През ЮЛИ няма да сме на море, но пък ще гушкаме бебета в ръце :)

  • 11 219
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 306
Хайде и аз в новата тема. Току-що много ме ядосаха на работа, така че искам да се поразсея с приятни мисли за бебета и тумбачета. Аз си бях казала, че няма да се впрягам много-много и си карах по-лежерно, но днес вече не издържах Mr. Green С такава простотия и невъзпитание се сблъсках, че  още не мога да се успокоя и треперя #2gunfire Работещи мамчета, как се справяте със стреса на работа?
За фетална морфология се записах в 14 г.с. Ще ходя при д-р Димитрова във Фемина. Не че му нямам доверие на моя док. във Варна / напротив страшен е/, но така ще си направя удоволствието на видя бебчетата още веднъж. Пък и казаха, че д-р Димитрова била много добра. Дали ще може да се види някакъв пол, че вече нямам търпение да разбера.
Бях решила да правя амниоцентеза, защото съм на 35 год., но  с близначета май не правят, защото бил много голям риска за бременността. И биохимичен скрининг не може, защото при двойна бременност давал противоречиви резултати.
Пък и съм решила да използвам ходенето до София, за да позяпам по детските магазини. Още нищо нямам намерение на купувам, защото е рано, но поне ще се ориентирам и ще си помечтая малко.
Позрави на всички бъдещи бебчовци! Hug

# 31
  • Мнения: 306
На Нова година ще събираме всички приятели у дома, защото имаме разни семейни поводи да черпим. Пък и искаме да съобщим новината за бебетата официално. Не ми тежи шетането и готвенето, защото има много желаещи да помагат, а и приятелите ни са страхотни и винаги си изкарваме добре Simple Smile

# 32
  • Мнения: 223
Добро утро на всички!

Обичам 10-та седмица, защото точно през тази неприятностите ми намаляха. Вече не съм като парцал и се чувствам човек Simple Smile

Утре влизам в 11-та седмица и очаквам още подобрения и много нови сили! За Нова година плановете се осуетяват защото трябваше да сме на над 2 000 метра височина, което би било прекрасно, но с оглед на обстоятелствата може пък да е по-добре да я изкараме малко по-градска. Но където и да е все ще е хубаво, знам си Simple Smile

Много се радвам, че има тема като тази! Докато ми беше толкова лошо в последните седмици имах нужда да знам, че не съм единствената с тези гадни неразположения, но ми беше толкова зле и да седна на компютъра ми костваше огромно усилие. Сега се радвам, че мога да пиша тук Simple Smile


# 33
  • Мнения: 9 903
много благородно завиждам на пътуващите до Куба и други екзотични страни Simple Smile Ние май ще се разминем с пътуване за празниците - не заради бременността, а заради неясни ангажименти на мъжа ми. Иначе имахме тъкмо две идеи за Балканите.
А за лятото и морето....последните две лета ги изкарвахме в Бургас - по 4 месеца - идеално за хлапето. Слънце, вода, пясък, великолепна морска градина, риба.....а сега заради мен и синът ми ще трябва да стои в София. Само предполагам, де, знам ли какво ще се случи до лятото Simple Smile

две години поред ходим в Турция извън сезона - края на октомври и началото на ноември - не виждам никакъв проблем да се вземе малко бебе, така или иначе то не яде местната храна, а в повечето хотели предлагат пълни удобства за майки с бебета. И времето е разкошно, меко, не горещо, не и студено.

# 34
  • Мнения: 2 171
Добро утро и от мен, макар че вече е почти обяд!
Като четох на какви екзотични места ще празнувате Нова година, така се размечтах Grinning. Сигурна съм, че ще си изкарате много хубаво и притесненията за пътуването ще бъдат напразни Hug.
Ние на Нова година ще си бъдем вкъщи. Не се чувствам особено в кондиция, за да празнувам на заведение, а и както ми се доспива в 9 часа, мисля че е добре да съм по-близо до леглото Joy.
На море със сигурност няма да ходим тази година. Не бих рискувала да родя на морето, а и с бебе на 1 месец не мисля че бих се чувствала добре там.

Аз днес съм много притеснена Sad. Май направих голяма глупост Sad. Вчера Алекс не бил добре на детската. Учителката казала на мъжа ми, че според нея е болен. Снощи имаше Т 37.4, но си играеше, беснееше и по нищо в държането му не личеше да е болен. И аз реших да го пусна днес на градина. Сега обаче една приятелка, чието момченце е в същата група ми се обади и ми каза, че детенцето й е с гнойна ангина, и то без да е вдигало температура. Много се притесних, че може и Алекс да е болен без да има симптоми. Чувствам се ужасно виновна, че не си го оставих вкъщи и не го заведох на лекар Cry

# 35
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Привет Grinning

Патишонка, добре завърнала се Hug

Майра, дано  Sick да отмине вече и при теб Praynig

...................................
На Нова година сме в Гърция, в някакъв спа хотел. Я да ви питам - коя от процедурите трябва да избягвам? Аз си мисля сауната да пропусна, заради горещина. Друго?
Сауната задължително. Доколкото знам и всякакви масажи не се правят - защото се ускорява кръвообращението.
Според мен, Белинда, избягвай сауни, вани, джакузита и масажи Peace

