Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 190 отговора

София

Понеже в 123456 теми оплюхте учителите. Защо още никой не отворил тема по този въпрос. За това колко са нужни и нужни ли са изобщо. Също дали и тези пари са им много, още за какво са нужни освен за забавление на докторите. За медицинска сестра , която съветва доктор от ортопедията как се прави ампутация....и още и още
Цитирай

Turku, Finland

Колко пари искат?

Цитирай

София

ами искат стартовата заплата да е минимум две средни работни заплати, от там нанатък всичките им добавки. Аз си мисля, че е крайно време в тази държава да се плаща според образованието. Не може да си завършил от немаи къде техникум за сестри и да искаш заплащане колкото на лекар почти.
Цитирай

у дома

В тази държава е крайно време на хората, които се трудят,подчертавам да им се заплаща достойно. Какво значи техникум за сестри, що за несериозно и плитко изказване.
Не е ли по-важно, че с тези мизерни заплати в тези мизерни условия, с нощен и извънреден труд не се живее.
Не ме интересува дали е учила само 3 години или още 1. Важното е какво върши. По-тази логика, ако имам чистачка трябва да я унижавам, щото виж не била учила. Да но ако не е тази жена, не трябва ли аз да върша тази работа?
Давам прост пример, нямам чистачка!
Нямам нищо общо нито с учителското, нито със сестринското съсловие, но смятам, че докато не им бъде заплатено подобаващо, рушветите и изнудванията няма да спрат. А от това сме потъпевши ВСИЧКИ НИЕ. Замислете се малко.
Ако родителите бяха излезли на протест в защита на учителите тогава, едва ли стачката щеше да продължи толкова дълго. Едните стачкуват, другите гледат сеир, после обратно.
Но за съжаление мотото на българина все още е " Нещем я да съм добре, а Вуте да е зле "
Докато сме такива, нямаме право да се оплакваме. Променете мисленето си, за да се промени нещо около вас.
Цитирай

Не може да си завършил от немаи къде техникум за сестри и да искаш заплащане колкото на лекар почти.
Аз пък смятам,че не може една медицинска сестра,която работи в ясла, грижи се за поне 25 деца в бебешка възраст и има 25 години трудов стаж да получава 230лв. заплата.

И не виждам нищо нередно в това да поискаш достойно възнаграждение за труда си.
Цитирай

Понеже в 123456 теми оплюхте учителите. Защо още никой не отворил тема по този въпрос. За това колко са нужни и нужни ли са изобщо. Също дали и тези пари са им много, още за какво са нужни освен за забавление на докторите. За медицинска сестра , която съветва доктор от ортопедията как се прави ампутация....и още и още

По-смешно, злобно и тесногърдо изказване от доста време насам не бях чела. Запозната ли си изобщо с образованието и задълженията на сестрите? Звучиш като човек, който е чувал словосъчетанието "медицинска сестра" само във вицове. Хайде се пообразовай малко, пък тогава говори. Нямам нищо общо с гилдията, освен че съм "потребител на услуги", но такива изказвания ми идват малко  Sick

Цитирай

Бургас

Както подкрепях безусловно учителите, така и медицинските сестри подкрепям. Време е тези професии да се заплащат достойно. Без значение, кой колко работи според хората. Всичко опира до пари в един момент. Чудя се кой нормален би работил с желание за 200лв.  newsm78 Определено няма да съм аз. Точно заради това мисля, че когато заплатите станат поне нормални и труда и усилията вложени от работниците биха били нормални. Да знаеш, че работиш за стотинки, убива 100% от желанието за работа и остават рутинни процедури изпълнени без капка желание.
Цитирай

Абсурдистан

Абе не знам кой за какво забавление е, ама със сигурност работата им е по-тежка и отговорна от тази на даскалиците. Освен това, ако сгафят се вижда веднага без да могат да се обвиняват други. Пък на даскалите все някой им беше виновен.
Цитирай

UK, Harlow/София

Аз ги подкрепям с две ръце, заслужават да взимат високи заплати!

Цитирай

Само да вметна още - този проблем е открит именно от сестрите, които се реагирали бързо и професионално, като са алармирали веднага всички възможни институции. В отразяването на новината по ТВ директора на болницата изрази специални благодарности за бдителността им.
Цитирай

София

Не подкрепях учителите, но за сестрите съм твърдо ЗА!

Не могат да се сравняват двете професии, освен това далеч не са така груби и нахални в исканията си, както бяха учителите.
Цитирай

Нормално е да можеш да изхраниш семейството си с труда си, независимо каква ти е професията. И какво сега учители срещу здравни работници?  Wink
Цитирай

Бургас

Аз лично не правя голяма разлика между двете професии. И в двата случая се работи с деца. И двете са отговорни. И двете са ниско платени. И ми се струва, че идвете няма да получат исканото  ooooh!
Цитирай

вече в Гурмазово

Подкрепям  Peace, направо се втрещих Shocked като рабрах , че сестрите в яслите на дъщеря ми са със заплата от 230 лева. Аз немога да си предствавя как живеят тези жени с толко пари. Ами то боклукчиите взимат повече.По въпроса за образованието, познавам 3 мед.сестри, които са доста над средното ниво на интелигентност. А и по новите програми, доколкото зная учат 4 години след средно образование.
Цитирай

Ямбол

Аз също ги подкрепям.
Но не подкрепям предходните изказвания, в които ги сравняват с професията ми учител.
Гери сигурно е била и учител и сестра и от личен опит ни дава разсъждения и сравнения за двете професии.
Абе не знам кой за какво забавление е, ама със сигурност работата им е по-тежка и отговорна от тази на даскалиците. Освен това, ако сгафят се вижда веднага без да могат да се обвиняват други. Пък на даскалите все някой им беше виновен.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 190 отговора