Passione natalizia - Италия 74

  • 20 076
  • 282
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 5 462
Пу първа ... Peace

# 2
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Честит рожден ден на Маркрит, желая ти много здраве, любов и сбъднати мечти! Ти си на датата на майка ми Hug

Весели празници от мен на всички!

# 3
  • Мнения: 1 100
4естит рожден ден на Маркрит и от мен, здраве, Щастие и много осъЩествени ме4ти ти желая   bouquet хубав празник Hug

.........................................................................

запис  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 764
Ай,каква красива теми4ка  Hug,брава:peace:
Сонка,има сайт Плазмон.ит,където има много рецепти и обяснения,както и рецептурник за сваляне.На мен оба4е италианския на4ин на захранване никак не ми харесва.
1во този бърко4 от бродо,крема ди ризо,пасирани зелен4уци и месо+ зехтин  е меко казано Sick Sick SickПравих го само на няколко пъти,а и Киара не го одобри особено Naughty
2ропросто не се дават толкова много нови неща на куп,това е абсолЮтно погрешно NaughtyАко после детенце се обрине,или разповръща,или има диария,от къде ще се разбере кой от вси4ки елементи в тази каша е дал алерги4на реакция #CrazyАз ли4но зелен4уковите пЮрета си ги правих сама,като се запо4не само от картофено,после прибавях морков и после полека лека нови зелен4уци,но бях наясно всеки път,кое е новото нещо PeaceПо-късно прибавях и месо.....Нямаш представа колко по-лесно се гледат в БГ с готовите пЮрета,има на 100 разли4ни фирми от вкусни по-вкусни,никой не си играе да бърка каши като тук.Пазара тук е залят от Плазмон и Мелин,някъде има Нипол,Диетерба и Нестле,но това е минимален дял от пазара.Както винаги мафията в действие.Както и да е.А и млека всякакви видове има в Бг,най вероятно и много по-евтино ще си намериш там Аптамил Peace
Маркрит4е,наздраве  bouquet

# 5
  • Мнения: 170
Linditka, завърна ли се при нас? Къде си в момента?
Момичета, като е коледна темата споделете къде и как ще празнувате! Повечето сте с бебоци и това клони към празнуване в къщи в уютна атмосфера, но все пак споделете. Аз още не съм решила, а времето си тече...

# 6
  • Мнения: 3 388
Точно факта, че се дава всичко накуп ме изумява най-много. След като бебето е приемало само мляко в продължение на месеци, в един момент го заливаш с няколко нови елемента  Rolling Eyes Че и след въпросния бъркоч, препоръчват и настърган плод за десерт  Shocked Ще почета доста и ще реша, поне градуалменте да вкарваме нещата, когато започнем.
Иначе, сайта на плазмон обяснява мн. хубаво- тенкю   bouquet А ти как захранва? Бг и ит, води се по детето или ... ? После с кърмене или Ам?
А за Аптамила - пуснали някакъв нов в Бг, с  по-различни елементи в състава. Моят тук си е произведен точно в Г-я.

# 7
  • Мнения: 5 462
Благодаря Ви отново момичета !!!От здраве и късмет да не се отървете !!!!Линдитка , ти кво правиш в България , я марш обратно в Италито .... Heart Eyes Hug  bouquet
С тези които съм била малко груба , сега е момента да Ви искам прошка ..Ама нали съм Стрелец .... Embarassed Wink Joy Joy Joy

# 8
  • Мнения: 764
То ние тука по принуда мисля захранваме на някакъв смесен вариант....Гледах да се придържам по към българската схема на постепенно въвеждане на нещата и от там нататък това с което  ти дава италианският пазар.Ли4но-въведох 1во плодово пЮре/тук има богат избор/,после зелен4укови,после мле4ни каши,после месни пЮрета.....ПЮретата както,казах си правих сама,не е трудно,отделно правих поне 2-3 порции,които замразявах и давах в друг ден,така 4е не се налага да готвя всеки ден.И въпреки вси4ко е прясно и без консерванти.Би ми харесало да ми обяснят с какво бульонът е по -полезен от самият зелен4ук.Варях ги на пара и ги пасирах,с кърма/който няма-адаптирано/ и маааалко масло по-късно,стават супер,мири6е на хубаво пЮре,което ако беше с нормално мляко бих яла и аз.А онази забъркана смес не бих близнала.Въобще стремила съм се да ги храня с неща,които са приемливи за ядене и вкусни на всяка възраст.Отделно тук педито каза "а от днес заменяте обедното кърмене с 200 грама от тази минестра"А то съвсем не става така,защото е непознато за бебето,не го иска.Пробутваш 2-3 лъжи4ки и си иска млякото/цицатаНа другия ден лъжи4ките стават 5-6...и така на татък.Ти си 4ети каквото искаш,и педито да си каже,после и ти си мисли добре,виж и детенце как реагира и ще стане ясно.Никой не те бие през устата да кажеш на доктора тук как захранваш NaughtyУсмихваш се мило,казваш "си" и си процедираш според както мислиш ти PeaceВъв всеки слу4ай никога не давай пове4е от 1 нова храна,за да си нямаш излишни главоболия PeaceА ние се кърмихме до 1 годинка Wink

