Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 дек. 2007, 12:31 ч.

Тема еднодневка, нуждая се от бърз отговор!

• 3 198
  • 36
  •   1
Отговори
  • Cофия
Момичета, във вас ми е надеждата  Grinning блъскам си главата и нищо немога да измисла ( сигурно съм в сатурнова дупка  Mr. Green )
Трябва да измисля подарък за бизнеспартньори от Италия, работим с тях вече 5-6 години и си правим коледни подаръци. Те са сериозни хора, от голяма фирма, обикновенно им пращам хубаво българско вино с подходящи кутии, ама тая година си мислех за нещо по-различно newsm78 иска ми се нещо типично българско? Според вас какво да е? Дайте да го измислиме, че до петък трябва да им го изпратя Tired

# 1
  • София
Отиваш в първия сувенирен магазин и ще се заринеш от идеи.

# 2
  • Варна
Иди до такъв магазин, за фолклорни изобретения, има всякакви въжделения там и ще ти дойде музата. Харесват ми кукли в носии, много ефекти, но има голямо разнообразие и трябва да се види на място.

# 3
  • край морето
Типично български дървени битови чинини за стена, куклички с носии, буренца с някакви мотиви битови. Но като отидеш в магазин за български сувенири мисля, че най добре ще се ориентираш какво да бъде. В София не знам къде има такъв магазин

# 4
  • София
икона

# 5
  • София
  Керамичен сервиз в битов стил за вино (тъкмо ще се върже с миналогодишните  Wink) . От тези, дето сервират в тях в "Чевермето", типично българска шарка (капка). Смятам, че ще се зарадват.  Peace

# 6
  • Русе
И ние все скъпи български вина изпращаме на чужденците, всяка година...доста е трудно, защото те не се впечатляват лесно. Идеята за икона е добра, може от дърво, може и сребърна. Има и красиви дялани фигури от дърво, някои са малки и може да се поставят на бюрото, други направо на земята - все в магазин за сувенири.

# 7
Икона или картина.
На една "смесена" група подарих преди месец графики от Стария Пловдив и Копривщица /типичните улици и къщи в черно-бяло/ - останаха много впечатлени.
Керамичните сервизи също са добра идея /особено тези за ракия с павурчетата - красиви са/, а и ако им сложиш 1 бутилка хубава гроздова - съвсем ще им "отключиш" празничното настроение.

# 8
От Ботуша, казваш Thinking ,...прати им цървули

# 9
  • в резерват
Ами, аз се сещам за гайда, чанове в различни размери, съдове от кована мед, икона с дърворезба или комплект художествено изработени ножове. Всичко това обаче съм го виждала във В.Търново на Самоводската чаршия....

# 10
  • Cофия
За икона и аз мислех, а и цървулките ми харесват като идея Peace
Много благодаря  bouquet

# 11
  • София
Ми може и нещо различно... http://blogvisoko.blogspot.com/

# 12
  • Плевен
Такъв магазин с голямо разнообразие има в Етнографския музей/Художествената галерия/дворецът Батенберг - влизаш вътре и питаш, ще те насочат към магазинчето. Иначе помня, че имаше такива джунджурии малко по-надолу по булеварда - срещу Руската църква, до тва кафене Онда.. Абе питаш там наоколо хората и ще те упътят.

Но си помисли колко е удачно да подаряваш такива традиционни неща, които те няма да разберат, хубаво е ако вземеш такова да напишеш и някакво кратко обяснениице. Ще им бъде и по-интересно.

# 13
  • Варна
Чанове.

# 14
  • тракийка съм
Една позната ,взе от магазинче към "Задругата на майсторите" икона рисувана върху тъй наречените турски керемиди.Купуваше го за италиански приятели.Сподели ,че са останали очаровани.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт