Нормално време за първо ритане на бебо

  • 4 000
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 474
4-5 мес.  Wink при всеки е различно

# 16
  • Мнения: 4 400
като ходих на консултация в 20 седмица и ме питаха дали вече съм усещала бебето и като им казах НЕ много се притесниха и веднага ме изстреляха на видеозон.
после се оказа че това което аз съм вземала за газове било бебето Embarassed.а аз очаквах яки шутове пък те в началото са едва доловими newsm78........е казах си другия път ще знам

# 17
  • Мнения: 4 621
Усетих я в 20 седмица Peace

# 18
  • Мнения: 201
Не знам кое е нормално, но при мен беше в 17 г.с. Чувала съм, че зависи от структурата на майката - ако е слаба, усеща по-рано, а ако е пълна, усеща по-късно.

# 19
  • Мнения: 961
Аз го усетих в 15 г.с. Мислех си дори, че вече закъснява, че е трябвало да го усетя по-рано, но като чета във форума опита на другите мами и се успокоявам.

Да уточня - това ми е първа бременност. Усетих бебо по-рано, благодарение на описанията, които други мами са давали във форума. Това ми помогна да не сбъркам къркоренето на червата с първите съвсем леки ритничета (по-скоро нежно побутване по коремчето отвътре).

Благодаря на всички мами, които пишат във форума. Споделеният ви опит е изключително полезен, поне за мен.

Успех на всички бременелки и леко раждане.

# 20
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
При мен беше в 19 г.с. Според гинекологът ми беше нормално.

# 21
  • Мнения: 407
В началото на 4 месец. Peace

# 22
  • Мнения: 1 008
При всеки е различно. Аз се бях побъркала- усетих я чак към края на шести месец.

# 23
  • Мнения: 636
В началото на 4-я месец усетих бебчето, но при мен беше рано. Обикновено към 5-я месец трябва вече да се усеща.

# 24
  • Мнения: 411
Няма строго определено време,всичко е индивидуално.Аз го усетих към края на 4-ти месец. Party

# 25
  • Мнения: 4 447
16-та седмица

# 26
  • Мнения: 750
И двете ги усетих края на 4ти месец Simple Smile

# 27
  • Мнения: 568
abe do 6 m ne se useshta jasno i ne e sigurno dali naistina e bebeto. Sled 7 m -naistina ritnici:)

# 28
  • Мнения: 4 447
abe do 6 m ne se useshta jasno i ne e sigurno dali naistina e bebeto. Sled 7 m -naistina ritnici:)

При всеки е различно. По-пълните жени или такива с по-малък плод го усещат по-късно и по-неясно.

И моля, пиши на кирилица  Peace

# 29
  • Мнения: 2 677
Няма нормално, има ориентировъчно време, когато може да се очаква усещане на бебето.
Аз го усетих в 19 г.с.

Общи условия

Активация на акаунт