# 9
  • Мнения: 750
Сонита ами според теб бродото от какво се прави newsm78.Не мога да те разбера какъв ти е проблема и какво зна4ение има дали са български или италиянски рецепти.Все с едно и също се захранват децата LaughingПедиатърката ти ще ти даде рецепти!Вси4ко има готово по магазините ако не искаш ти да му готвиш Peace
Аз ли4но го захранвам от 2 седмици и  не съм имала никакъв проблем.Габи си хапва волентиери вси4ко Hug

# 10
  • Мнения: 3 388
Точно за това става дума, Италина, за постепенно вкарване на нови храни, а не няколко  накуп. Аз съм решила да правя вкъщи всичко онова, което мога. Друг е въпросът доколко може да се вярва на купешките плодове и зеленчуци, по различно време на годината.
Ники, явно не си ме разбрала добре. Рано или късно децата започват да ядат всичко, това е ясно, тук става въпрос за това, в каква последователност се предлагат храните в началните етапи на самото захранване- и тук има голяма разлика при различните школи

# 11
  • Мнения: 750
Сонита наистина не те разбирам Thinking има хиляди рецепти и във форума и във най разли4ни сайтове,освен това ти казах,4е педиатърката ще ти обясни къде какво и как  Peace
Вижте колко много сме пораснали
http://img161.imageshack.us/img161/8433/gabyautoqb9.jpg

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 00:24 от nik77

# 12
  • Мнения: 5 475
  Добър ден на всички! Hug

Пожелания за много здраве и късмет на празнувалите тези дни  - Ани и на Маркритbouquet

Габи, колко е пораснал ! Сладурко!!:love: Hug

Завчера се чух с Миликс, най-после са й сложили дом. телефон до наколко дни чака и нет. Peace
Праща много поздрави на всички!  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 617
Боже, Ники,Габи е направо неузнаваем  Peace Много е пораснал  Hug Вече седи, така ли?
Много е хубава тази количка  Crazy

# 14
  • Мнения: 3 425
Добро Утро и от мен:)

Честит Рожден Ден на патерица на Маркрит   bouquet  bouquet  bouquet Здраве и Много Пътешествия   bouquet

Ник,страхотен е Mr. Green

Сонитке, със сигурност оформлението на темичката ще донесе коледно настроение  Crazy
И аз като Италина съм на мнение,че таз италианска схема е малко  Sick и особено това даване на 5 неща от веднъж,особено месо  #Crazy Аз захранвах как ми дойде  Crazy т.е. тя педито ми казваше,а аз:Да,добре!И си правех каквото съм си намислила!А и детето те води!
Имай предвид,че ако сте ок с килограмите няма нужда да 'блъскаш' брашната в супите!Пасираш си един от зеленчуците и това е!
Може и с плод да започнеш....въпрос на вкус!
При мен се получи към 5мес започнах с готови плодови пюрета - за месеца бях дала 2-3плода,на 6мес зеленчукови - супа картоф,морков,лук,целина - само водата с един зеленчук пасиран за сгъстяване!
Чат пат след 7ми мес за разнообразие слагах във зелечуковия бульон и някое брашно или пастина!
На 8мес риба,на 10мес сирене,на 12мес яйце......абе,няма такава схема ахахахаахах
Не се шашкай,само 'отвън' изглежда страшно объркано,но не е така!
Бавно и славно ще се наредят храните;)

Весел ден;)

ПП На мен коледното настроение ми дойде като купихме по-голямата елха;)А и разходките по магазините,но вече приключих...не ми се блъска!




Общи условия

Активация на акаунт