Колкото до заглавието на темата: аз имах предвид, че ще пропуснем морето ПРЕЗ ЮЛИ, а преди или след това никой не ни спира  Wink Crazy Mr. Green

djini_selena, аз когато бях бременна с Йоана ходих на фетална морфология при д-р Димитрова в МЦ Фемина. Много бях доволна от нея Peace Добра е! Grinning

3 отговора докато пиша Crazy Браво! Връщам се да чета Mr. Green

Ей, забравих да кажа и аз колко благородно завиждам Blush на всички пътуващи на интересни места по НГ Mr. Green Ние ще бъдем в Бургас за НГ Wink

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 11:18 от Ивончето

# 36
  • Мнения: 13
Здравейте момичета , пише ви една бъдеща мама от Бургас  Simple Smile Термина ми е на 03.07.2008 г . Прочетох доста темички докато стигна до последната ви , явно съм почнала от първата   Simple Smile Ще се радвам ако ми позволите да стана част от вашето кръгче на юлски мами . На 28 години съм и това ми е първа бременност . Виждам че доста от вас съжаляват, че няма да могат да ходят на море , е аз ще съм на морето ,но пак няма да мога да ходя , така че не се ядосвайте  Sunglasses
 Виждам че в темата има скоро омъжили се  Laughing Честито , много щастие , обич и здрави и щастливи дечица  Laughing
 Нашата сватба беше на 23.09.2007 година и още ме държи емоцията  , а бебо по моите сметки стана на 07 или 08 10.2007 , сувсем скоро след сватбата  Laughing
 За мамите които се чустват  Sick , разбирам ви напълно защото аз от 04.11 не ходя на работа и съм си в къщи по същата причина. Крепи ме надеждата че няма да е завинаги и все някога трябва да отмине . Преди няколко дни ми изписаха Деган и сега съм малко по-добре , но малко ме е страх да го пия , защото на листовката пише че няма наблюдения при бременни и да се взима само в краен случай , а лекаря ми каза , че мога да го взимам дори по 2 пъти на ден ако се наложи . Затова ви моля ако някоя от вас е пила Деган или знае нещо по въпроса да сподели с мен . Благодаря ви предварително и извинявайте че написах цял роман още от първия път  Laughing

# 37
  • Мнения: 4 371
Тити, става ли за плаж по това време на година Турция?

Данибон, сестра ми употреби доста Деган с нейната девойка, която сега е на 3 години Wink

# 38
  • Мнения: 2 070
За Дегана - аз рових много в Гугъл и по медицинските и фармацевтични форуми пише, че не се препоръчва за бременни и деца. Има описани хиляди неща. Въпреки това практиката е да го изписват и на бременни и на малки деца. Някои лекари или не знаят или няма оценка на риска като при повечето лекарства и те го поемат. На мен ми го биеха в дупето по два пъти на ден - сутрин и вечер. Като ме изписваха ми казаха да не си купувам на хапчета. А думите на личната ми лекарка бяха такива /още преди да ме прати в болницата/: "Ами да ти бия един деган... Ама как да ти го бия тоя деган като си бременна, я по-добре не". И така. Ако се разровиш по форумите обаче - масово го използват, в болницата също. На мен само той ми помагаше да не повръщам, но пак ми беше лошо и ме успиваше.

belinda, избягвай всякакви горещини.

Аз нямам планове за празниците, защото единственото, което искам е да ми е добре и да мога да ям. Ако съм добре това ще правя - ще ям. Независимо къде.

# 39
  • Мнения: 9 903
Дуци, сега бяхме от 18 до 27 октомври, имаше 3 дни дъждовни, през останалото време си ходехме на плаж. Аз се къпах и в морето. За бебета има достатъчно алеи за разходка, тихи градинки и пр., единствено пътят е много, ако не е със самолет.

# 40
  • Мнения: 4 371
От кога й се глася на тая Турция...но все не стигаме до там.

# 41
  • Мнения: 13
Дуци мерси за инфото , дано да няма странични ефекти .

ДеЩоВиди искам да те питам ти вече спря ли с  Sick и от самосебе си ли или от някакви медикаменти , аз вече съм свалила почти 6 кг . от както почнах да  Sick

# 42
  • Мнения: 4 371
Деси, то и за Ношпато пише, че няма инфо за бременни, но всички го пием.

# 43
  • Мнения: 13
За Но Шпа пише ,, Въз основа на проучвания върху животни и хора , при употребата му по време на бременност не се доказва вредно въздействие върху майката или плода .Все пак приложението му по време на бременност налага консултация с лекар ,,

# 44
  • София
  • Мнения: 18 679
Тити, вие сте точно на нашия хал Laughing Даже това лято сме се засичали в Бургас/едно пиленце ми каза Wink/, но компанията на мъжа ти е базирана в друг хотел, на моя в друг и тъй...не можахме да се запознаем Sad Но възнамерявам да отстраним тази неправда Hug
Аз още не мога да повярвам, че на моя са му обещали отпуска по празниците. Все очаквам да се обадят и да го извикат на работа. Затова резервирах в Гърция Twisted Evil Ха да видя как ще го викнат от 500 км. Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт