Хранене и Атопичен дерматит

  • 729
  • 5
  •   1
Отговори

Анкета

С какво свързвате появата на Атопичен дерматит при детет ви - от лични наблюдения и опит, а не от четене на публикации и случане на лекаро за произхода на АД

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

  • Мнения: 2 757
Искам да направим проучване дали появата на Атопичен дерматит при бебетата ни е свързана с храненето. Майките на деца с АД знам че се питат има ли връзка с начинът на хранене. Анкетата не е много точна защото не знаех как да добавя опции дали в семейството има наследствени алергии, освен това възрастта на захранване не е взета под внимание. Но все пак...

# 1
  • Мнения: 341
Аз си мисля, че е от много суха кожа ,не съм го свързвала с храна.

# 2
  • Мнения: 1 101
Изобщо не свързвам АД-то на сина ми с храненето. По-скоро, както е писала ippi, смятам че е от много суха кожа. Сина ми беше изцяло на кърма до 6-тия месец, тогава го захраних съвсем внимателно. Нямахме никакви проблеми нито преди, нито след захранването. Дерматита му се появи чак след първата годинка и не забелязвам да се влияе от храната, праха за пране, материите на дрехите и разни подобни. Единственото от което се влияе са сезоните Thinking - лятото кожата му е абсолютно чиста, но от Септември до Май-Юни обривите са в разгара си. Иначе в семейството нямаме никакви алергии....

# 3
  • Мнения: 2 673
Свързвам АД с храненето, но не чак толкова. МИсля, че просто е по-чувствителна кожата му. Суха, тънка, ...светъл е. С възрастта се израства проблема, но лекуван правилно. ЗА мен правилно е САМО С ХОМЕОПАТИЯ.

Колкото по-голяма е борбата с АД, толкова повече се закучват нещата. Всъщност не е толкова страшно-
късмет на всички

# 4
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
аз го свързвам И с храненето- при всички случаи диетата много му влияе, но той има силни хранителни алергии. през зимата наистина кожата е по- суха и по- често има обриви. Моето лично мнение е, че дори късното захранване или кърмене/АМ няма толкова голямо значение, а по- скоро наследственост, замърсеност на околната среда и кой знае още какво

# 5
  • Мнения: 745
Аз си мисля, че е от много суха кожа ,не съм го свързвала с храна.
така каза и нашата дерматоложка

Общи условия

Активация на акаунт