как се дава урина от момиченце?

  • 1 314
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Бяхме на педиатър,тя спомена,че другият месец като навърши 6 мес. трябва да занеса урина за изследване,но тъй като говорихме за много неща,неразбрах точно как се събира урина от момиченце,та това ми е питането какви начини има?

# 1
  • Мнения: 1 440
Има лепенки колекторчета,които се лепят върху суха кожа/след тоалет/.
След това се изсипват в шишенце.Всичко това можеш да намериш в аптеките.

# 2
  • Мнения: 3 695
В аптеките се продават колектори за урина - представляват наелонови торбички с отвор и лепенка. Измиваш бебето, лепваш торбичката и като се напълни, носиш до 2 часа в лабораторията.  Най-лесно става сутрин веднага след сън, защото пишкането е сигурно. Peace

# 3
  • Мнения: 176
Ами, продават в аптеките колектори за урина: едни пликчета с отворче за пилето, слага се в памперска и би трябвало да се получи.
Аз не успях. Embarassed
Така и не дадохме урина. Добре, че кръвната картина беше добра, педи като разбра,че се мъча вече втора седмица, каза, айде стига, тя кръвната картина е добра.
Не успях и това си е. Как ли не го слагах тоз колектор, ама то нашето шило не седи мирно и къде ще го напълни. Отварям памперса - пишо има, ама не в колектора Grinning

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Добре са обяснили преди мен.Само имай предвид, че при нас доста се разместваха.И изхабихме около 10.

# 5
  • Мнения: 1 193
И ние с колектор4е, но голяма 4уденка беше как да и го залепя та да не изте4е  newsm78 Купи си 2-3 бр. в пове4е, ще успееш  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
ами не става, защото като се намокри от урината и се разлепя колектора. Затова най-сигурно е сутрин веднага след сън го залепяш и изчакваш да се изпишка. Оставиш ли го за след 2 часа не се надявай да е пълен.

# 7
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
По принцип аз изчаквам да се изпишка.Дори и да са 10-ина капки-те са достатъчни.Не съм го местила в шише за да не объркам резултатите.Вързвам торбичката и бягам в лабораторията.

# 8
  • Мнения: 127
и ние с колекторче. дори последния път нямаха за момиченце и взехме момчешкия вариант и пак стана работата, въпреки че отвора е по-малък  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 39 745
Аз така и не успях навремето. Сестрата даже спомена, че може да се сложи чист памук в памперса, който след това да се изцеди в стерилно шише.

# 10
  • Мнения: 458
И аз не успях да хвана с колектора  Rolling Eyes,изхабих 2 и на края в кукото ,сложих я точно като стана от сън/ама така го хванах на годинка/,на 6 месеца така и не успях да занеса

# 11
  • София
  • Мнения: 553
Ние също сме го правили с найлоновите колекторчета, но ако се сложи в памперса се размества. Така, че аз го направих, като я съблякох голичка до кръста и го сложих и съвсем малко след това тя се изпишка - може би защото и стана и по-студеничко. Иначе са доста удобни. Доколкото си спомням след това се залепваше контейнерчето, което не позволяваше да се изсипва и после направо в поликлиниката сложихме съдържанието в чашка. Не трябва обаче много да се чака, а да се носи в поликлиниката по-бързичко.

# 12
  • Мнения: 636
И при мен не се получи с това колекторче. Всичко се изливаше и понеже трябваше да занеса урината до обяд направих следното - дадох на бебето да пие водичка, махнах памперса и след 5-10 минути тя се изпиша. Бях приготвила стерилно шишенце и успях да "уловя" достатъчно количество:)

# 13
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз пробвах с колектора нищо и добре, че бях взела и шишенце, та заведох я в банята гушнах я с едната ръка пуснах водата и с другата почнах да придържам шишето от долу и след 5-10 мин. всичко беше ОК.

# 14
  • Мнения: 7 474
И аз не успях с торбичките, дебнах я сутринта преди да стане и я изпишках в гърне  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт