Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 дек. 2007, 16:06 ч.

За един ден до Гърция

• 24 521
  • 68
  •   1
Отговори
Решили сме да разходим за един ден до Гърция свекъра и свекървата, че хората никога не са излизали извън България.
Аз също не съм ходила до Гърция и ще бъда благодарна, ако ме насочите къде близо до българската граница да ги заведа баз преспиване - влизане в Гърция, разходка, кафе и връщане в същия ден в България.

# 1
# 2
Всъщност организирани ли търсите или ще си бъдете с ваша кола?

Според мен Солун или Кавала.В Кавала не съм била.Ние замисляхме подобна разходка за лятото, но накрая така и не отидохме!
Мислехме за о.Тасос, лятото има на често фериботи и може да се иде за едно кафе без преспиване в Гърция.
Солун е прекрасен град!Няма да съжалявате, има какво да разгледате!
Щом свекърите не са били до сега в чужбина, не ги водете на някой плаж или село-градче, нека видят по-голям град, в който наистина да усетят чужбината!
Солун! Peace

# 3
И аз съм за Солун и Кавала. До Тасос е далече според мен за един ден, но пък разходката с ферибота е атракция. По Халкидики има приятни малки селца с хубави плажове за разходка. Там е топло сега, днес един колега се върна и каза, че било над 15 градуса.

# 4
Да, пропуснала съм да поясня.
С нашата си кола смятаме сутринта да минем границата, да се разходим в Гърция през деня и вечерта да се приберем обратно в България.

# 5
Да, пропуснала съм да поясня.
С нашата си кола смятаме сутринта да минем границата, да се разходим в Гърция през деня и вечерта да се приберем обратно в България.

имам същата идея,
също така искам да попитам в темата ти, ако може  Wink
става ли хубав шопинг в Солун, или няма кой знае какво  newsm78

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
С личен автомобил, тоз маршрут е добър: Сандански-Серес-Драма-Кавала-Керамоти-остров Тасос-Сандански

Но си е път, де.

Ако ще сте в Солун, може би половин ден е добре да отделите.

Мони * - не знам какво разбираш под "хубав шопинг"? Имат си стоки хората, но и цените им си ги бива, макар някой неща да са около или по-евтини от тук.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
Само да вметна, как е по заведенията им:
- кафе фрапе = 5Е;
- кафе (обикновено) = 3Е;
- газ. вода = 4Е;
- чай = 4Е;
- бира в кутийка в заведение = 5-6Е...

Но пък кг. сурово св. месце (хубаво, без жили и тлъстинки) е към 4Е.

# 8
но пък в Солун може да се яде гирос (дюнер) за 2Е!Има и свински и пилешки и са разкошни! Hug
от улична барачка може да се купи кола 0,5л за 1Е

# 9
  • София
Определено Солун е много по-добра идея от Кавала и Тасос. Все пак от София до Кавала са си 5 часа път с кола, ходихме тази пролет.

# 10

Мони * - не знам какво разбираш под "хубав шопинг"? Имат си стоки хората, но и цените им си ги бива, макар някой неща да са около или по-евтини от тук.

ми, де да знам, нещо дрешки, обувки и т.н.
в смисъл да е по тънко от тук  newsm78

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
 Мони *, в Солун на всяка витрина си има и указани цените на дрехите и обувките. Но да ти кажа честно, аз нищо конктретно не съм запомнила, щото не ме е интересувало.

Питай в чужбинския форум на мамите в Гърция. Те по-добре ще те ориентират. Мисля, че има юзърки, които живеят в Солун (блазе им).

# 12
Шани, тенкю,
ако ида, после ще раздувам  Sunglasses

# 13
# 14
Така като ви чета, май ще се ходи до Солун.
Все пак целта ни не е да се убием от път, а да видим поне малка частичка от Гърция.
Накой може ли да ми каже колко време се пътува от София до Солун?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт