към давалите каша "Сладки сънища"

  • 875
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Искам да попитам дали тези каши имат на практика успокояващ ефект или само името им е такова.Тъй като сме наддали 300гр.само педиатърката ми каза да почна да давам каша,досега съм давала картоф,морков,ябълка,круша и тиква.Тъй като нощем спи много неспокойно,често се буди,интересува ме ако давам от тези каши ще има ли някакъв ефект и въобще могат ли да се дават на  5месечно бебе?

# 1
  • Мнения: 24 467
До колкото имам информация по кашите за "Лека нощ", които ние сме ползвали и ползваме, те съдържат скорбяла, която се разгражда по- бавно като въглехидрат и от това идва ефектът на по- дългото насищане, в сравнение с млякото. Не мога да кажа, че няма ефект, определено бебето започна да не се буди за мляко, пиеше само водичка, а постепенно и нея отказа, след като ги въведох. Въведох ги обаче около 6 месеца, тъй като на тези в бурканчетата на ХИПП пише от 5- или от 6- месеца основно, а кашата на Хумана е за след 6 - месечна възраст /говоря за нощната/. Сега сме ползвали два пъти и на Нестле, онази  безмлечната, но детето ми е вече на година и половина, пък и нея на скоро я забелязахме, май от скоро се внася или произвежда.
До навършване на 6 месеца можеш постепенно да захраниш и с каша, явно сте захранили вече с някои зеленчуци и плодове.

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 14:13 от Judy

# 2
  • София
  • Мнения: 426
аз съм давала такава каша на 5 месеца и има ефект върху съня много са добри

# 3
  • Мнения: 1 217
Ами при нас нямаше ефект.
Калоян спи много неспокойно и си мислех,че е от глад.
Няколко вечери му давах такива каши,и пак след 1 час почваше с въртенето.

# 4
  • Мнения: 201
Ами виж в съставките дали няма успокоителни Wink

# 5
  • Мнения: 24 467
Следва да се отчете и фактът, че буденето на малките бебета често не е свързано с глад, макар че има родители, които решават точно това.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами аз й давам от време на време за следобедна закуска.Тези на Хип и Бебевита и имаме една разтворима на Нестле с липа.За мен са каши като каши,не съм забелязала да имат голямо влияние в-у съня.Моята се върти на сън,но е по-скоро от неспокойство,надали от глад.

# 7
  • Мнения: 508
Аз още не съм давала, може би трябва да видиш дали са съобразени за тази възраст и ако са давай PeaceСамо се чудя на 5 мес. не трябва ли вечер да пие мляко.Мой приятелки дават от тези каши,но  децата им са вече на по 7-8 мес и ги дават за следобедна закуска....

# 8
  • Мнения: 1 008
Следва да се отчете и фактът, че буденето на малките бебета често не е свързано с глад, макар че има родители, които решават точно това.
Peace Аз давах каши "Лека нощ"и на ХИПП и на Милупа, но детето ми е спокойно,така че не намирам разлика.

Общи условия

Активация на акаунт