Набор '98 - или как е в трети клас - 2

  • 17 807
  • 364
  •   1
Отговори
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=224010.0
Старата тема

Сори, но за пръв път го правя - 2 ра тема, моля ако има грешки да ме корегирате

 Hug Добре дошли в новата........

# 1
  • София
  • Мнения: 403
Поздравления за новата темичка!

Надявам се да има много включили се майки!

# 2
  • Мнения: 385
Да ни е честита новата тема.
В нашия клас дойде ново момиченце, досега е учила в Берковица.Майка й била в Италия и детето оставено на грижите на баба си и дядо си. Момичета това дете не може нито да чете, нито да пише да не говорим за таблица за умножение. То почти не е посещавало училище тези две години. Как може такова нещо,а е много будно дете, госпожата ходи преди часовете да се занимава индивидуално с нея, за да може поне до някаде да навакса.

# 3
  • Мнения: 51
  typeuu
Записвам се и аз!
...То почти не е посещавало училище тези две години.....
Дано да успее да се адаптира детето и останалите деца да не го тормозят за това. В нашия клас имаме две дечица, които много трудно успяват(или по-скоро не успяват) да се справят с материала и съм била свидетел на подигравателното отношение на част от съучениците им. Децата могат да бъдат много жестоки....

# 4
  • Мнения: 385
Не напротив, ако някой започне да й се подиграва всички се нахвърлят срещу него. За сега много добре приемат момиченцето и я приобщават към класа, което е страхотно.

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 403
При нас в първи клас имаше едно момченце, на което майка му е българка, но то цял живот беше живяло в САЩ. Непрекъснато изпадаше в някакви нервни състояния, защото не знаеше български и не разбираше останалите деца. Госпожата се видя в чудо, добре че в края на годината го преместиха някъде другаде. Не можеш да пуснеш малко дете на училище без да говори езика.

После пък дойде дете от училище с голям наплив, което се води много елитно, оказа се , че е най-големия калпазан в класа и най-слабия ученик. Интересно, че другите деца сами му правят забележка и се дистанцират от него.

Иначе не мога да се оплача всички деца са много сплотени, разбират се чудесно и родителите също. Шеги има, но в рамките на нормалното, няма тормозени деца.

# 7
  • Мнения: 3 622
Записвам се и аз в новата тема  Peace

Няма ли третокласници от Варна да ми каже някой ще учим ли в събота  Thinking

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Записвам и аз в темата.  Peace
И аз имам въпрос за 15.12.- дали е учебен ден? Дъщеря ми още не ме информирала.  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 403
Моят син няма да учи в събота - става дума за 6 ОУ София

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Ура, в събота не се учи. Казали им, че ваканцията е от22 декември до 6 януари, включително. Чели им заповед.

В нашия клас имаше едно дете с не много добро поведение и отношение, но родителите се взеха в ръце, направиха каквото е било нужно и сега всичко си е добре. Децата го приеха, разбират се чудесно. Можело, значи, при добро желание.

# 11
  • София
  • Мнения: 403
Много е важно как самите деца ще реагират на по-буйните си съученици, при нас им правят забележка и им се карат че ядосват учителката. Чак се учудих като го разбрах, все пак са си малки деца още, но явно средата е добра, те самите се чувстват добре и не толерират хулигански прояви.

# 12
  • Мнения: 3 622
И ние си имаме в класа едно по диво и комфликтно момченце, но инъче е пълен отличник. Миналата година към края беше поступало повечко едно друго дете от класа и стана голям проблем. Всички деца бяха много уплашени и се отдръпнаха от него. Госпажата ни имаше много сериозен разговор с родителите, а те от своя страна с сина си. В крайна сметка всичко се оправи и тази година държанеито му е доста по добро и то самото е по спокойно. Но и от страна на родителите има много разговори с него всеки ден

# 13
  • Мнения: 1 193
Хайде и ние в новата тема Hug
Мойта щерка каза, че не знае нищо за събота  newsm78
Подаръци за празниците, още не сме взимали и даже не сме решили.  Тя иска кукла Барби - някакъв зимен модел с апрески  Laughing Е, аз съм против, 3-ти кл. а още за кукли си мисли  Mr. Green Телеф. моб. има, дрехи - колкото щеш, незнам ще мислим с татко и.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Тъкмо писах в темата за четвъртокласниците, че голямата е в четвърти клас. Но ставаше въпрос за малката.Преди малко се прибрах от родителска среща и стана въпрос за агресията на децата. Класа е много недисциплиниран и между съучениците постоянно възникват конфликти. Най-лошото е че боя е нещо нормално и се е превърнал в ежедневие. Не може да ми роди главата, как деца на 9 години са способни да се държат по такъв начин.

Общи условия

Активация на акаунт