Майки, отидете на преглед след като родите!

  • 3 603
  • 61
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 056


Призовавам майките, поне 6 месеца след като родят, да отидат на гинекологичен преглед!


Човешкият Папилома вирус, открит навреме е напълно лечим!
Раничката на шийката на матката при II-III група е напълно лечима! (при мен се излекува, беше с големина на монета от 2 стотинки)
Не отлагайте прегледа, при IV група може вече да се образуват злокачествени клетки, които да доведат до Рак на шийката на матката!
Родилите са по-застрашени, така, че не се колебайте!

Аз отидох на преглед чак 9 месеца след раждането, не правете като мен!

А забелязах, че по телевизията тече кампания, даже е открита и ваксина, ще очаквам коментари и отзиви от вас по темата. Някой направи ли си вече такава?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Аз,пък призовавам като им свършат лохиите да отидат веднага Peace

# 2
  • Мнения: 188
Имаше много гореща тема относно тази ваксина.
За съжаление и аз съм била с този вирус и се наложи конизация на шийката.
Родих август и мисля януари да си направя цитонамазка, че като знам през какво минах  #Crazy

Ludmilana, присъединявам се към твоя призив   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 1 833
Трябва да се отиде и в двата случая. Моят лекар ми каза да отида един месец след раждането за контролен преглед и шест  месеца след това за цитинамазка. Така че, и двата прегледа са много важни.

# 4
  • Мнения: 134
сега съм на 23 год. преди години ме беше страх и да си помисля за генекологичен преглед , но някак си осъзнах че няма да ме хване никой за ръката да ме заведе и затова да ме видите сега ............... не че съм вманиачена на тема болести просто ходя редовно и задължително без хъката мъката дето се вика щом си отваряме краката да праим секс значи може и в кабинета......
подкрепям ходенето редовно на лекар , иследваите се мили момичета,жени и дами (между другото и аз отидох веднага след лохийте с предишното раждане) Peace Peace Peace

# 5
  • Мнения: 1 217
Аз още не съм ходила на преглед. Embarassed Embarassed Embarassed
Май съм за бой. Twisted Evil

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Какви 6 месеца?!След 40-ия ден, или като свършат лохиите се ходи задължително!

# 7
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Напълно подкрепям призива. Аз отидох 6 месеца след раждането, а цитонамазката я правих на 9-я и ме беше много яд, че толкова закъснявам. Слава богу всичко е наред, но гинекологът като разбра много ми се кара, че идвам толкова късно

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
 Аз ходих на 20 и на 40 ден след раждането, но не са ми правили цитонамазка. И бях я оставила за догодина с идеята че тази година съм се отчела, а сега като ви чета май не е така. Ще отида януари да си направя.

# 9
  • Мнения: 4 388
А аз да попитам има ли значение как сте родили за степента на риска?В смисъл ако е нормално раждане или секцио ?
Иначе съм наясно че след 30 -та  година е желателно на 6 м  цитонамазка за всеки случай.

# 10
  • Мнения: 3 018
Здравейте,
да ви попитам нещо. На мен ми откриха раничка на шийката на матката и трябваше да се обгори, но доктора каза да изчакам да ми свърши цикъла, а той така и не дойде, защото разбрах, че съм бременна. Та въпроса ми е дали след като родя това нещо ще се е влошило, защото предполагам сега не може да се направи нищо? И нали няма да навреди по някакъв начин на бебока?  Thinking

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Какви 6 месеца?!След 40-ия ден, или като свършат лохиите се ходи задължително!
И на мен тогава ми казаха да ида Peace

# 12
  • Мнения: 1 225
Подкрепям призива  Peace, въпреки, че аз си направих цитонамазка чак сега  Embarassed

# 13
  • Мнения: 31
И аз ходих на преглед след като родих но не съм си правила цитонамаска  Embarassed
Прави сте трябва след 30г. да си правим редовно преглед.Аз сега имам проблем с гърдата появи се бучка а кърмя още на екографа се видя че е киста и много ме е страх доктора каза че трябва да се оперира, но не ме видя на мамограф  newsm78
някой зблъсквал ли се е с този проблем?да ми дадете съвет Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 22 765
Подкрепям авторката на темата.Аз съм минала през лечението на Човешки папилома вирус и операция за отстраняване на полипи и раничка от шийката на матката.Ако ви интересува темата ,моля прочетете тук:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=178356.0
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24165.0
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28968.0

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 14:32 от ДесиХ2

Общи условия

Активация на акаунт