Напредваме със Фотошоп-а, чакаме и новите уроци....(6)

  • 18 095
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 858
Само да уточня че урока за огъване на снимка не съм го правила аз а само го дадох като линк Mr. Green

# 16
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Цоци, благодаря, ама аз с календара съм доникъде - 5 месеца полу-готови, но и по тях корекциии ме чакат да правя.
Ето на това, януарското - снимката не ми харесва, но друга подходяща нямам, а тази е правена с телефон, ужасно качество. Връзката и на мен не ми се връзва на цялостния замисъл, но не го измислих нещо друго да е, запецнах, та затова и я постнах - да дадете идеи Hug
Само да отбележа - каледнара ще е настолен, имам един такъв опреди 2 години някъде, като в кутийка от диск е, много идеен, за всеки месец отделна страничка, на мен ми беше много удобен.
А и за печат няма да ми излезе толкова скъпо, щото ще ги вадя на някакъв снимков размер, пък все пак ми трябват поне 2 броя от календара.
А време намирам по нощите, мъжа ще ме изгони, детето ще ме забрави, въобще - тия дни съм лоша, лоша, пристрастена фотошопка Embarassed

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Бабъл, идеята ти за календара с важните дати е много добра. Моята забележка също е по отношение на снимката, като и аз мисля, че ако е по-голяма ще е по-добре Hug
идват зимни месеци така, че може да се направи подходяща снимка, тази като не ти харесва.
Споко, май всички сме пристрастени фотошопки, подлежащи на "изгонване от къщата". Grinning

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
 и аз искам да направя настолен календар, но нямам идея какви са стандартните размери.
И друго много важно ме интересува CMYK color или RGB color  да задам за календара и изобщо когато ще отпечатвам на хартия?
а резолюция колко?

# 19
  • Мнения: 6 039
Румка, рамката ти е страхотна!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Malenna, няма да казвам какво вълнение е да чуеш критика от твоя страна, а пък да не говорим за похвала. Много ти благодаря и честит рожден ден на твоята принцеса (на патерици!) Hug

# 21
  • Мнения: 1 237
nadi_mishi,ако ще го вадиш във фото,работи в RGB,резолюция 300 dpi.
Размера може да си го направиш какъвто искаш,но имай впредвид ,че стандартните размери на снимките са:9/13см  ,  10/15см, 13/18 см, 15/21 см, 25/20 см, 20/30 см. Ако е някаккъв друг размер ще ти го извадят с бели ленти отстрани и ти ще си го доизрежеш.

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ilenia,във фото ще стане лъскав календара, а аз не искам. Искам да е "хартиен". Къде го правят така. И тогава какъв трябва да е?

# 23
  • Мнения: 1 531
4ак сега се светнах (ме светнаха),че зад 'заповядайте' се криела новата тема  Laughing

туй написах в старата и така дълго трепетно очаквах коментари, а получих само един
  Crazy
ето го - явно е от резолюцията, съжалявам и аз  Blush очаквам ви коментарите bouquet

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
За настолните календари, ето малко идейки от мен - не че са кой знае какво, но може да помогна на някой:
http://martichka.multiply.com/photos/album/6/Kalendar_2008

Бързам да направя и другите месеци, че съм се захванала с много неща наведнъж и май най-накрая нито едно няма да е свършено като хората пу-пу, дано да не е така.....

Аз моя календар ще го вадя в рекламна агенция, та го правя в 20/13 см и 300 резолюция, така ми казаха. Точно защото не искам да е лъскав ще го печатам там на неща като картон. Решила съм да отбележа само рождените дни. За Никулден правих една рамка за подарък на бебе-именик и я разпечатвах във фото като снимка 10/15, при все че като я правих бях оставила 2 мм над тия граници от ляво пак ми я бяха рязнали и малко се разочаровах, дано с календара да не е така.

nadi_mishi иди в някоя рекламна агенция и направо питай тях, аз така направих. Настолни календари имат най-различни размери, така че каквото и да ти кажем тук, едва ли ще е толкова актуално и точно.

ninochka като идея календара ми харесва, но много дразнят /поне мен/ на морската снимка отрязаните глави на държащия бебето. Може би просто трябва да избереш други снимки или замъгли нежеланите детайли с блюрчето или направо ги изрежи....
на снимката с листата, самите листа стоят много неестествено и не се връзват с нищо друго.....ще е много по добре без тях, а ако държиш на есен, това зеленото дърво го смени с есенно.
ханна чудесна рамка, много детска и весела!

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 23:51 от Никки

# 25
  • Мнения: 1 237
nadi_mishiвъв фото ателиетата имат и матова хартия,не само гланцова.За хартиен незнам точно,може да попиташ в някой копирен център.

# 26
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Ники, сподели откъде е мартеничката, че сега го мъча март месец и не си намирам хубава Praynig

# 27
  • Мнения: 1 237
Никки,неведнъж съм писала за това вадене на снимки,при което ви ги орязват отстрани.Значи,ако правиш рамка 10/15 см задай формат 10,2 см/15,2 см и като отидеш във фотото казваш да ти я извадят Fitt  т.е. все едно го искате с бели ленти,но при така зададените размери бели ленти няма да има,както няма да има и изрязване от самата снимка.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Malenna, няма да казвам какво вълнение е да чуеш критика от твоя страна, а пък да не говорим за похвала.
Така е Grinning На мен още "ми държи" Grinning
Malenna, влизай по-често, моля те  bouquet Напоследък само Ани, Вейдър, понякога и Дяволицата и Млечко ни навестяват . Много ни помагат и стимулират, но ние сме толкова много, че им е трудно да ни насмогнат... А ти си учител и критик, кйто всеки би искал да има Grinning

Аз потърсих вдъхновение в чашка ракийка, но не се получи Sad Жалко Tired Отивам да спя. Лека нощ!

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Никки,неведнъж съм писала за това вадене на снимки,при което ви ги орязват отстрани.Значи,ако правиш рамка 10/15 см задай формат 10,2 см/15,2 см и като отидеш във фотото казваш да ти я извадят Fitt  т.е. все едно го искате с бели ленти,но при така зададените размери бели ленти няма да има,както няма да има и изрязване от самата снимка.

Точно в този размер ги бях правила, но това Fitt съм го пропуснала, благодаря ти, ще го имам предвид за напред   bouquet

Бабъл  мога да ти я пратя ако искаш мартеничката, но е мъничка. Сега ще потърся други и ще ти пратя. Дай мейл

Общи условия

Активация на акаунт