И медицинските сестри на стачка,

  • 7 676
  • 190
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 407
КАС, по- спокойно де! СЕга всички сестри ли ще скокнете да се защитавате? Ами лекарите, какво дакажат те, че са оплювани, та оплювани! НЕ е хубаво да се обобщава, наистина има какво да се научи от една опитна сестра Peace

# 31
  • Oslo
  • Мнения: 659
KAS - Не се ядосвай, аз умишлено пропуснах да коментирам това изказване, то просто е достатъчно красноречиво за количеството на сивите клетки в главата на създателя си!
Наистина не си губи времето, а и не е нужно да се принизяваш до това ниво, няма смисъл!

# 32
  • Мнения: 14 133
Подкрепям!!! Peace Всеки има право да се бори за достойно заплащане!!!  Peace
Успех в крайния изход от стачката!!!!  Praynig

# 33
  • София
  • Мнения: 221
Хм ти да не си онази същата сестра от ортопедията която съм чувала да казва,че благодарение на нея професора отрязал болния крак , а не здравия. А може би си онази която работейки в очна клиника във Варна твърдеше, че благодарение на нея професора правел само успешни операции, и че видите ли ако не е тя,хората ще си ходят слепи. Или си онази , която вземаики пореднака кутия бонбони от бабичка , дето и пари за хляб няма , твърди, че тя бонбони не пие.
Или пък си онази некъдърница благодарение на, която сега детето ми е с увреждане.....да разказвам ли още....всъщност всички сте един дол дренки. И да, слагам ви всички в общия кюп и тези пари са ви много
А ти потвърди мнението ми , че също си в кюпа, даже не можеш да се защитиш...айде стига с клишетата за кървищата
аз бях  до тук в темата.А тази , която увреди детето ми сигулно също стачкува. ами тя има моето проклятие много са и тези пари

# 34
  • Мнения: 434
....всъщност всички сте един дол дренки. И да, слагам ви всички в общия кюп и тези пари са ви много
Не искам да слизам до твоето ниво,а и сигурно си имаш причина да си толкова злобна,но не съм съгласна да ме поставят под общ знаменател.Нямам намерение да се защитавам,защото не смятам ,че съм виновна за това ,че искам достойно заплащане.

# 35
  • Мнения: 1 897
dmaria, защо заради личната си трагедия си се озлобила толкова срещу цялата гилдия?С какво ти помагат жлъчните ти изказвания, не трупаш ли така още повече болка и обида?
Има много майки на дечица с увреждания, заради лекарски/сестрински/ грешки, но това което те правят и върху което се концентрират е да се борят 'със зъби и нокти' за здравето и бъдещето на децата си.
Кадърни и некадърни има във всяка професия. Точно затова смятам,че отговорните професии,тези от които зависи здравето и живота ни трябва да са добре заплатени.
А заплатата на една медицинска сестра нито ще и стигне да издържа семесйтвото си, нито може да компенсира огромната отговорност, която тя носи вършейки работата си.

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 13:40 от Ulia

# 36
  • Мнения: 24 467
Понеже в 123456 теми оплюхте учителите. Защо още никой не отворил тема по този въпрос. За това колко са нужни и нужни ли са изобщо. Също дали и тези пари са им много, още за какво са нужни освен за забавление на докторите. За медицинска сестра , която съветва доктор от ортопедията как се прави ампутация....и още и още

Отговарям за себе си, за другите нямам право:
- първо- не съм оплювала учителите на тези страници с голямата цифра,
- второ- не съм видяла на живо стачкуваща мед. сестра, когато отида на лекар всички си работят, поне в нашата поликлиника,
- трето- за мен и те са нужни толкова, колкото учителите.

Това за "забавлението на докторите" просто няма смисъл да го коментирам, не ми е интересно, възрастен човек съм, не съм някакав си тийн.
Не съм присъствала на дадения пример за съвета от мед. сестра на ортопед как се прави ампутация.

... и още и още... от мен по- късно.

Не разбрах нещо против тези хора ли имаш или си лично обидена поради някакъв повод на някого.

# 37
  • Oslo
  • Мнения: 659
Съжалявам, че се получава точно така, както и очаквах... темата поразително прилича на тази за стачката на учителите. Персоналната липса на качества и професионализъм в отделни представители на професията се прехвърля върху цялата гилдия.
Грубо, нечестно и обидно, поне за мен и другите колеги, които работят на ниво и със сърце.

# 38
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Естетсвено, че ги подкрепям. Свекърва ми е рентгенов лаборант с над 30г. стаж и заплата под 300лв. Буквално си е дала здравето.

