Питане за менингит?

  • 1 355
  • 9
  •   1
Отговори
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 478
Наше приятелско детенце е с тази диагноза и с майката са в инфекциозна болница. Овладели са болестта, но като се чухме майката се чувства емоционално много зле и ми се иска да отида да ги видя. Лекарите са казали, че не са заразни. Но преди да отида да ги видя исках да попитам и тук дали бактериалния менингит не е заразен и изобщо оправдано ли е едно посещение в инфекциозна болница на фона на това, че и ние имаме малко дете? А много ми се иска да я подкрепя, но ме е страх и за нашето дете Cry

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 10:24 от redhat

# 1
  • Мнения: 65
 в инфекциозните  болници и отделения няма "свиждане", поне официално.

# 2
  • Мнения: 46 484
И да са разрешени свижданията, пак не бих отишла:
- защото бактериалният менингит е заразен
- защото в болницата има достатъчно зарази, в случай, че не прихванем менингита

# 3
  • Мнения: 2 100
Не бих рислувала! Ти пак я подкрепяш! Просто и кажи, че искаш да дойдеш на свиждане, о се притесняваш заради детето си-майка е, ще те разбере Peace

# 4
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 478
Благодаря ви за отговорите! Ще послушам съвета ви и ще се въздържа от свиждане, подкрепата ще е по телефона.

# 5
  • Мнения: 114
искрено съжалявам тази майка .Преди 10г. и син   моя беше болен от менингит .Слава богу оправи се напълно ,той нищо не си спомня защото беше много малък, но аз този кошмар ще го помня цял живот .Та за твоя въпрос в инфекциозно наистина не пускат но и се обади или иди майката може да излезе поне до входната врата това ще и бъде голяма морална подкрепа Praynig

# 6
  • Мнения: 3 146
Бих се замислила сериозно, преди да ида. За да си сигурна, питай лекар дали е разумно да ходиш. Проблемът наистина не е в самия менингит, а във всички ужасни болести в инфикциозна.

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
В инфекциозна болница поне по времето когато лежах там с големия ми син всеки болен си е в отделна стая и няма свиждане. Болните не се събират никъде а им носят храната в стаята. В случая предполагам че могат да пуснат майката да се види с приятелката си защото е само придружител. Но когато е влязла там с детето предполагам че и на нея са направили изследвания. Може би и там има вътреболнични инфекции, но това че там лежи някой болен от спин или дизинтерия не значи че всеки посетител е обречен.
Щом имаш малко дете и те е страх не ходи, но ако искаш да отидеш не се притеснявай толкова. Няма да пипнеш нито менингит, нито спин от едно посещение на придружител.

# 8
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 478
Ураа, детенцето ни е герой-чух се с тях вчера, малката вече е много добре и се очаква до края на тази седмица да ги изпишат PeaceВече единствения проблем е че е постоянно гладна и не и стига мястото в стаята за да изразходва енергията си Laughing Благодарение на моята приятелка, която е имала необходимата отговорност и информация, и естествено благодарение на форума-тя също е потребител тук!
Желая ви весел и усмихнат ден!
По Коледа наистина стават чудеса, пожелавам ви ги!

# 9
  • Мнения: 747
Менингит може да се предизвика от всевъзможни бактерии, които се срещат в организма, не само менингококи, ако същите достигнат до нервните окончания и предизвикат възпаление. Предполагам, че техният случай е такъв, предвид факта, че е овладяно положението /за нещастие, доста съм чела по въпроса, тъй като преди година и половина момченцето ми лежа в Инфекциозна болница със съмнение точно за менингит/.
Но и при това положение и аз не бих рискувала да посетя инфекциозна болница, като знам какво ли не се лекува из нея.

Общи условия

Активация на акаунт