Как да махнем бибата

  • 31 423
  • 267
  •   1
Отговори
 EmbarassedВече сме на две години а без биберона не заспиваме.Дори вечер като се приберем веднага я търси.Правих няколко опита и то все неуспешни.Дайте съвет

# 1
  • Мнения: 2 082
изведнъж и щом си решила-няма връщане.на нашия биберон пробих дупка и след като пак не се отказа,започнах да го режа помалко...

# 2
  • София
  • Мнения: 82
Дени също беше много пристрастена.Постоянно я търсеше,и накрая,без да иска,сама си направи така,че да я остави.Тъй като последната и биба,беше изцяло силиконова,с дупка откъм дръжката,тя започна да вкарва вътре разни дребни топченца,и да дъвче бибата докато са вътре.Съответно тя се проби,и тя започна все по-рядко да я ползва.За да подсиля ефекта,я рязнах на върха и с ножицата  Mr. Green,което тотално и окончателно я отказа.Започна да и се ядосва и да я мята насам-натам,докато я хвърлих един ден,за да и спестя нервите  Grinning
Така че,моя съвет е да я рязваш,по-малко,през ден.Малко вероятно е да не подейства  Peace

# 3
  • Мнения: 1 272
Пробвай с Даум Ексол. Това е мазило срещу смукане на палец и гризане на нокти, но върши работа и за биба Naughty

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
хвърляй в коша и трай 4 дена рев ....

# 5
  • София
  • Мнения: 1 456
Запис, че и ние сме в отбора на бибо-любителките.
Аз резнах малко връхчето, но настана същински рев и взех, че купих друга. Отчитам го като грешка, но иначе нямаше заспиване. Embarassed

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 213
И аз си мислех, че никога няма да заспи без биба, но като стана на 2г и 4месеца, съвсем безпроблемно я отказа. Няколко вечери "забравях" да я дам и той веднага ме подсещаше - давах, защо да реве? След няколко такива забравяния и разсейвания от рода на "Искаш ли да спиш са новата кола/багер/камион (ако искаш и с трите едновременно  Grinning) и взе че и той забрави за нея. Не можех да повярвам! Голяма радост! Е, с памперса още не е станало така  Confused

# 7
  • Мнения: 790
Безкомпромисно, от раз.
Има много теми по този въпрос.
Някои срязват върха, за да пуска въздух, с цел детето само да се откаже.
Други я скриват и уж са я загубили. Може и някоя вечер наистина да се загуби бибата и от неволя да се откаже от нея.
Може да накараш детето да я хвърли в кофата, защото е счупена. Да помолиш доктора да му я забрани на някоя от консултациите, защото го разболява да речем.  Важното е д види с очите си вземането / изхвърлянето / изгарянето , а не да те подозира че я криеш. Като плаче за нея само повтаряш, ама нали видя, че я дадохме /хвърлихме/ изгорихме. И се примиряваш с това, че ще реве няколко нощи.

# 8
  • Мнения: 2 197
Нейната беше така прехапана, че се крепеше на магия. Съответно веднага отиде в кофата. И си заспива чудесно без нея.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 456
И аз си мислех, че никога няма да заспи без биба, но като стана на 2г и 4месеца, съвсем безпроблемно я отказа. Няколко вечери "забравях" да я дам и той веднага ме подсещаше - давах, защо да реве? След няколко такива забравяния и разсейвания от рода на "Искаш ли да спиш са новата кола/багер/камион (ако искаш и с трите едновременно  Grinning) и взе че и той забрави за нея. Не можех да повярвам! Голяма радост! Е, с памперса още не е станало така  Confused

Браво на вас! Ние също си лягаме с цял арсенал Mr. Green кукла, баба меца и т.н, ама аз и да забравя щерката не забравя и си иска бибата и шишето.

# 10
  • Мнения: 199
И аз мислих че Томе и на училище ще отиде със биба!Все отлагах махането!Реших че спокойни нощи на този период са ми по важни!/бях ужасно уморена,особено заради безсънни  нощи/Томи беше на почти 2 годинки и спеше със биба ,постоянно я гризеше и разбира се тя накрай се скъса/връхче/ Тогава помислих -ето моментът! Срязах  я!!!!!!!!Томи реши че това направи Баба Меца.../знам че не е хубаво да има такива , но не знам какво щях да правим без тази "Баба",тя ни помогна МНОГООООООО и  за много други неща!
Според мене, прецени сама, можеш ли да издържиш няколко дена рев...Ако не ,остави детето още
да е със бибата ! И като видиш че имаш сили ,направи нещо от раз!....А може би детето и само ще откаже бибата! 

# 11
  • София
  • Мнения: 39 719
И Дияна използваше бибероната за заспиване. Като заспи махам бибероната.
И решихме, че трябва да я откажем. Съпругът ми предприе един кошмарен метод - натопи бибероната в лимонтозу.
Дияна я лапна, метна я веднага. И каза
- Икам биба
- Онази лютата ли?
- Не, измий я.

Забрави я за няколко дена.
Това не попречи обаче по-миналата година да изрови една залъгалка от кашона с играчките, да я лапне, и да тича победоносно из апартамента Simple Smile

# 12
  • Мнения: 155
И аз мислих че Томе и на училище ще отиде със биба!Все отлагах махането!Реших че спокойни нощи на този период са ми по важни!/бях ужасно уморена,особено заради безсънни  нощи/Томи беше на почти 2 годинки и спеше със биба ,постоянно я гризеше и разбира се тя накрай се скъса/връхче/ Тогава помислих -ето моментът! Срязах  я!!!!!!!!Томи реши че това направи Баба Меца.../знам че не е хубаво да има такива , но не знам какво щях да правим без тази "Баба",тя ни помогна МНОГООООООО и  за много други неща!
Според мене, прецени сама, можеш ли да издържиш няколко дена рев...Ако не ,остави детето още
да е със бибата ! И като видиш че имаш сили ,направи нещо от раз!....А може би детето и само ще откаже бибата! 

И при нас стана нещо подобно. Една вечер, както си беше легнала да заспива, естествено с биберон в устата, се прехапа. И това беше нашият момент на отказване. Тя се разплака татко й се скара на " лошата биберона", която е ухапала детето и то толкова сериозно, че я хвърли в кофата за боклук.
На следващата вечер се сети пак за нея, но като и припомнихме колко много я е боляло когато я е ухапала бибероната се отказа на минутата и заспа без нея.
Така че моя съвет е изчакай подходящия момент и не стресирай детето напразно.

# 13
  • Мнения: 1 327
аз още го чакам тоя подходящ момент  Tired
срязах бибероната, тя изпадна в екстаз как свири бибата. Следобеда като излизахме ме дърпаше към един магазин с думите - мамо, купа буа  ooooh!
Не я остави срязаната, играеше си с нея, с нея и заспиваше...
Убеждаването да я дадем на коте приключи с криене на бибероната под възглавница и плач за котето дето си нямало биба... И на море бяхме, но и там не я оставихме.. Докато е на ясла обаче не я търси за следобедния сън, тук си я търси, което още повече ме натъжава. Определено си мисля да я скрия и да пореве няколко дни, ама все ми е жал да го направя

# 14
  • Мнения: 90
Моя приятелка след няколко неуспешни трика да махне бибата на дъщеря си, реши да я намаже с люта чушка, и познаите  Laughing. малката я облизала сладко и казала хмм вкусно. Направо щях да падна като я чух.
Надявам се вие няма да стигате до такива средства. Успех!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт