от 3 месеца и проблем никога не е имало.
Напрамер при него се получава такова зачервяване около устата ако съм го избърсала по-грубо със салфетка,
или когато съм му събирала яденето около устата.

# 11
Напрамер при него се получава такова зачервяване около устата ако съм го избърсала по-грубо със салфетка,
или когато съм му събирала яденето около устата.

Ама при тях има и пъпчици  Confused

# 12
Явно не съм прочела как трябва. Embarassed
Но пак ми се струва странно от кашата да се появят пъпчици. newsm78
Може преди това дедето да е яло нещо друго. Thinking

# 13
Защо не опиташ да дадеш друга марка каша и ако тогава отново се появят тези пъпчици, според мен е най добре да се обърнеш към лекар.

# 14
  • варненка от София
А как е детето със зъбоникненето? Текат ли слюнки? Дъщеричката ми има силно зачервена муцунка от тези лиги и като се допре каквато и да е храна до пъпчиците, те се зачервяват. Студа също й действа така. Така че само допускам, че е възможно тези пъпчици да са от слюнкоотделяне покрай зъбките.

Ако те притеснява много това, просто иди при чичо доктор за твое успокоение.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт