Бременна 10 г с с варицела

  • 5 610
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
Моля мамите преминали през това изпитание да споделят как са изкарали бременноста ?Има ли риск за бебето и налагало ли се е аборт?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 062
Да, аз. В 11 седмица. Направих аборт. До ден днешен не съм намерила лекар, който да ми е казал, че няма проблем и че не се прави аборт. Питала съм поне 10.
За съжаление, шансът от увреждане в първите 12 седмици е доста голям.
Извинявай за лошия отговор, но ти казвам какво аз преживях.
Всеки си решава за себе си.

# 2
  • Мнения: 3 506
Не съм минала лично през това изпитание, но имам позната (лекарска щерка), която изкара варицела около 12 г.с., НЕ направи аборт, и има здраво момиченце (вече на 3 годинки). Разбира се, бременността и беше свързана с доста тревоги, прави си някакви специални изследвания и т.н., не мога да ти дам повече подробности за съжаление. Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 062
Лошото е, че аз имам позната, която остави бебето. И по-лошото е, че детето НЕ е здраво. И друга, която след изследванията направи аборт в 5 месец.
Но, наистина има здраво родени деца след прекарана варицела от майката.

# 4
  • Мнения: 3 506
Сега като спомена за 5-тия месец, мисля, че точно тогава си прави моята позната някакво изследване, от което зависеше дали да остави бебето. И най-големите и тревоги бяха именно през тези седмици на чакане... Труден избор наистина, но човек трябва да знае всички възможности, преди да реши  Confused Иначе гинеколозите решават вместо него...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 062
Поне на мен гинекологът ми обясни всички рискове и решението взех аз. Дори след като го взех, пак обсъждахме, обсъждахме...И до ден днешен, видя ли лекар, а покрай работата си виждам често, питам правилно ли съм постъпила. Питах дори хомеопата. И даже тя (Михайлова) каза, че според нея съм постъпила абсолютно правилно. Не е минал ден, в който да не мисля правилно ли постъпих. Така че да, трябва да се преценят всички рискове и после да се вземе решение.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Здравейте!
Интересува ме рискът през цялата бременност ли е еднакъв, или е най-голям през първите три месеца?

Хубава събота и неделя!  Wink

# 7
  • Мнения: 425
Здравей!Аз бях с варицела,бременна в 6г.с -прекъснах бременността!Първа ми беше!И то съвсем скоро тази година.Първо решението си взех самата аз след като знаех какви са рисковете,след като се консултирах с няколко специалисти,никой от тях не ме спря и не ми каза-остави го,може и да е здраво.Затова напраих аборта.Не можех да живея в ужас 9 месеца/не го пожелавам на никого/Сега пак съм бременна Grinning Praynig,и живот и здраве ще си имаме беб4е напролет Praynig
П.П.Ако искаш още нещо да ме питаш,можеш да ми пишеш на ли4ни

Ааа..и сега се сетих,доктора при който ходих наскоро за фетална морфология ми каза-защо си го махнала-риска е само 2%..там където аз съм 4ела риска го дават много по-голям.Акушерката която ми води ЖК,ми каза 4е навремето е изкарала варицела,и е родила мъртво...
И една друга позната хваща варицела в 5 месец,в 6я месец и се спуква околоплодния мехур и така докато раберат 4е и текат водите.Ражда по-късно и сега има бебе,което мисля е добре..
Както виждаш слу4аи много,не искам да те обърквам,ти ще си решиш.Но аз специално за себе си бях категори4на.Успех.

# 8
  • Мнения: 342
Оххх много е тежко това което ти се случва.Тр.да вземеш правилното решение.Желая ти успех. Аз преди две седмици я изкарах на дърти години представи си и после заразих и дъщеря ми.Но като се замисля е по добре да я изкара сега вместо после да се притеснява и тя така. Знам че първите месеци са мн.важни за плода и опасни за развитието му,а към последните 3 не било опасно. Още веднъж ти желая успех.

# 9
Здравей,това за първи път го чувам ,ча варицелата засяга плода newsm78.Рубеолата ДА,ако си бременна и се заразиш с рубеола задължително се прави аборт.На мен доктор и то не в България ми е казвал,че ако се заразиш с варицела по време на бременност и детето изкарва така варицелата и не е вредно въобще,а напротив така ще има имунитет.Варицелата е една от най-леките шарки.Успех Hug

# 10
  • Мнения: 820
monlor, всяко вирусно заболяване е опасно по време на бременност, особено в първите седмици. Дори грип изкаран първите седмици на бременността може да предизвика спонтанен аборт.

Варицела и бременност

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Виж тази тема!!Вярвам, че

slan4ogled скоро ще роди здраво бебе!Ако трябва се свържи с нея, питай къде е ходила на изследване!

 Пожелавам ти успех! Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 1 114
Здравей,
стискам ти палци нещата да се развият по най-добрия начин!
На мой близък майка му е била с варицела, докато е била бременна със сестра му. Всичко си е наред на момичето. Но неискам да те подвеждам. Довери се на специалистите, все пак те знаят най-добре какъв е риска.

# 13
  • Мнения: 3 506
kukuruku1, наистина изчетете цитираната от Биляна тема. Има много ценна информация, вкл. становището на официалната медицина, къде е ходила на доктор, както и мнения, които вярвам, че ще са ви от полза при решението. Дано не е късно вече...

# 14
Не бързай да махаш бебето, ако ти си изкарала вече варицела. Първо си направи серологията за антитела, пък после обмисли шансовете и вариянтите.
Успех и бъди оптимист.

Общи условия

Активация на акаунт