Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 дек. 2007, 07:55 ч.

Хранене на бебе на 20 дни

• 7 216
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте,
Дъщеря ми е на 20 дни. Храни се на всеки три часа, с адаптирано мляко Similac, и изяжда по 90 мл на прием. Въпросът ми е първо, дали това количество адаптирано мляко е нормално за възрастта й. Вторият ми въпрос е как да премахнем поне едното нощно хранене? В момента тя се буди сама на три часа, или три часа и половина, включително през нощта. Ако е хранена в 10 вечерта се буди около 2 сутринта и след това около 5 сутринта. Има колики и мисля, че ако премахнем поне едното хранене това ще помогне. Моля ви за съвет.

# 1
Според мен количеството на АМ е напълно достатъчно за бебето ти, още повече щом издържа по 3 часа между храненията,значи всичко е ОК.
Коликите не се влияят от броя на храненията в денонощието,те ще си отшумят сами с времето, не се тревожи. Ако бебето ти издържа без храна от 10 до 2 през нощта, това е чудесно за бебе на 20 дни. Моят съвет е да не премахваш 'насила' нощното хранене.Стомахчето на бебето ти е още много мъничко и не може да поема и преработва голямо количество храна, затова то има нужда да се храни по-често. Бебето само ще се откаже от нощното хранене,когато е готово за това.

П.П.Хитринка,която аз прилагах,когато исках да увелича интервала между нощните хранения на сина ми бе да го къпем непосредствено преди нощния му сън, защото след баня спеше най-спокойно и продължително.

# 2
  • София
Давай капки, ако има колики. Ще махне само нощното хранене, не бутай води, чайчета и т.н. Количеството мляко е ОК.

# 3
  • Пловдив
Както е писала Ulia коликите не се влияят от храненията.Количеството е добре,не бързай да махаш хранене бебето ти е малко още.Води се по него само ще си покаже кога е готово.Ние все още хапваме понякога през ноща,а сме на 5м.А за коликите давай капки,масажа действа добре.Успех!

# 4
  • гр.Пловдив
Според мен е мн. малка да премахвате нощното ядене,дъщеря ми си се отказа сама на мес. и половина от раз.За количеството-напълно е нормално.И ние имахме колики,но не мисля,че ако пропусне едно ядене през нощта това ще ви помогне.

# 5
  • Somewhere in space
О, много е малка, за да няма нощно хранене! Тя сама ще се регулира, не я насилвай.Моята щерка е на 2 месеца и едва преди два дни започна да си прави по-голяма нощна пауза.

# 6
когато моето момиче стана на 1 месец започнах да и давам вода когато се събуждаше към 2-3 през ноща.така няколко дена и тя спря да се събужда.ставаше към 5-6сутрин.от тогава вече 8 месеца всички спим по цяла нощ. Simple Smileако искаш пробвай този вариант.детето само ще си покаже.на мен като ми казаха -аз си казах- да бе да.не можех да повярвам.кърмих я 6 м.  и наддаваше доста добре и без нощното хранене.

# 7
Количеството АМ си е добре, както всички са ти казали.
За нощното хранене според мен е твърде рано да го махнеш. А и няма начин това да стане просто ако детето не спре само да се буди.
Дъщеря ми е на 4месеца и все още яде нощно време в зависимост от това кога за последно е яла вечерта. Ако яде към 00ч се събужда чак сутринта, но ако е било по-рано, примерно 20-21ч последно се събужда към 4-5ч сутринта.

# 8
  • София
Мойта госпожица сама се отказа от нощното хранене като стана на 2 месеца, а откакто е на 3 последно яде към 10-10:30 вечерта и сутрин чак към 7:30-8, .........така че детенце само ще си реши, ако е гладна и с вода не можеш я излъга........нито пък това ще и намали коликите.......
а иначе ние на 20 дни едвам изяждахме 70-80 мл. (6 пъти) и си наддаваше,  така че количеството според мен даже си е много добре, не я мисли хич...... Grinning

# 9
  • София
Количеството АМ си е добре, както всички са ти казали.
За нощното хранене според мен е твърде рано да го махнеш. А и няма начин това да стане просто ако детето не спре само да се буди.
Дъщеря ми е на 4месеца и все още яде нощно време в зависимост от това кога за последно е яла вечерта. Ако яде към 00ч се събужда чак сутринта, но ако е било по-рано, примерно 20-21ч последно се събужда към 4-5ч сутринта.

и не,но аз не насилвам детето да се отказва от ядене,то само ще си покаже като е готово Peace

# 10
  • Pyce
Е,то майката не е виновна,такъв "компетентен" съвет е получила просто.

Никога не съм си насилвала детето да яде или не-водила съм се по него-когато е искал мляко никога не съм му отказвала.
Прави са другите майчета,че детенце само ще си регулира режима после.Моя син и досега понякога спи непробудно,а понякога яде и по 3 пъти на нощ.

# 11
  • София
Количеството мляко е идеално за тази възраст.
Недей насила да отказваш детето от нощното хранене, много е трудно и не гарантира успех, но гарантира безсънни нощи и стрес за всички. Личен опит.   Wink
Беше на 21 дни когато сам се отказа от нощното хранене, просто една сутрин се събудих в 6 и реших, че нещо не е наред, а то - спали сме цяла нощ! Laughing

# 12
  • Portsmouth
малка е да й премахваш нощното хранене , не дръж детенцето гладно , а с премахване на храненето няма се спасиш от коликите - давай й капки и сиропи за коликите

# 13
  • София Люлин 10
Много сте малки,за да махаш хранене.Води се от детето и няма да сбъркаш  Peace

# 14
  • София
Количеството мляко е добре.
За нощното хранене - моя никога не е ял нощем - още в болницата са го "научили" че нощем не се яде, а се спи. Но и аз съм малко като генерал в казармата и даже и да се събуди пак не му давам да яде  - пъхам биберона, давам чай или просто го обръщам в леглото.

Ние като станахме на 1 месец започнахме да се храним 6 пъти на ден през 3часа и половина (денем) - спим между 11 и 6. Преди се хранехме 7 пъти през 3 часа - спяхме между 12 и 6. Наддаваме като по учебник и бебето ми е много спокойно.

С риск да ме нападнат някои мами, за мен е много важно едно бебе да си има режим, защото това намалява коликите (или по-точно ги ограничава до един период от деня), а и детето свиква. Но ако не успееш да му махнеш нощното хранене то бебето рано или късно само ще се откаже.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт