Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 дек. 2007, 17:27 ч.

Захранване със ябълков сок при АБКМ

• 897
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
Моля за съвет! Ние сме с АБКМ и последно ходихме на консултация при доц. д-р Маринова (бяхме на 3 месеца и няколко дни). Тя ме посъветва да започвам да давам пресен сок от ябълка, а от началото на петия месец да захраня с еднокомпонентно зеленчуково пюре. Чувам, че много майки не дават пресен сок до доста късна възраст, защото дразнела стомахчето (а ние и без друго имаме проблем). Предният ни алерголог ми казваше още от втория месец да давам сок от вишни и грозде (но не го послушах и потърсих друго мнение). Зная, че е важно захранването за да "израстем алергията" и се страхувам да не объркам нещо! Моля, споделете вашия опит...

# 1
  • Белгия/София
Здравей,
нямам личен опит с АБКМ, но мога да те посъветвам едно - при наличие на алергия захранване с каквото и да било, по-различно от кърма или АМ да става след 6 навъшени месеца. Тогава организмът, чревната флора и стени, стомахът, всичко в бебето е готово за възприемане, усвояване и преработване на друга храна. Тази възраст е идеална за бебета без никакви проблеми, а за алергични и недоносени е задължителна. Живот и здраве второто ми бебе 100 процента ще го кърмя (ако мога) или храня само с АМ до тази възраст. Радвам се, че не си дала сок от вишни толкова рано. Изобщо сокче може да се дава когато и пресни плодове - пак при 6 навършени месеца. Така че засега изчакай, няма за къде да бързаш, това е най-доброто за твоето бебенце. Ще израстете алергия с търпение и внимателно подхождане.
При вашия случай аз бих започнала захранването с оризова каша.
Желая ви всичко най-хубаво и не се притеснявай, всичко ще се нареди  Hug

# 2
Да има доста противоречиви мнения по въпроса и аз имено заради това,предпочетох да не давам.Като помислиш само ,какво  ще допринесе този сок за здравето на бебчо ,за него най доброто е млякото.

# 3
  • софия
 и ние сме с тази алергия, затова изчакай до 6 навършени месеца, а аз и сега не давам чист сок, а 2/3 сок и 1/3 вода

# 4
  • гр.Пловдив
Здравей,
нямам личен опит с АБКМ, но мога да те посъветвам едно - при наличие на алергия захранване с каквото и да било, по-различно от кърма или АМ да става след 6 навъшени месеца. Тогава организмът, чревната флора и стени, стомахът, всичко в бебето е готово за възприемане, усвояване и преработване на друга храна. Тази възраст е идеална за бебета без никакви проблеми, а за алергични и недоносени е задължителна. Живот и здраве второто ми бебе 100 процента ще го кърмя (ако мога) или храня само с АМ до тази възраст. Радвам се, че не си дала сок от вишни толкова рано. Изобщо сокче може да се дава когато и пресни плодове - пак при 6 навършени месеца. Така че засега изчакай, няма за къде да бързаш, това е най-доброто за твоето бебенце. Ще израстете алергия с търпение и внимателно подхождане.
При вашия случай аз бих започнала захранването с оризова каша.
Желая ви всичко най-хубаво и не се притеснявай, всичко ще се нареди  Hug
напълно съм съгласна с Блонди,оризовата каша ми се струва най-подходяща за започване,но наистина изчакай да навършите 6 мес.

# 5
Доста от децата с АБКМ показват и алергия към ябълката на тестовете. Вишните и гроздето се водят по-неалергизиращи от ябълката, затова са ти били препоръчани от алерголога.
Моят съвет е да захраниш поне на 5 навършени месеца със зеленчуково пюре или чиста оризова каша. Сокчето от ябълка го остави за малко по-нататък, най-добре след като вече си въвела ябълкова каша и ябълково пюре.

# 6
  • София
Благодаря ви за съветите!! Simple Smile
Ще изчакам да навърши пет месеца и от шестия ще захранваме...
Не разбирам само защо се налага на "обикновенни" майки като нас да четат и да търсят най-доброто за детето, а хората, на които това е професия работят с "теориите" от преди 20год.. Мисля, че вече не мога да се доверя на никой лекар....
МАМИ, благодаря ви сърдечно Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт