Закрила на детето! Нима има такова нещо у нас?

  • 2 532
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Вярвах, че държавата наистина би защитила децата при нужда.  Сега обаче вярвам, че това е само на думи, но не и на дела. Cry  Лично съм изпитала тази "закрила" и то за съжаление на гърба на децата ми. Трудно бих променила мнението си, но ще се радвам на всеки опит от страна на посетителите на този форум. Убедете ме, че България наистина мисли за децата си!  umnikuu

# 1
  • Мнения: 2 655
Може би аз съм най-неподходящият човек, но ще опитам.
Закона за закрила на детето е твърде “млад”, датира от 2000 година. Да не забравяме,  Thinking  Thinking  Thinking че няма практика и тя в момента се гради.  Wink
Знам как се създаде всичко във Варна, агенцията, соц. работници, юристите как проходиха в делата. Смея да твърдя, че в нашия град работят много млади хора /някой лично познавам от Университета/ отдадени на професията си и децата. Понякога правят и невъзможното по казусите си.

Докосвайки се и аз като теб до една от правните норми /приемно семейство/, за жалост установих, че в 2001 година все още съществуваше само на книга.
Америка и Европейските страни имат дългогодишна практика и тук виждам с двете се очи как децата са ВСИЧКО и ВСИЧКО се прави за тях и в тяхна полза.  Wink  Wink  Wink

Наистина инциденти като “Индиго” и загиналите деца, убитите по улуците от автомобили, трагедията в Сърбия и др. остават като, че ли незабелязани от управляващите. Не малко неща се изписаха из форумите и за ваксините и за лекарите. Та то само погледни размера на детските добавки, какво да пишем за друга закрила.

Стана така, че който има деца да си ги ражда и гледа както намери за добре, но в АКТА за раждане пише: гражданство БЪЛГАРСКО, нищо че Държавата и управляващите не им пука за това. Rolling Eyes

# 2
Как да те убедя, че държавата мисли за децата, като въобще не мисли. Фактите говорят това!

# 3
  • Мнения: 4 458
благодаря ви момичета! много ми се искаше да чуя нещо по-различно... Sad  е, надеждата умира последна!
Искам да кажа кое най-много ме възмути от моя опит
"Единствения ти изход и спасение за децата ти е да заминеш в чужбина!" Като попитах как да стане това ми отговориха: " Ами, няма начин да стане!" Shocked
Това, че се въртим в затворен кръг не ме притесни токова, колкото първото изказване. Не може държавата да те съветва да се спасяваш в чужбина. Не е ли по-добре да седнат и да помислят как да ти помогнат тук - за да останеш? Confused  Нали уж се говори за програми и усилия да задържат младите в България? Neutral Face  А, кажете ми, това нормално ли е?

Общи условия

Активация на акаунт