# 39
  • Мнения: 342
Понеже в 123456 теми оплюхте учителите. Защо още никой не отворил тема по този въпрос. За това колко са нужни и нужни ли са изобщо. Също дали и тези пари са им много, още за какво са нужни освен за забавление на докторите. За медицинска сестра , която съветва доктор от ортопедията как се прави ампутация....и още и още
Как не те е срам да пишеш подобни глупости-ако ми беше пред о4ите,щях да те ударя и повярвай ми,щеше да ти е малко.Аз съм мед.сестра,не съм завършила техникум,никога не съм била забавление на лекарите,в пове4ето слу4аи даже съм била по-полезна за пациентите от лек.им лекар и работя 16год.в операционната в кървища и миазми за 260лв.И да,колкото и да ти е 4удно,на голяма 4аст от новоизлюпените доктор4ета им казваш какво да правят.Давала ли си си сметка някога колко много от работата на лекаря я върши сестрата?Но има ли смисъл да ти обяснявам-по изказа ти мога да съдя колко струваш и колко ти е "багажа"-няма нужда да си губя времето с теб.
Подкрепям те напълно. И само да допълня,че сега се учи в МУ(колеж) и излизаш с висше а не с полувисше и тези сестри които са завършили второто държат изпити СЕГА и то не много леки. Смятам ,че заплащането на тази отговорна професия трябва да бъде подобаващо,и не смятам подигравателното ти поведение да е на място ...пък и теми да ми пускаш. Я изкарай ти месеца с такава заплата да те питам аз тогава пак ли така ще говориш.

# 40
  • Мнения: 24 467
Е, то сега "полувисше" пък и изобщо няма... Laughing

# 41
  • Мнения: 5 539
Подкрепям стачката!
Не ми се пише в тази тема, защото ме е гнус от част от изказаните мнения.
И знаете ли, като гледам мисленето на някои хора, виждам, че те си остават жертва на комунистическия строй, под който всички пишещи тук сме родени.
Някога си мислех, че онова погубено поколение, жертва на прехода, е поколението на нашите родители. Грешала съм, и ние 30-годишните сме в кюпа, ние също сме деформирани.
Колко е бил прав Мойсей, че роденият в робство винаги си остава роб по душа.
Когато пораснат нашите деца, тогава ще се оправи България!

# 42
  • София
  • Мнения: 221
dmaria, защо заради личната си трагедия си се озлобила толкова срещу цялата гилдия?С какво ти помагат жлъчните ти изказвания, не трупаш ли така още повече болка и обида?
Има много майки на дечица с увреждания, заради лекарски/сестрински/ грешки, но това което те правят и върху което се концентрират е да се борят 'със зъби и нокти' за здравето и бъдещето на децата си.
Кадърни и некадърни има във всяка професия. Точно затова смятам,че отговорните професии,тези от които зависи здравето и живота ни трябва да са добре заплатени.
А заплатата на една медицинска сестра нито ще и стигне да издържа семесйтвото си, нито може да компенсира огромната отговорност, която тя носи вършейки работата си.
Ами когато някой е виновен за страдание на дете , да го обичам ли? И кой ти каза , че не правя нищо за детето си, напротив макар , че имах тиха и спокойна работа. Завърших специалност , която ми позволява сама да работя с детето си, а не да чакам  държавата да ми помага.

# 43
  • Мнения: 5 539
И толкова ли сме тъпи, че не можем да проумеем основния принцип в управлението на всички правителства от 90-те години насам:
РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ!
Постоянно бива насъсквано едно съсловие срещу друго, за да могат онези отгоре да си въртят далаверите на спокойствие, докато ние сме се хванали за гушите.
И докато големите световни империи практикуват този принцип срещу другите нации, то нашите политици го прилагат срещу собствения си народ!

# 44
  • Мнения: 1 897
Ами когато някой е виновен за страдание на дете , да го обичам ли? И кой ти каза , че не правя нищо за детето си, напротив макар , че имах тиха и спокойна работа. Завърших специалност , която ми позволява сама да работя с детето си, а не да чакам  държавата да ми помага.
Не си ме разбрала правилно.Разбира се,че обичаш детенцето си и ще направиш всичко за него.
Това е нещото, върху което трябва да се концентрираш.Единственото важно нещо.
Ядът ти, заради 'онази' сестра към всички останали,избрали професията медицинска сестра е безмислен и ти носи само още огорчение.Това исках да ти кажа.

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 14:37 от Ulia

Общи условия

Активация на акаунт