имам чувството,4е само мойто бебе не спи

  • 1 753
  • 41
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
здравейте мами.бебо е на 4 месеца и половина и ве4е шеста седмица не спи ве4ер нормално.запсива в 21 някъдеи след 30-40 минути наддава вой и така през 15-20 минути с е буди,приспивам го или със сешоар,или със цица,по цели нощи сешоара бръм4и.преместих с ена леглото на каката,тя спи при татко си.ние ве4е сме забравили какво е секс,няма време за това.
ве4ер пла4а от безслие,няма кой д аго погледа дори за 1 4ас да поспя,мъжа ми не може да го успокои,а като мрънка и аз в другата стая не мога да заспя.ве4е ми се вие свят от безсъние,нервна съм ,просто не издържами като слушам как вси4ки бебета около нас си спат...още по гадно се 4увствам.защо все на мен такива деца се падат Cryзнам,4е някой ще ме упрекне,4е се оплаквам з а глупости,важното е да са здрави децата,но само който не е спал като мен ще ме разбере.
пробвала съм вси4ко,капки бейби ку4оло,посещение при класи4ески хомеопат безброй пъти,4ай4ета,гел4ета и какво ли не....
има ли други като нас...

# 1
  • Мнения: 8 242
Има има.. И все още е така  Crazy
Спи при мен на спалнята и има случай в които не пуска цицата по 5-6 часа.. Обикновено се буди на всеки 30-40 мин., а ако никнат зъби започва истинска веселба..
+ това по 2-3 пъти се буди и да пишка (че махнахме и памперса)..
Ама много отдавна съм свикнала и не ми пречи.. Даже ми липсва, като спи някой път 2-3 часа без да се събуди  Blush
Е на, снощи ми се събират има-няма 5 часа сън на пресекулки, ама съм свежа като краставичка  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 745
ама това не е нормално.трябва да има причина?водихте ли го при лекар?

# 3
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И ние сме си така на приливи и отливи. И аз се бях отчаяла някъде там около 4-я, 5-я месец, сега спи с мен закачена на цицата и всички сме доволни

# 4
  • Мнения: 2 746
И ние сме така от няколко дни насам.Успокоява я единствено чайчето на Хип от копър.

# 5
  • Мнения: 2 960
marianamama съчувствам ти с цялото си сърце.  Тежко е бебчето ти да плаче и да не те оставя да си починеш...няма по хубава гледка от спящо мъниче ,отпуснало  спокойно телце и  ръчички ,потънало в блаженен сън ....но не винаги се получава така има и рев има и нерви ...smile3541. Аз лично не мога да си представя как се издържа на такова безсъние ...ама то е и за теб и за бебето.Явно нещо го мъчи ...сякаш не е съвсем нормално да спи така неспокойно newsm78.Потърси съвет от специалист ,може да откриете начин да има по спокоен сън ...то така и бебенцето се изнервя и за него не е добре да не може да заспива по продължително.Макар ,че и аз съм чувала за такива деца и то с такъв сън откарват до към година и половина-две. а ти казваш ,че и първото е било така....може би наистина такъв е характерът и темперамента на твоите деца newsm78 ако е така ...търпението му е майката.Защо не потърсиш помощ от близки ,поне през деня някой да те отменя за известно време ,за да си починеш малко....

# 6
  • Мнения: 503
Има има.. И все още е така  Crazy

Спокойно,свиква се Mr. Green Още не е имало нощ , без да ставам по-4-5 пъти Tired

# 7
  • Мнения: 545
О,не си единствената! LaughingЛора до третия си месец заспиваше що годе без проблем за около 30мин,обаче ела да я видиш сега!Задължително след хранене я люшкаме в кошницата поне за 30-40мин,тя предреме за 20мин и пак наново,освен ако не е решила че трябва да си поиграе с нас до 12ч! Mr. GreenОтделно суче на час през нощта!Та аз взех д9а пия по едно кафе сутрин,не че много помага!А за секса,какво беше това? Mr. Green

# 8
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
ох мами благодаря ви,определено ми олекна.и ние откарваме по няколко 4аса на цица,по скоро като залъгалка.яд ме е щото до 3 месеца спеше що годе добре,като изклю4им коликите или се будеше само за кърмене.
а на лекар постоянно го водя,2 пъти седми4но,беше и настинал,самос хомеопатия го лекувам,ама за съня не помага.гърдите са му 4исти,кашля от сухия въздух.

# 9
  • Мнения: 636
Не е само твоето бебе, има много такива Mr. Green
Дъщеря ми от третия месец е така. В седмицата има един-два дни, в които се буди само 1-2 пъти на вечер. През останалото време ставам през час Crazy Това със сешоара ми е до болка познато...добре, че сама се отказа от него.
Съвсем здрава е...аз го отдавам на зъбките. Освен това, по-емоционалните бебета имат неспокоен сън.
Разбирам какво ти е, но освен да се въоръжим с търпение, не виждам друг изход. Приеми, че ще е така, опитай се да се успокоиш и ако можеш, спи през деня, когато и бебето спи. Hug
Не се става лесно майка!

# 10
  • Мнения: 24 467
Спокойно можеш да се освободиш от това свое чувство.  Laughing

# 11
Прочела си ми мислите и аз имах намерение да пусна такава тема.Същото е и при нас на 4м.и каката е на 5г.За деня има 2-3часа сън и то само ако го люлея иначе не спи.За каката нямам време да се занимавам с нея добре че бабата я взима у тах(друго  е въпросът дали е правилно).За готвене и чистене немога и да мисля.Нощес се буди 4-5пъти.Ипри първото е било така можеби са гени незнам Даса здрави ппък останалото....търпение

# 12
  • Мнения: 114
има, има - някои бебета спят леко /моето напр./ , а може да има проблемче пръцкане , уригване или колики ...

# 13
  • Мнения: 1 334
marianamama, а не можеш ли да наемеш детегледачка за 1-2 часа поне да поспиваш през деня??? като няма кой да да ти помага, наеми  си някое момиче да  гледа детето.... или пък някоя приятелка
Ти от изтощение се изнервяш много и така изнервяш и бебето, съответно ще е още по-неспокойно. Бебетата усещат майките си, моето е спокойно, но ми прави впечатление, че аз като се изнервя, се изнервя и той и то много.

# 14
  • Мнения: 24 467
Нещо друго- ако нямате баби или възможности да плащате на жена съпругът ти задължително следва да е в състояние да те отмени за някой и друг час, дори за някоя цяла нощ. Гледането на бебе си е работа и то на дежурства с постоянна възможност за реагиране.
Просто ти следва да го оставиш да се справи- както може, все ще свикне някак да се оправя и той. Може да не си в състояние да се отпуснеш първите дни, но го прави и бъди настоятелна. Постепенно и ти ще свикнеш да се отпускаш и той- да си поема ангажиментите, както си е редно.
Едно бебе може еднакво добре да се гледа и от жена и от мъж. Моите бебета са гледани и от мен, и от бавачки, и от таткото, и от моя баща. Последният се справя, напр., отлично. Просто си потърси човек.

Общи условия

Активация на акаунт