«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ѕроблемно забремен€ване
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора

ѕловдив

ћнени€: 339
«дравейте, момичета, пак съм аз!
“а значи - с моето проблемно забремен€ване ход€ при д-р Ѕабаков - гинеколог и д-р ћечкаров- ендокринолог. ƒоволна съм засега и от двамата. “о времето ще си покаже. ќще повече, че вече имам проблеми в стойностите и ще вид€ какво ще ми назначат. ѕравила съм изследване на пролактин, “—’, пълна кръвна картина, тестостерон- всичко това си е в норма. ƒори д-р Ѕабаков ми проследи минали€ месец дали имам овулаци€ - точно когато съм имала един фоликул. √леда ме след два дни и ми каза, че съм имала овулаци€ и всичко си беше както си му е реда. Ѕ€хме и заедно със съпруга, с неговите узрели човеченца и т.н. Wink јма нейсе. ’одих пак при ендокринолога - той ме гледа на ехограф и ми намери малки микро кистички на щитовидната жлеза и каза, че не са проблем. “—’ си ми е напълно нормално, но общи€ холестерол ми е нисък и затова ми каза да си направ€ “3, “ат и ћат. –езултатите са много лоши като гледам :
свободен “3 8,07 при реф. ст-сти 1,82-4,62
ћј“ 128,4 при реф. ст-сти 0-34 Shocked
ѕрочетох малко в нета и досега не б€х обръщала внимание, че винаги съм с температура 37 градуса, все ми е учестен пулса, а го отдавах на притеснение.... newsm78 ќх, побърках се вече  #Crazy Ќаправо взе да ме боли гърлото от двете страни - много съм тъпа Embarassed ƒосега не съм имала оплаквани€.
”плаших се малко. ќпасно ли е много?
ћога ли да забремене€ така и ще тр€бва ли да се блъскам с хормонални лекарства?
Ѕлагодар€ ви предварително!
’убав и усмихнат ден!
÷итирай

ћнени€: 84
 naskomimi, успокой се и не се стр€скай чак толкова много. ’убаво е, че се вижда от къде е проблема. —ега тр€бва да си намериш и един добър ендокринолог, който разбира и от репродуктивна ендокринологи€ и ще имаш успешна бременност и бебче. ¬исоките  антитела пречат при забремен€ване по принцип.  јз съм подобен случай като теб с пъти над нормата в хил€ди и сега ще прав€ имунологични и пи€ селен, аспирин  и едно хомеопатично с много сложно име, та в момента не мога да ти го кажа. ÷елта е да се свал€т антителата, а опитите са ми вече повече от година неуспешно забремен€ване. — каквато информаци€ мога ще ти помогна, н€ма проблем. ¬секи случай, обаче е много индивидуален и най-важното е да попаднеш на много добър специалист.
 Hug Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 7 718
»маш ли н€къде хронична инфекци€?
÷итирай

ѕловдив

акво значи това?«а хроничната инфекци€? ќт €нуари месец се мъчих с гъбички, които от 2-3 месеца май ми минаха с помощта на хомеопати€та. Ќезнам дали за тов астава дума - но б€ха хронични. newsm78
÷итирай

—офи€

’ронична инфекци€ означава възпаление н€къде, включително и влагалищно.
÷итирай

ѕловдив

јми, незнам.. ”ж ми минаха гъбичките, но като понастина малко и все си имам течение и ме забол€ват €йчниците newsm78. ≈, без оплаквани€ като парене и сърбежи или нещо да ме притесн€ва, но това нормално ли е - като ми измръзнат краката и веднага да ме забол€т €йчниците и да имам течение? newsm78
÷итирай

»маш ли н€къде хронична инфекци€?

Ћали, какво общо има това?  newsm78 Ѕи ли об€снила, мол€ те, какво имаш предвид?
÷итирай

—офи€

ѕовишените антитела “ј“ и ћј“ обикновено се свързват с хронични инфекции и възпалени€ - например синузит, артрит.
јко имаш дълго време н€каква инфекци€, т€ хронифицира обикновено лекарите те изпращат на ендокринолог, защото се предполага повишение на антителата.
÷итирай

ѕловдив

ћисл€, че ми са хронични проблемите с гърлото. ќт малка съм с гнойни ангини и винаги и при най-лекото настиване сливиците ми набират и съм вечно със зачервено гърло и гърлобол. ƒори и не ми е правело впечатление, че съм все с температура 37 градуса( аз си мислех, че т€ е нормална, че нали е в червено Embarassed). Ќо иначе като вдигах над 37 го об€сн€вах с гнойната ангина, че винаги вдигах тогава. Ќезнам дали става дума за това. ѕък и уж имам синузит - един фонеатър ми каза, въпреки, че не са му изразени така симптомите при мен.
÷итирай

јз да ви кажа преди 2-3 години след един летен вирус, който след дву седмична борба усп€х да го разкарам, 3 месеца поддържах температура 37 градуса, пон€кота 37,1. ѕускаха ми изследвани€, нищо не се разбра, така и не стана €сно откъде идва тази “, видимо здрава, нормални резултати...... “ази година при профилактичните, ќѕЋ-то ми се осъмни за н€каква инфекци€ по резултатите и ги повтори, но така и пак нищо не стана €сно. newsm78
Ћали, аз да вметна, дали заради тази връзка между “ј“, ћј“ и хроничните инфекции, лекарката провер€ва и проходимостта на тръбите - не се ли получаваше проблем при т€х при инфекции или съм грешка?  a11 ћоже и да дрънкам глупости и да ставам досадна, но ............
« ѕоследна редакци€: ср, 12 дек 2007, 09:36 от eti^ »
÷итирай

аз се извин€вам  Embarassed но
н€кой знае ли нещо, може ли да добави нещо интересно и полезно:sick:
÷итирай

Ѕлизо до морето

ћнени€: 82
«дравейте момичета. »мам нужда от стиснатите ви палци днес  Praynig  Hug — ’ашимото съм от близо две години днес си пуснах FT4, TSH, TAT, MAT и холестерол. ѕоследни€т път  “ј“  беше 250  ћј“ - 138 а TSH беше 4.03 над€вам се след толкова прием на различни хранителни добавки и елтероксин нещата да са по добри.
≈ти аз пи€ едни хранителни добавки и благодарение на т€х усп€х да намал€ за доста кратко време стойността на антителата и на TSH е не в ти€ граници в които ми иска де. ¬ началото “ј“ ми беше 2000, а ћј“ 1000, TSH 36.07  Shocked. Ќад€вам се днес резултатите да са доста по добри.  Praynig
”спешен ден.  Hug
÷итирай

ћаргаритка, стискам ти палци и ти пожелавам добри резултати Praynig Peace Hug
ј какви са тези добавки, които пиеш и от кога, и при кой лека рходиш? ѕиши за резултатите после
÷итирай

Ѕлизо до морето

ћнени€: 82
Ѕлагодар€ за стиснатите палци ≈ти  Hug ще пиша за резултатите по късно или утре. ѕи€ едни американски добавки на Cali VIta. ј ход€ при проф. —танкушева в —офи€. “€ е била рецензент на проф.Ѕорисова ко€то прави ехо на щетовидна жлеза и в "Ѕодимед" . ћного съм доволна от не€.  Hug
ѕи€ добавките от както ми откриха забол€ването от около година и половина .
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора