нисък хемоглобин

  • 2 210
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте , момичета днес си взех изследванията и хемоглобина ми е нисък.АГ то ми изписа Феро-Фолгамма а  в нея освен желязо има и фолиева киселина . А аз пия и фолиева киселина отделно,но той не каза да я спирам.Притеснявам се да не се предозира. някоя знае ли нещо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 719
Не се притеснявай. Аз също съм с нисък хемоглобин и пия Магнерот Фол, пак има фолиева киселина и според мен няма как да се предожираш. Ако искаш все пак за свое успокоение се обади на док. Peace

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Няма място за притеснение-аз,пиех Феро-Градомет и си пиех фолиевата киселина до края на бременността!

# 3
  • Мнения: 119
На мен също ми бяха изписали Феро-Фолгамма през бременноста. На своя глава не го пих а започнах да унищожавам по 1/2 консерва червено цвекло и 1 лъжица сусам с мед на ден. Лекарката не ми вярваше, че не съм си пила лекарството, толкова ми беше скочил хемоглобина.

# 4
  • Мнения: 411
Не се тревожи,мила,почти всяка бременна е с нисък хемоглобин.Аз също и доки ми изписа Магнерич,ама не ми действа и сега мисля да пробвам това с меда и цвеклото.Никак не ми звучи вкусно,но какво да се прави.А за фолиевата нямало опасност от предозиране.Спокойно бременеене ти пожелавам Hug

# 5
  • Мнения: 62
Не се притеснявай, фолиевата киселина не може да се предозира, защото всяко излишно количество се изхвърля от организма. Моят хемоглобин също беше много нисък до края на бременността ми. Можеш да опиташ с мед орехи и лимон - на мен много ми помогна.

# 6
  • Мнения: 46 437
Нищо страшно не може да се случи, тя е от групата на групата на водно-разтворимите витамини:
"... Предозирането с фолиева киселина при приема на витаминни препарати може да доведе до нарушения на съня и разрдразнителност ..." От тук.

Колко ти е хемоглобина?

# 7
  • Мнения: 247
и аз имам същия проблем, тъй като получих непоносимост към месото по време на бременноста.
хемоглобинът е изключително важен за оформянето на кръвоносната система при бебето и за това не е никак добре ,че ти е нисък
на мен лично ми изписаха малтофер,което е също желязо и фолиева киселина и се смуче по две таблетки по време на ядене за 20 дни, но тъй ,като аз го прекъсвах от време на време  Embarassed сега го пия още 20 дни
не знам дали има как да предозираш мисля ,че е безвредно ...

# 8
  • Мнения: 5 940
Има съвсем природен начин да си доставиш това, което дава фолиевата киселина, предозирането не е страшно, а препоръчително. Много мандарини.

# 9
  • Мнения: 3 209
Няма страшно. Пиех Феро-Фолгама през цялата си бременност, единствено този медикамент ми повлия на хемоглобина  Peace

# 10
  • Мнения: 46 437
Има съвсем природен начин да си доставиш това, което дава фолиевата киселина, предозирането не е страшно, а препоръчително. Много мандарини.

Не само мандарини, портокали също, въобще южни плодове, но най-богати на фолиева киселина са зеленчуците със зелени листа, бобовите култури, маята и черния дроб Peace

Никогане обаче не можем да бъдем сигурни, че количеството е достатъчно, затова приемът е засължителен, спина бифида е нещо ужасно, което можем да предотвратим.

# 11
  • Мнения: 1 117
В началото пих фориева киселина , но на края пак бях с нисък хемоглобин и тогава ми изписаха Феро - Фолгама . През цялата бременност изяждам плодово и зеленчуци с килограми. Но все пак събраното от мама го изконсумира бебчо и за мама не остава  Wink

# 12
  • Мнения: 728
През цялата бременност пиех феро фолгама-първо 3Х1,после 3Х2 + фолиева к-на до 4мес.(сега след като родих продължавам да пия,защото след секциото хемогл.още ми е нисък)Фол.к-на не се натрупва.
Но от феро фолгамата хемогл. ми не  се покачи  кой знае колко(при направено изследване за серумно желязо показателите ми бяха в норма,така че си направи изсл.за ниво на желязо в кръвта)
За повишаване на хемогл.ми помогна пиенето на сок от червено цвекло по 40-50гр.на ден,отвратително е на вкус,но прави чудеса,а и съдържа голямо колич.калий,който помага за изхвърляне на ненужните течности от организма,което е мн.важно за бременната жена(да не задържа течности)
Лека бременност!

# 13
  • Мнения: 194
Правя си сутрин сок от ябълки и червено цвекло, в отношение 3:1. В книжките, които имам пише, че за седмица вдига хемоглобина. След няколко дни ще си пусна едно изследване.

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Фолиевата к-на не я спрях през цялата бременност, въпреки че пих и Малтофер за хемоглобина.

Общи условия

Активация на акаунт