Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Въпросът ми идва от това, че на листовката пише, че на първия ден от кървенето за започва когато е нова, първа опаковка, както е при мен. Но докторът ми беше написал да го започна на 4тия ден.

Има ли разлика и голямо значение.
Благодаря з аотговорите
Цитирай

Ако досега не си гълтала никакъв контрацептив или си почивала, задължително се започва от първия ден на кървене.  Peace
Цитирай
Пила съм преди доста години, към 5-6. не се брои  Laughing

Притеснявам се защо тогава доктора написа на рецептата на четвърдия ден от цикъла. Те освен като противозачатъчни са ми изписани и заради поликистозни яйчници. Незнам дали има значение, но да си кажа. Wink
Цитирай

Аз също ги гълтах заради поликистозни яйчници преди да забременея, но минах на тях след друг конрацептив. В момента си правя почивка от други таблетки и докторът ми каза да почна следващата опаковка от първия ден на кървене.
Цитирай
Добре. Значи си ги почвам от първия ден, демек днес. Wink
Аз трябва да хвана да го питам за тия почивки, че не ми е казвал нищо.

А още един въпрос. Препоръката да ги почна от 4тия ден може ли да има нещо общо с това че сега ми тушира раничка? И след цикъла ще ходя пак да я омаломощава?
Цитирай

За почивките- след като си изпиеш тази опаковка, почиваш 7дни и на 8-мия започваш новата опаковка. Дали неговата препоръка има някаква връзка с туширането на раничката, не знам.  newsm78
Знам само, че на всички листовки на контрацептиви пише, че първа опаковка се започва на първия ден от менструацията.
Цитирай
Е, да. Това е ясно, в тези дни си идва цикъла. Аз съм чувала че като по-дълго време се пият противозачатъчни и се прави месец-два почивка да се изчисти организма.

Така че, пише го и се знае.
Цитирай

Аз съм чувала че като по-дълго време се пият противозачатъчни и се прави месец-два почивка да се изчисти организма.

Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.